Чисті озера і ріки України: де відпочивати влітку

 

 

Ідеальний відпочинок влітку безперечно біля води. Тому ми підготували рейтинг чистих річок та озер України, які стануть чудовою альтернативою відпочинку на морі.

 

Найчистіші річки України – у Карпатах, адже вони мають дуже швидку течію, невеликі глибини та кам'янисте дно. У таких умовах вода завжди чиста та холодна. Зокрема, гуцульський регіон Карпат має найбільше річок (так званої річкової сітки) в Україні.

 

Але з кожним роком чистих водойм в Україні стає все менше і менше, особливо у густозаселених регіонах, і там, де розвинене виробництво.

 

Чисті ріки України

Річка Лімниця

Найчистішою річкою України вважають Лімницю. Вона бере свій початок на висоті 1150 метрів над рівнем моря з джерел гірського масиву Горгани. Це досить важкодоступний коточок Карпат, тому відпочинок біля цієї річки підійде справжнім шукачам пригод.

Лімниця протікає у межах Рожнятівського, Калуського і Галицького районів Івано-Франківської області. Також на річці розташоване місто Калуш.

Вздовж узбережжя Лімниці ростуть соснові та дубові ліси, де багато грибів та ягід. Також у нижній течії річки розташований Галицький національний парк, на території якого є карстові скелі та печери.

Річка Лімниця на карті

Річка Лімниця

Річка Чорний Черемош

Річка Чорний Черемош зберегла свою природну унікальність через статус гідрологічного заказника місцевого значення, який надали річці у 2001 році.

Цей статус дозволив залишалась Чорному Черемушу чистим та недоторканим.

Відпочинок на Чорному Черемоші сподобається і любителям походів з наметами і тим, хто шукає гострих відчуттів – саме на цій річці щороку проходять чемпіонати України з водного туризму на каяках, байдарках, катамаранах та рафтах.

Сплави річкою справді екстремальні – уздовж 25 кілометрів на Чорному Черемоші є декілька складних і відомих порогів другої та третьої категорій складності – Дземброня, Дідів Лікоть, Біла Кобила, Гучок та Гук. Ці ділянки під силу тільки професіоналам.

Річка Чорний Черемош на карті

Річка Чорний Черемош

Чисті озера України

Мальовничі береги гірських озер – також прекрасне місце для відпочинку. Хоч вони і невеликі, але мають глибину і чисту воду. Найвідоміше карпатське озеро Синевир.

Озеро Синевир

Унікальне озеро розташоване на висоті майже тисячу метрів над рівнем моря. Усі, хто вперше бачить Синевир, вражені його красою – ідеальна прозора водна гладь оточена лісом.

Вода у Синевирі надзвичайно чиста і ніколи не нагрівається.

Озеро Синевир на карті

Озеро Синевир

Озеро Світязь

Одним із семи природних чудес України є озеро Світязь. Це також найглибше озеро нашої країни – його найбільша глибина 58,4 метри!

Світзь розташований на території Шацького національного парку. Це озеро вважається дуже чистим, адже завдяки розгалуженню карстових печер озеро постійно очищується та оновлюється природнім способом. У погожий день дно Світязя видно на кілька метрів.

Відпочинок на озері ідеально підійде людям, які вирішили втекти від метушні міста. На Світязі можна поплавати, порибалити, збирати гриби і ягоди чи просто гуляти по узбережжю.

Озеро Світязь на карті

Озеро Світязь

Біле озеро

Біле озеро має чисту і прозору воду. Воно розкинулося у селі Рудка Рівненської області. Якщо поглянути на водойму з висоти пташиного польоту, то здається, що вода в озері справді білого кольору.

Біле озеро — єдине в Україні з великим вмістом гліцерину, тому вода має цілющі властивості. Ще одна його унікальність, в озері водиться вугор річковий європейський. Та й взагалі, риби в білому озері багато – зафіксовано аж 22 види.

Біле озеро на карті

Біле озеро

24tv.ua


15.06.2017 5317 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

347
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1405
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2568 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3642
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3002
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2152

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

622

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

473

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1641

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1804
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

296
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

511
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

813
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4993
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

363
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

886
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10133
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

516
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

270
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

378
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

405
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

725