Ідеальний відпочинок влітку безперечно біля води. Тому ми підготували рейтинг чистих річок та озер України, які стануть чудовою альтернативою відпочинку на морі.
Найчистіші річки України – у Карпатах, адже вони мають дуже швидку течію, невеликі глибини та кам'янисте дно. У таких умовах вода завжди чиста та холодна. Зокрема, гуцульський регіон Карпат має найбільше річок (так званої річкової сітки) в Україні.
Але з кожним роком чистих водойм в Україні стає все менше і менше, особливо у густозаселених регіонах, і там, де розвинене виробництво.
Чисті ріки України
Річка Лімниця
Найчистішою річкою України вважають Лімницю. Вона бере свій початок на висоті 1150 метрів над рівнем моря з джерел гірського масиву Горгани. Це досить важкодоступний коточок Карпат, тому відпочинок біля цієї річки підійде справжнім шукачам пригод.
Лімниця протікає у межах Рожнятівського, Калуського і Галицького районів Івано-Франківської області. Також на річці розташоване місто Калуш.
Вздовж узбережжя Лімниці ростуть соснові та дубові ліси, де багато грибів та ягід. Також у нижній течії річки розташований Галицький національний парк, на території якого є карстові скелі та печери.
Річка Лімниця на карті
Річка Лімниця
Річка Чорний Черемош
Річка Чорний Черемош зберегла свою природну унікальність через статус гідрологічного заказника місцевого значення, який надали річці у 2001 році.
Цей статус дозволив залишалась Чорному Черемушу чистим та недоторканим.
Відпочинок на Чорному Черемоші сподобається і любителям походів з наметами і тим, хто шукає гострих відчуттів – саме на цій річці щороку проходять чемпіонати України з водного туризму на каяках, байдарках, катамаранах та рафтах.
Сплави річкою справді екстремальні – уздовж 25 кілометрів на Чорному Черемоші є декілька складних і відомих порогів другої та третьої категорій складності – Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок та Гук. Ці ділянки під силу тільки професіоналам.
Річка Чорний Черемош на карті
Річка Чорний Черемош
Чисті озера України
Мальовничі береги гірських озер – також прекрасне місце для відпочинку. Хоч вони і невеликі, але мають глибину і чисту воду. Найвідоміше карпатське озеро Синевир.
Озеро Синевир
Унікальне озеро розташоване на висоті майже тисячу метрів над рівнем моря. Усі, хто вперше бачить Синевир, вражені його красою – ідеальна прозора водна гладь оточена лісом.
Вода у Синевирі надзвичайно чиста і ніколи не нагрівається.
Озеро Синевир на карті
Озеро Синевир
Озеро Світязь
Одним із семи природних чудес України є озеро Світязь. Це також найглибше озеро нашої країни – його найбільша глибина 58,4 метри!
Світзь розташований на території Шацького національного парку. Це озеро вважається дуже чистим, адже завдяки розгалуженню карстових печер озеро постійно очищується та оновлюється природнім способом. У погожий день дно Світязя видно на кілька метрів.
Відпочинок на озері ідеально підійде людям, які вирішили втекти від метушні міста. На Світязі можна поплавати, порибалити, збирати гриби і ягоди чи просто гуляти по узбережжю.
Озеро Світязь на карті
Озеро Світязь
Біле озеро
Біле озеро має чисту і прозору воду. Воно розкинулося у селі Рудка Рівненської області. Якщо поглянути на водойму з висоти пташиного польоту, то здається, що вода в озері справді білого кольору.
Біле озеро — єдине в Україні з великим вмістом гліцерину, тому вода має цілющі властивості. Ще одна його унікальність, в озері водиться вугор річковий європейський. Та й взагалі, риби в білому озері багато – зафіксовано аж 22 види.
Біле озеро на карті
Біле озеро