Цікаві факти про Новий Рік

 

/data/blog/95439/c46353cf7653110d5c4f91fc44422fd0.jpg

 

Існує багато цікавих фактів про Новий Рік. Найцікавіші факти про Новий Рік, які нам вдалося знайти зібрані в цій статті. Давайте зануримося в цю святкову статтю, адже скоро Новий Рік !!!

Ви ніколи не запитували себе, чому саме ялинка? Звичай прикрашати ялинку був ввезений в Україну з Європи. Це сталося ще за царя Петра I. Так склалося що люди з давніх часів вірили, що душі людей переселяються в дерева. Душі можуть бути як добрі, так і злі. Саме тому прийнято прикрашати ялинку на Новий Рік, щоб задобрити дух.

Але чому ж ялинка? Ялинка залишається зеленою на протягу всього року. Наші предки вірили, що дерева, які цілий рік залишаються зеленими це любимчики Бога Сонця. Бог Сонця вважався головним Богом в багатьох культурах. Тому вибір зупинився на них.

Як було сказано раніше, перший вирішив ввести звичай Петро I, але звичай не прижився майже на 100 років. Тільки в 1852 році в Україні з’явилася перша публічна ялинка.

Цікаві факти про Новий Рік: Дід Мороз

Перша поява Санта-Клауса відбулася в 1822 році в Сполучених Штатах Америки. Пізніше слов’янські народи скопіювали Санту і зробили «нашого» Діда Мороза.

Все пішло від однієї казки, яка говорила як Святий Миколай з упряжкою, мішком з подарунками та оленями роздає подарунки всім дітям. Після того як він з’явився в Америки, його образ був узятий для французького Пер Ноель (нашого Діда Мороза). Дід Мороз вже пішов від Пер Ноель. Звичайно рукавиці і шуба були придумані нами, так як ніжному Санта Клаусу тут було б дуже холодно.

Цікаві факти про Новий Рік

 

Зате образ Снігуроньки був придуманий у нас. Так Санта не має ніякої помічниці. Тільки в нашого Діда Мороза є Снігуронька. За це можна сказати спасибі народним казкам і письменникам, від яких все й пішло.

Цікаві факти про Новий Рік: найвища ялинка

Найбільша ялинка була встановлена ​​в Мехіко, а також вона потрапила до книги рекордів Гіннеса в 2010 році. Це воістину гігантська ялинка, висота — 110 метрів. Для того, щоб вам стало зрозуміло наскільки це багато наведу приклад. 110 метрів це трохи більше ніж 40 поверхів житлового будинку.

Цікаві факти про Новий Рік: подарунки

Чому дарують подарунки на Новий Рік? Відповідь на це питання ховається в стародавніх племенах і їхніх звичаях. Раніше було прийнято дарувати подарунки Богам для того, щоб їх задобрити. Стародавні греки підносили безліч різних подарунків від простих речей і до людей.

У стародавньому Єгипті також було прийнято вітати не тільки добрим словом, але й подарунком. Все це робилося заради річки Ніл, яка забезпечувала їх майже всім. Пізніше цей звичай стали застосовувати в стародавньому Римі. Там подарунок був якимось хабарем. Але вже тоді було прийнято щось дарувати, особливо імператору.

Цікаві факти про Новий Рік

 

Так згодом подарунок на Новий Рік став чимось буденним, нормальним. Люди почали дарувати подарунки просто так. По-перше, це приємно, а по-друге, цьому звичаю вже безліч років. Сьогодні люди дарують подарунки, отримують подарунки. Вже не можливо уявити Новий Рік без подарунків.

Цікаві факти про Новий Рік: ялинкові іграшки

Спочатку ялинки прикрашали різними фруктами та інше: яблуками, горіхами, печивом. Такі прикраса вперше з’явилися в Німеччині. Після цього вони набагато змінилися. У роки війни іграшки робили з вати і інших підручних матеріалів. Але потім їх стали виробляти як цілий новий ринок. Зараз їх можна зустріти на будь-який смак і колір.

В Італії на Новий Рік люди позбавляються від старих речей. Вони їх просто викидають за вікно.

Є таке повір’я, що якщо написати на папірці бажання, спалити його, кинути в келих з шампанським і випити його, то воно обов’язково збудеться. Головне встигнути все це зробити за десять секунд до Нового Року.

«Іронію долі, або з легким паром» показують ось вже 35 років, останнім днем ​​перед Новим Роком.

 

cikavo.net


26.12.2015 5420 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

758
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1026 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3317 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33697
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2599
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3794

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

207

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

615

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1514

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

924
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

473
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

381
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

751
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12051
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1342
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1128
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1227
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

363
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

116
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

227
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1121
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4157