Чотири фракції: в Івано-Франківську запровадять нові правила сортування відходів

Виконавчий комітет міської ради розгляне проект рішення щодо затвердження Правил сортування сміття в місті.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року набула чинності нова редакція закону про відходи, відповідно до якого українці повинні сортувати сміття, а невідсортоване і неперероблене заборонено захоронювати на полігонах. Великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи взагалі мають збирати окремо. Штраф за порушення цієї норми закону для населення становитиме від 340 до 1360 грн., а для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн., пише Фіртка.

Правила сортування відходів в місті Iвано-Франківську передбачатимуть, що сортування здійснюcться на чотири фракції в окремі контейнери:

Жовтий сміттєвий контейнер - призначений для металу і пластикових виробів:

Сюди можна викидати: пластикові пляшки з-під різноманітних напоїв, пластикові коробки та інші упакування, кришечки, пакети з-під молока та соку, упакування з-під засобів для миття та чищення (наприклад, тара, в якій був гель для прання, посуду чи зубна паста), а також з-під косметичних засобів; поліетиленові пакети, алюмінієві банки з-під напоїв, консерв, алюмінiєву фольгу, металеві кришки та ковпачки, кольорові метали, пластикові іграшки.

Заборонено викидати в цей контейнер: пластикову тару, якщо у ній ще є хоч якийсь вміст; небезпечні відходи, такі як банки з-під лаків, фарб чи автомобільного масла, лікарські засоби, їх упакування, автомобільні запчастини, побутову техніку та батарейки тощо. Будь-які інші відходи.

Синій сміттєвий контейнер - для паперових відходів:

Сюди йдуть упакування з паперу; картон, у тому числі гофрований; каталоги, листівки, брошури, газети і журнали, офісні та шкільні паперові відходи, зошити, книги, візитки, обгортковий папір, паперові торбинки.

Заборонено викидати в синій контейнер: паперові рушники та гігієнічні серветки; лаковані чи покриті фольгою паперові вироби; картонні упакування з-під молока та соку, упакування з-під будівельних матеріалів (гіпсу, цементу); шпалери, дитячі підгузки, дуже забруднені паперові вироби.

Зелений сміттєвий контейнер - призначений для викидання скла і виробів з нього:

У зелений контейнер можна викидати скляні пляшки і банки з-під води, напоїв, алкоголю, олії чи навіть парфумів та іншої косметики у скляній тарі.  До зеленого бака суворо забороняється викидати відходи з кераміки, порцеляни, кришталю, фаянсу глиняні вазони; окулярне скло; термостійкі скляні вироби; дзеркала, віконні шиби; монітори, скляну тару з-під розчинників та масел, ліків; термометри та шприци.

Коричневий сміттєвий контейнер - призначений для харчових та інших біовідходів:

В коричневий контейнер можна викидати: залишки їжі чи лушпиння; скошену газонокосаркою траву; тирсу, кору, листя і квітки. Не мають права опинитися в коричневому сміттєвому контейнері: кістки тварин, відходи тваринництва, зола, каміння та сміття з землею, плити МДФ та ДСП; гілля дерев та кущів, а також трава, які не вміщаються в контейнер.

Всі інші відходи, які не можна викинути в коричневий, жовтий, синій або зелений контейнери, а саме: великогабаритні відходи; ремонтні відходи; несправну побутову техніку, електроприлади, батарейки; акумулятори, лампи, упакування з-під хімікатів, ліки, рідини – усі небезпечні та інші відходи здаються у спеціально облаштовані пункти утилізації.  Форма контейнерів для роздільного збору побутових відходів та написів на них затверджується Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою.

До 1 липня 2018 року урни для сортування сміття встановлять у місцях масового скупчення людей, навчальних закладах, установах, підприємствах та організаціях Івано-Франківської міської ради. Такі контейнери департамент буде рекомендувати встановити усім суб’єктам господарювання на території міста.

Проектом рішення також заплановано кожного року здійснювати будівництво не менше 5 підземних контейнерних майданчиків, пристосованих до сортування відходів. КП "Полігон ТПВ" з 1 липня 2018 р. має сортувати відходи на сортувальній лінії і захоронювати виключно відсортовані відходи. 

До 1 січня 2020 року до міського полігону в Рибному збудують дорогу.


Читайте також:

У Франківську запровадять нові правила благоустрою

Сміттєвий полігон у Рибному планують реконструювати


04.06.2018 1430
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2143
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

442
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14437 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1677
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

952
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6332

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

727

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1545

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1346

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1230
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

585
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

735
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1645
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

664
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

960
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6000
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14102
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

337
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

635
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

555
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

871 2