Чисті озера і ріки України: де відпочивати влітку

 

 

Ідеальний відпочинок влітку безперечно біля води. Тому ми підготували рейтинг чистих річок та озер України, які стануть чудовою альтернативою відпочинку на морі.

 

Найчистіші річки України – у Карпатах, адже вони мають дуже швидку течію, невеликі глибини та кам'янисте дно. У таких умовах вода завжди чиста та холодна. Зокрема, гуцульський регіон Карпат має найбільше річок (так званої річкової сітки) в Україні.

 

Але з кожним роком чистих водойм в Україні стає все менше і менше, особливо у густозаселених регіонах, і там, де розвинене виробництво.

 

Чисті ріки України

Річка Лімниця

Найчистішою річкою України вважають Лімницю. Вона бере свій початок на висоті 1150 метрів над рівнем моря з джерел гірського масиву Горгани. Це досить важкодоступний коточок Карпат, тому відпочинок біля цієї річки підійде справжнім шукачам пригод.

Лімниця протікає у межах Рожнятівського, Калуського і Галицького районів Івано-Франківської області. Також на річці розташоване місто Калуш.

Вздовж узбережжя Лімниці ростуть соснові та дубові ліси, де багато грибів та ягід. Також у нижній течії річки розташований Галицький національний парк, на території якого є карстові скелі та печери.

Річка Лімниця на карті

Річка Лімниця

Річка Чорний Черемош

Річка Чорний Черемош зберегла свою природну унікальність через статус гідрологічного заказника місцевого значення, який надали річці у 2001 році.

Цей статус дозволив залишалась Чорному Черемушу чистим та недоторканим.

Відпочинок на Чорному Черемоші сподобається і любителям походів з наметами і тим, хто шукає гострих відчуттів – саме на цій річці щороку проходять чемпіонати України з водного туризму на каяках, байдарках, катамаранах та рафтах.

Сплави річкою справді екстремальні – уздовж 25 кілометрів на Чорному Черемоші є декілька складних і відомих порогів другої та третьої категорій складності – Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок та Гук. Ці ділянки під силу тільки професіоналам.

Річка Чорний Черемош на карті

Річка Чорний Черемош

Чисті озера України

Мальовничі береги гірських озер – також прекрасне місце для відпочинку. Хоч вони і невеликі, але мають глибину і чисту воду. Найвідоміше карпатське озеро Синевир.

Озеро Синевир

Унікальне озеро розташоване на висоті майже тисячу метрів над рівнем моря. Усі, хто вперше бачить Синевир, вражені його красою – ідеальна прозора водна гладь оточена лісом.

Вода у Синевирі надзвичайно чиста і ніколи не нагрівається.

Озеро Синевир на карті

Озеро Синевир

Озеро Світязь

Одним із семи природних чудес України є озеро Світязь. Це також найглибше озеро нашої країни – його найбільша глибина 58,4 метри!

Світзь розташований на території Шацького національного парку. Це озеро вважається дуже чистим, адже завдяки розгалуженню карстових печер озеро постійно очищується та оновлюється природнім способом. У погожий день дно Світязя видно на кілька метрів.

Відпочинок на озері ідеально підійде людям, які вирішили втекти від метушні міста. На Світязі можна поплавати, порибалити, збирати гриби і ягоди чи просто гуляти по узбережжю.

Озеро Світязь на карті

Озеро Світязь

Біле озеро

Біле озеро має чисту і прозору воду. Воно розкинулося у селі Рудка Рівненської області. Якщо поглянути на водойму з висоти пташиного польоту, то здається, що вода в озері справді білого кольору.

Біле озеро — єдине в Україні з великим вмістом гліцерину, тому вода має цілющі властивості. Ще одна його унікальність, в озері водиться вугор річковий європейський. Та й взагалі, риби в білому озері багато – зафіксовано аж 22 види.

Біле озеро на карті

Біле озеро

24tv.ua


15.06.2017 5781 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19542
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1749
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740