Члени Комітету свободи слова провели закриту зустріч з представником ГПУ щодо обвинувачень проти Руслана Коцаби

 

/data/blog/71283/e98a7a7728b59ce77a2a71aec8ed2320.jpg

 

5 березня відбулася закрита зустріч членів Комітету свободи слова з представником  Генеральної прокуратури України (ГПУ) з розгляду обвинувачень проти івано-франківського блогера та активіста Руслана Коцаби, який виступив проти мобілізації, і проти якого було висунуто звинувачення у державній раді і шпигунстві. Закритість засідання пов'язана з тим, що може бути оприлюднена інформація, яка стосується таємниці слідства.

 

Від Комітету були присутні перший заступник голови Ольга Червакова, заступники Сергій Висоцький та Олександр Опанасенко, члени Комітету Дмитро Стеценко і Богдан Онуфрик. За словами Сергія Висоцького, депутати заслухали представника ГПУ, взяли до відома надану інформацію, пише Фіртка з посиланням на «Телекритику»

 

У коментарі «Телекритиці» Ольга Червакова повідомила, що прокурор назвав статті, за якими обвинувачується Руслан Коцаба, обґрунтував з точки зору ГПУ адевакватність запобіжного заходу щодо нього.

 

«У членів Комітету є контраверсійна позиція щодо цього питання. Ми хотіли з'ясувати, чи є докази того, що він співпрацював з російськими інформаційними ресурсами, чи не є це тиском на журналіста. Наразі мети не досягнуто», - сказала вона.

 

Ольга Червакова також додала, що член Комітету Юрій Павленко, який був ініціатором розгляду цього питання, на зустріч не прийшов.

 

Нагадаємо, Комітет свободи слова вирішив запросити на своє закрите засідання представників СБУ і Генеральної прокуратури України (ГПУ), щоб вони дали роз'яснення з приводу арешту івано-франківського блогера. Рішення щодо такого засідання було ухвалене членами Комітету 11 лютого.

 

Як писала «Телекритика», івано-франківського блогера й активіста Руслана Коцабу звинуватили у державній зраді та шпигунстві (частина 1 статті 111 та частини 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України). Уночі 8 лютого стало відомо про затримання блогера на 36 годин до засідання суду, а сам суд відбувся того ж дня. Радник глави СБУ Маркіян Лубківський заявив, що під час затримання у Руслана Коцаби вилучено матеріали, які можуть вказувати на вчинення злочинів, передбачених наведеними вище статтями Кримінального кодексу.

 

8 лютого рішенням Івано-Франківського міського суду блогера було арештовано на 60 діб. В ухвалі суду зазначено, що Руслан Коцаба за винагороду працював на замовлення російського телеканалу НТВ і організовував підготовку провокативних матеріалів про мобілізацію в Україні для російського ТБ. Відеозвернення Руслана Коцаби до Президента України «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах «Время покажет» російського «Первого канала» і російського телеканалу «Россия 1». У документі також наголошується, що Руслан Коцаба мав намір найближчим часом виїхати на невизначений термін на територію так званих ЛНР та ДНР, аби продовжити свою діяльність.

 

Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби.

 

Незалежна медіа-профспілка України висловила думку, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписується в антиукраїнську інформаційну кампанію. Разом з тим, наголосили в НМПУ, попри всю неоднозначність діяльності Руслана Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.

 

Львівський осередок НМПУ заявив про незгоду із заявою центрального комітету НМПУ - на його думку, підстави для арешту Руслана Коцаби існували.

 

Тим часом представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, в якій назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.

 

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська вважає недопустимим у демократичному суспільстві таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, та вбачає в його арешті ознаки порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) назвала «переслідуванням за політичними мотивами» арешт «українського журналіста» Руслана Коцаби за підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

 

Нагадаємо, 8 лютого рішенням Івано-Франківського міськсуду прикарпатського блогера було арештовано на 60 діб.

 

Його звинуватили у державній зраді та шпигунстві (частина 1 статті 111 та частина 1 статті 114 Кримінального кодексу України).

 

Кримінальне провадження проти Коцаби було відкрито після того, як він ініціював акцію під назвою “Я проти мобілізації”. Коцаба оприлюднив в Інтернеті відеоролик, в якому закликав українців не захищати Батьківщину.

 

14 лютого Апеляційний суд Івано-Франківської області залишив Коцабу під вартою.

 

Радник глави СБУ Маркіян Лубківський заявив, що під час затримання у Руслана Коцаби вилучено матеріали, які можуть вказувати на вчинення злочинів, передбачених наведеними вище статтями Кримінального кодексу. Рішенням суду блогера арештовано на 60 діб.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В яких умовах утримують журналіста Руслана Коцабу в Івано-Франківському СІЗО (фото)

Коцаба обплював прокурора та порадив дружині їхати з України (відео)

Суд залишив Руслана Коцабу під вартою (фото+відео)

Адвокат Руслана Коцаби планує звернутися до Єропейського суду з прав людини

Про арешт прикарпатського журналіста Руслана Коцаби написали у Великобританії, Японії та США

Журналіст Коцаба працював на замовлення "НТВ" (додано фото)

Медіа-профспілка заявила, що обвинувачення проти Руслана Коцаби мають бути ґрунтовніші

Лещенко здивований, що арештували Коцабу замість сепаратистів-прибічників Януковича

Руслан Коцаба в залі суду: Закликаю всіх повірити, що на сході триває громадянська, братовбивча війна (відео)

Коцаба у суді каже, що ніколи не займався "заказухами" і готовий до мобілізації, коли буде воєнний стан (фото)


06.03.2015 384 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

316
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13685 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1556
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6118
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5916
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13558
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

538
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2