Отже, 10 лютого АртБастіон впустив у свої нутрощі рибу Влодка Кауфмана. Так, зорове відчуття сигналізує що це образ тієї риби, яку ми звикли бачити в природі і споживати. Майстерно зліплені А4 формату графічні частини змушують повірити «очам своїм» у рибу, яка ковтає сама себе. Але насправді тішитись не варто, тому що ми вже давно всередині цієї риби і не тільки риби. Бо та рибина, яка проковтнула біблійного Йова і потім виплюнула його, зробила добру справу, ставши інструментом провидіння, переформатувала мислення і повернула пророка на особистий шлях.
Рибина Кауфмана, постійно розростаючись у всі боки графічною масою, здається ніколи не буде завершеною, як нескінченний потік паперу. Влодко по своєму бореться з катастрофічно наростаючою масою целюлози, перетворюючи хаос у космічну химерну рибу. Але чи є впевненість, що ця химера є дійсно рибою. Народжена з «ока-мандали», за признанням автора, вона тільки силою його уяви тримається контурів риби, де не де вириваючись у плавцях майбутніх плазунів чи зубах динозаврів. Ця рибина швидше всього пожирає час і простір Влодка, який медитує над графікою, люб’язно надаючи художнику своє тіло. Проте, як тільки вона стає завершеною/довершеною, знову перетворюється в купу інстальованого сміття, не забувши «зарибнити» середовище, «покласти око» на наступний А4.
Приклад Влодка Кауфмана художньо освоїти/засвоїти/перетравити сміття не є новим. Людина, навколо якої мов ракова пухлина ростуть відходи, змушена з цим щось робити, навіть спокушається* творити з цих відходів. За статистикою середній сукупний продукт потрапляє у категорію сміття через три місяці, а то і раніш після купівлі. В такій ситуації кожен би мав стати Влодком Каумфманом . Постає питання ідентичності: чи є риба Каумфмана рибою? І чи не перетвориться людина homosapiens в homoihtio? «Коли все стає культурним, то це кінець культури, як приділення, початок культури як політики і негайний занепад цієї культурної політики» (Жан Бодріяр).
Як на мене, виставка «Риботерапія» є виставкою утилітарно-практичної діяльності, та появи не нового художнього образу, а нової предметної форми з художніми властивостями, покликаної реалізувати певний людський інтерес.
-------------------------------------
* Взяти хоча б етимологію російського слова «искусство». Однокорінними словами до нього виступають «искусственный» - штучно створений, «искустный» - майстерно, досконало зроблений, та «искус», «искушение» - спокуса.