Чи витіснить Інтернет друковану пресу?

З початку року кілька впливових українських друкованих видань оголосили про припинення існування, інші - про скорочення періодичності випуску та переорієнтацію на Інтернет. Як інформує Бі-Бі-Сі за кордоном медіа-магнат Руперт Мердок запустив нову цифрову газету Daily виключно для планшетного комп'ютера IPad. То чи можна говорити про занепад друкованих засобів інформації?

У київських газетних кіосках, за словами продавців, покупців не меншає. 

"Купують як і завжди. Всі кажуть, що не будуть купувати, що дорожчає, але насправді кожен рік те саме: як купували, так і купують. Навіть не вистачає газет. Люди літнього віку звикли до газет. Навіть дехто приходить з інших районів, бо вже звикли до своїх кіосків - от вони приходять до нас і купують," - розповідає продавець одного з газетних кіосків на Подолі.

 

З українського ринку преси зникають відомі видання

З початку року газета "Дело" оголосила про скорочення періодичності випусків та про розширення Інтернет-версії видання.

Головний редактор газети Світлана Панюшкіна в інтерв'ю Бі-Бі-Сі висловила думку, що процес переорієнтації медіа на онлайн є незворотнім, принаймні коли йдеться про видання новинного спрямування:

"Якщо відштовхуватися від того досвіду, який є у нас, то аудиторія йде в онлайн. Я, чесно кажучи, мало кого знаю, хто б зранку читав друковану пресу. Тому, звісно, все, що стосується оперативної інформації, новин, треба орієнтуватися на наших читачів в онлайні".

Її підтримує генеральний директор української Асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов. Він також вважає, що орієнтовані на новини видання чекає швидкий занепад чи перехід до онлайн-формату:

"Закриваються здебільшого видання, які усе більше замінюються вільними джерелами інтернету. Це видання, які мають, скоріше за все, загальну новинну спрямованість, тобто видання рекламно-інфомаційного характеру. Оскільки Інтернет саме цю новинну площину активно перехоплює, як за рахунок швидкого розповсюдження, так і за рахунок розвитку соціальних мереж, соціальної журналістики, то уся ця активність поступово зміщується туди".

 

Майбутнє - у спеціалізованої преси?

Водночас головний редактор газети "Дело" Світлана Панюшкіна каже, що Інтернет - насамперед помічник друкованих медіа, а не конкурент: 

"Онлайн дає нам дуже велику перевагу, він нам показує, які новини цікавлять читачів. Ми можемо це бачити, виходячи з відвідувань, відгуків, що читачів та чи інша тема цікавить найбільше. Що ж до друкованого видання, то туди ми готуємо більш розгорнуто саме ті теми, які найбільше цікавлять наших читачів на сайті"

Олексій Погорєлов із Асоціації видавців періодичної преси вважає, що спеціалізованим та аналітичним газетам не варто турбуватися про своє майбутнє:

"Видання, які з'являються і продовжуватимуть з'являтись - це вузькоспеціалізвоні фахові видання, де інформація має дуже високу якість. Така інформація точно буде продаватись, оскільки точно є високий попит на якісну інформацію, задоволений ще не повністю. Це будь-які економічні, юридичні, видання, і з дизайну, і з інтер'єру і "зроби сам", будь-яка тема, яка може бути більш глибоко і фахово розкрита. Там є багато можливостей, щоб продавати більш фахову інформацію, і люди будуть готові купувати таку інформацію, що допомагатиме їм краще, ефективніше жити".

 

Папір як носій може зникнути

Водночас Олексій Погорєлов погоджується, що ця інформація може з'являтися на інших носіях, наприклад на планшетних ПК за передплатою.

"Якщо ми говоримо лише про папір як носій, то папір у певній довготерміновій перспективі точно поступово буде замінений. Тобто його не буде так багато, як зараз. Зрозуміло, що в Україні і у світі ситуація та сама - скорочуються аудиторії, які передплачують друкований носій. Не змінюється, а, може, навіть збільшується, попит на якісну інформацію, на якісну аналітику. Якщо ми говоримо тільки про носій, то я згоден - паперовий носій, кількість його користувачів буде скорочуватися," - каже пан Погорєлов.

За підрахунками фахівців, в Україні зареєстровано понад 30 тисяч найменувань газет, з них близько 4 тисяч виходять постійно.

Це набагато більше ніж в Німеччині, кажуть експерти, тоді як німецький рекламний ринок у кілька разів потужніший за український. А це, на їхню думку, свідчить лише пр те, що більшість газет в Україні є не бізнесовими проектами, а проектами впливу, оскільки орієнтовані не на доходи від реклами чи передплат, а на кошти спонсорів.

 

13


13.02.2011 2572 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

675
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1742
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1727
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1712
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5670
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8270 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

941

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1644

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2430

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2409
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

484
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

604
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2629
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2253
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

562
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2482
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3485
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26023 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

881
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1085 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

800
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2536 7