Чи витіснить Інтернет друковану пресу?

З початку року кілька впливових українських друкованих видань оголосили про припинення існування, інші - про скорочення періодичності випуску та переорієнтацію на Інтернет. Як інформує Бі-Бі-Сі за кордоном медіа-магнат Руперт Мердок запустив нову цифрову газету Daily виключно для планшетного комп'ютера IPad. То чи можна говорити про занепад друкованих засобів інформації?

У київських газетних кіосках, за словами продавців, покупців не меншає. 

"Купують як і завжди. Всі кажуть, що не будуть купувати, що дорожчає, але насправді кожен рік те саме: як купували, так і купують. Навіть не вистачає газет. Люди літнього віку звикли до газет. Навіть дехто приходить з інших районів, бо вже звикли до своїх кіосків - от вони приходять до нас і купують," - розповідає продавець одного з газетних кіосків на Подолі.

 

З українського ринку преси зникають відомі видання

З початку року газета "Дело" оголосила про скорочення періодичності випусків та про розширення Інтернет-версії видання.

Головний редактор газети Світлана Панюшкіна в інтерв'ю Бі-Бі-Сі висловила думку, що процес переорієнтації медіа на онлайн є незворотнім, принаймні коли йдеться про видання новинного спрямування:

"Якщо відштовхуватися від того досвіду, який є у нас, то аудиторія йде в онлайн. Я, чесно кажучи, мало кого знаю, хто б зранку читав друковану пресу. Тому, звісно, все, що стосується оперативної інформації, новин, треба орієнтуватися на наших читачів в онлайні".

Її підтримує генеральний директор української Асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов. Він також вважає, що орієнтовані на новини видання чекає швидкий занепад чи перехід до онлайн-формату:

"Закриваються здебільшого видання, які усе більше замінюються вільними джерелами інтернету. Це видання, які мають, скоріше за все, загальну новинну спрямованість, тобто видання рекламно-інфомаційного характеру. Оскільки Інтернет саме цю новинну площину активно перехоплює, як за рахунок швидкого розповсюдження, так і за рахунок розвитку соціальних мереж, соціальної журналістики, то уся ця активність поступово зміщується туди".

 

Майбутнє - у спеціалізованої преси?

Водночас головний редактор газети "Дело" Світлана Панюшкіна каже, що Інтернет - насамперед помічник друкованих медіа, а не конкурент: 

"Онлайн дає нам дуже велику перевагу, він нам показує, які новини цікавлять читачів. Ми можемо це бачити, виходячи з відвідувань, відгуків, що читачів та чи інша тема цікавить найбільше. Що ж до друкованого видання, то туди ми готуємо більш розгорнуто саме ті теми, які найбільше цікавлять наших читачів на сайті"

Олексій Погорєлов із Асоціації видавців періодичної преси вважає, що спеціалізованим та аналітичним газетам не варто турбуватися про своє майбутнє:

"Видання, які з'являються і продовжуватимуть з'являтись - це вузькоспеціалізвоні фахові видання, де інформація має дуже високу якість. Така інформація точно буде продаватись, оскільки точно є високий попит на якісну інформацію, задоволений ще не повністю. Це будь-які економічні, юридичні, видання, і з дизайну, і з інтер'єру і "зроби сам", будь-яка тема, яка може бути більш глибоко і фахово розкрита. Там є багато можливостей, щоб продавати більш фахову інформацію, і люди будуть готові купувати таку інформацію, що допомагатиме їм краще, ефективніше жити".

 

Папір як носій може зникнути

Водночас Олексій Погорєлов погоджується, що ця інформація може з'являтися на інших носіях, наприклад на планшетних ПК за передплатою.

"Якщо ми говоримо лише про папір як носій, то папір у певній довготерміновій перспективі точно поступово буде замінений. Тобто його не буде так багато, як зараз. Зрозуміло, що в Україні і у світі ситуація та сама - скорочуються аудиторії, які передплачують друкований носій. Не змінюється, а, може, навіть збільшується, попит на якісну інформацію, на якісну аналітику. Якщо ми говоримо тільки про носій, то я згоден - паперовий носій, кількість його користувачів буде скорочуватися," - каже пан Погорєлов.

За підрахунками фахівців, в Україні зареєстровано понад 30 тисяч найменувань газет, з них близько 4 тисяч виходять постійно.

Це набагато більше ніж в Німеччині, кажуть експерти, тоді як німецький рекламний ринок у кілька разів потужніший за український. А це, на їхню думку, свідчить лише пр те, що більшість газет в Україні є не бізнесовими проектами, а проектами впливу, оскільки орієнтовані не на доходи від реклами чи передплат, а на кошти спонсорів.

 

13


13.02.2011 2608 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

698
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

981 1
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2542
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1842
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2138
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5734 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

186

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

324

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1268

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1266
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1003
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

832
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14672
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

697
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10488
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6190
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

718
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

760
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2952
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

668
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

735
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

647