Цікаві факти про Новий Рік

 

/data/blog/95439/c46353cf7653110d5c4f91fc44422fd0.jpg

 

Існує багато цікавих фактів про Новий Рік. Найцікавіші факти про Новий Рік, які нам вдалося знайти зібрані в цій статті. Давайте зануримося в цю святкову статтю, адже скоро Новий Рік !!!

Ви ніколи не запитували себе, чому саме ялинка? Звичай прикрашати ялинку був ввезений в Україну з Європи. Це сталося ще за царя Петра I. Так склалося що люди з давніх часів вірили, що душі людей переселяються в дерева. Душі можуть бути як добрі, так і злі. Саме тому прийнято прикрашати ялинку на Новий Рік, щоб задобрити дух.

Але чому ж ялинка? Ялинка залишається зеленою на протягу всього року. Наші предки вірили, що дерева, які цілий рік залишаються зеленими це любимчики Бога Сонця. Бог Сонця вважався головним Богом в багатьох культурах. Тому вибір зупинився на них.

Як було сказано раніше, перший вирішив ввести звичай Петро I, але звичай не прижився майже на 100 років. Тільки в 1852 році в Україні з’явилася перша публічна ялинка.

Цікаві факти про Новий Рік: Дід Мороз

Перша поява Санта-Клауса відбулася в 1822 році в Сполучених Штатах Америки. Пізніше слов’янські народи скопіювали Санту і зробили «нашого» Діда Мороза.

Все пішло від однієї казки, яка говорила як Святий Миколай з упряжкою, мішком з подарунками та оленями роздає подарунки всім дітям. Після того як він з’явився в Америки, його образ був узятий для французького Пер Ноель (нашого Діда Мороза). Дід Мороз вже пішов від Пер Ноель. Звичайно рукавиці і шуба були придумані нами, так як ніжному Санта Клаусу тут було б дуже холодно.

Цікаві факти про Новий Рік

 

Зате образ Снігуроньки був придуманий у нас. Так Санта не має ніякої помічниці. Тільки в нашого Діда Мороза є Снігуронька. За це можна сказати спасибі народним казкам і письменникам, від яких все й пішло.

Цікаві факти про Новий Рік: найвища ялинка

Найбільша ялинка була встановлена ​​в Мехіко, а також вона потрапила до книги рекордів Гіннеса в 2010 році. Це воістину гігантська ялинка, висота — 110 метрів. Для того, щоб вам стало зрозуміло наскільки це багато наведу приклад. 110 метрів це трохи більше ніж 40 поверхів житлового будинку.

Цікаві факти про Новий Рік: подарунки

Чому дарують подарунки на Новий Рік? Відповідь на це питання ховається в стародавніх племенах і їхніх звичаях. Раніше було прийнято дарувати подарунки Богам для того, щоб їх задобрити. Стародавні греки підносили безліч різних подарунків від простих речей і до людей.

У стародавньому Єгипті також було прийнято вітати не тільки добрим словом, але й подарунком. Все це робилося заради річки Ніл, яка забезпечувала їх майже всім. Пізніше цей звичай стали застосовувати в стародавньому Римі. Там подарунок був якимось хабарем. Але вже тоді було прийнято щось дарувати, особливо імператору.

Цікаві факти про Новий Рік

 

Так згодом подарунок на Новий Рік став чимось буденним, нормальним. Люди почали дарувати подарунки просто так. По-перше, це приємно, а по-друге, цьому звичаю вже безліч років. Сьогодні люди дарують подарунки, отримують подарунки. Вже не можливо уявити Новий Рік без подарунків.

Цікаві факти про Новий Рік: ялинкові іграшки

Спочатку ялинки прикрашали різними фруктами та інше: яблуками, горіхами, печивом. Такі прикраса вперше з’явилися в Німеччині. Після цього вони набагато змінилися. У роки війни іграшки робили з вати і інших підручних матеріалів. Але потім їх стали виробляти як цілий новий ринок. Зараз їх можна зустріти на будь-який смак і колір.

В Італії на Новий Рік люди позбавляються від старих речей. Вони їх просто викидають за вікно.

Є таке повір’я, що якщо написати на папірці бажання, спалити його, кинути в келих з шампанським і випити його, то воно обов’язково збудеться. Головне встигнути все це зробити за десять секунд до Нового Року.

«Іронію долі, або з легким паром» показують ось вже 35 років, останнім днем ​​перед Новим Роком.

 

cikavo.net


26.12.2015 5510 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1371 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1695 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2490
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2313 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7557
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15278 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

332

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1051

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1119

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1909
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

293
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

670
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

911
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

937
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1966
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1016
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35168 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

285
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

495
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

640
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

957