Чим корисний гарбуз і кому його не можна вживати

Користь і шкода гарбуза для організму

Великі помаранчеві плоди гарбуза у багатьох ще досі асоціюються з виготовленням декоративних підсвічників на ніч Хеллоуїна. Але хороші господині знають, що крім цих пустощів гарбуз - це ще і цінний продукт харчування. Гарбуз приносить для організму людини користь і шкоду, це треба знати, включаючи страви з такого цікавого овоча в сімейне харчування, інформує Ukr.Media, передає Фіртка.

Плід гарбуза - це ягода, зростаюча від звичайних до грандіозно великих розмірів до 100 кг, потрапляє на овочеві виставки. Форма її округла, різних варіантів, забарвлення від жовтого до коричневого, всіляких поєднань і відтінків. Всередині гарбуза - насіннєва порожнина, заповнена насінням, придатними для вживання.

Вміст корисних речовин

В літніх і зимових сортів гарбуза міститься так багато цілющих з'єднань, що він цим перемагає багато овочі. Всі присутні в ньому речовини, тільки несуть користь людині. Шкоди від цього продукту немає ніякої.

Гарбуз славиться багатим вмістом:

  • цукрів;

  • каротину;

  • вітамінів C, B1, B2, B5, B6, E, PP;

  • рідкісних вітамінів T і К.

Вітамін Т регулює метаболізм, вітамін K потрібен для нормалізації процесів згортання крові.

З хімічних складових у гарбузі містяться:

  • жири;

  • білки;

  • вуглеводи;

  • целюлоза;

  • пектинові речовини;

  • багатьох мінералів, включаючи важливі для організму K, Ca,Fe, Mg.

Як і всі баштанні культури, гарбуз містить велику кількість натрію, фосфору, сірки, у великому обсязі тіамін, рибофлавін, пектин. Оранжевий пігмент забезпечує вміст каротину в такій кількості, що гарбуз є лідером серед багатьох продуктів.

Офтальмологи наполягають вводити в харчування свіжий гарбузовий сік людям, що мають проблеми із зором.

Користь і шкода гарбуза

Введення різноманітних гарбузових страв у щоденне харчування налагоджує обмін речовин, зміцнює імунну систему, звільняє організм від шлаків. Гарбузові страви завжди включаються в програми для скидання зайвої ваги. У будь-якому випадку треба пам'ятати про те, що гарбуз несе організму і користь, і шкоду.

Багатство мінералів зцілює від хвороб серця, регулює серцевий ритм і кров'яний тиск. Є хорошою профілактикою від ішемії, анемії.

Корисні гарбузові страви при патологіях печінки різної етіології, при наявності каменів у нирках. М'якоть гарбуза, приготовлена різними способами, надає гарну сечогінну, жовчогінну, послаблюючу дію. Нейтральне середовище м'якоті гарбуза загоює виразки шлунка.

Відвар квітів гарбуза загоює шкірні рани з нагноєнням. Стовчена сира м'якоть являє собою відмінні ліки від фурункулів, опіків, висипів різного походження.

Гарбуз лікарі та дієтологи призначають при діабеті, гастриті з ненормованим кислотоутворенням, різних колітах. Відновлюють гарбузові страви дисбактеріоз кишечника. Мікроорганізми здатні виводити холестерин, вони очищають стінки судин, розширюють їх просвіт.

Регулярне введення страв з гарбуза в харчування відновлює сили, регулює нервову систему, покращує сон, допомагає жіночому і чоловічому організмам при статевих патологіях.

Олія гарбуза, що купується в аптеці, є відмінною профілактикою проти багатьох хвороб - порушення складу крові, дисбалансу кишечника, органів ШКТ.

Однак, у цього, такого корисного продукту, є протипоказання:

  • гарбуз виключений при низькій кислотності;

  • коли порушений кислотно-лужний баланс;

  • коли є схильність до появи кишкових коліків;

  • страви з сирого гарбуза протипоказані при підвищеному цукрі.

Любителям гарбузового насіння! Є любителі поклацати насіння гарбуза, але вони містять багато кислот, які руйнують зубну емаль.

Всі гарбузові страви треба їсти в міру, тому що від гарбуза організм отримує і користь, і шкоду.

Гарбуз корисний всім

Жінкам велику користь приносить вітамін E в помаранчевому плоді, він підтримує молодий стан організму, надає шкірі пружність і еластичність.

Представницям прекрасної половини людства оранжевий пігмент з каротином надає відтінок легкої шкірної засмаги. З сирої м'якоті легко зробити косметичну маску, яка прибере жирний блиск, очистить пори, скоротить число вугрових утворень.

При схудненні допомагає низька калорійність, в яких блюдах б не був приготований цей овоч.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни

Основні принципи раціонального харчування: що варто знати прикарпатцям


10.10.2023 7893
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195