Чим корисний гарбуз і кому його не можна вживати

Користь і шкода гарбуза для організму

Великі помаранчеві плоди гарбуза у багатьох ще досі асоціюються з виготовленням декоративних підсвічників на ніч Хеллоуїна. Але хороші господині знають, що крім цих пустощів гарбуз - це ще і цінний продукт харчування. Гарбуз приносить для організму людини користь і шкоду, це треба знати, включаючи страви з такого цікавого овоча в сімейне харчування, інформує Ukr.Media, передає Фіртка.

Плід гарбуза - це ягода, зростаюча від звичайних до грандіозно великих розмірів до 100 кг, потрапляє на овочеві виставки. Форма її округла, різних варіантів, забарвлення від жовтого до коричневого, всіляких поєднань і відтінків. Всередині гарбуза - насіннєва порожнина, заповнена насінням, придатними для вживання.

Вміст корисних речовин

В літніх і зимових сортів гарбуза міститься так багато цілющих з'єднань, що він цим перемагає багато овочі. Всі присутні в ньому речовини, тільки несуть користь людині. Шкоди від цього продукту немає ніякої.

Гарбуз славиться багатим вмістом:

  • цукрів;

  • каротину;

  • вітамінів C, B1, B2, B5, B6, E, PP;

  • рідкісних вітамінів T і К.

Вітамін Т регулює метаболізм, вітамін K потрібен для нормалізації процесів згортання крові.

З хімічних складових у гарбузі містяться:

  • жири;

  • білки;

  • вуглеводи;

  • целюлоза;

  • пектинові речовини;

  • багатьох мінералів, включаючи важливі для організму K, Ca,Fe, Mg.

Як і всі баштанні культури, гарбуз містить велику кількість натрію, фосфору, сірки, у великому обсязі тіамін, рибофлавін, пектин. Оранжевий пігмент забезпечує вміст каротину в такій кількості, що гарбуз є лідером серед багатьох продуктів.

Офтальмологи наполягають вводити в харчування свіжий гарбузовий сік людям, що мають проблеми із зором.

Користь і шкода гарбуза

Введення різноманітних гарбузових страв у щоденне харчування налагоджує обмін речовин, зміцнює імунну систему, звільняє організм від шлаків. Гарбузові страви завжди включаються в програми для скидання зайвої ваги. У будь-якому випадку треба пам'ятати про те, що гарбуз несе організму і користь, і шкоду.

Багатство мінералів зцілює від хвороб серця, регулює серцевий ритм і кров'яний тиск. Є хорошою профілактикою від ішемії, анемії.

Корисні гарбузові страви при патологіях печінки різної етіології, при наявності каменів у нирках. М'якоть гарбуза, приготовлена різними способами, надає гарну сечогінну, жовчогінну, послаблюючу дію. Нейтральне середовище м'якоті гарбуза загоює виразки шлунка.

Відвар квітів гарбуза загоює шкірні рани з нагноєнням. Стовчена сира м'якоть являє собою відмінні ліки від фурункулів, опіків, висипів різного походження.

Гарбуз лікарі та дієтологи призначають при діабеті, гастриті з ненормованим кислотоутворенням, різних колітах. Відновлюють гарбузові страви дисбактеріоз кишечника. Мікроорганізми здатні виводити холестерин, вони очищають стінки судин, розширюють їх просвіт.

Регулярне введення страв з гарбуза в харчування відновлює сили, регулює нервову систему, покращує сон, допомагає жіночому і чоловічому організмам при статевих патологіях.

Олія гарбуза, що купується в аптеці, є відмінною профілактикою проти багатьох хвороб - порушення складу крові, дисбалансу кишечника, органів ШКТ.

Однак, у цього, такого корисного продукту, є протипоказання:

  • гарбуз виключений при низькій кислотності;

  • коли порушений кислотно-лужний баланс;

  • коли є схильність до появи кишкових коліків;

  • страви з сирого гарбуза протипоказані при підвищеному цукрі.

Любителям гарбузового насіння! Є любителі поклацати насіння гарбуза, але вони містять багато кислот, які руйнують зубну емаль.

Всі гарбузові страви треба їсти в міру, тому що від гарбуза організм отримує і користь, і шкоду.

Гарбуз корисний всім

Жінкам велику користь приносить вітамін E в помаранчевому плоді, він підтримує молодий стан організму, надає шкірі пружність і еластичність.

Представницям прекрасної половини людства оранжевий пігмент з каротином надає відтінок легкої шкірної засмаги. З сирої м'якоті легко зробити косметичну маску, яка прибере жирний блиск, очистить пори, скоротить число вугрових утворень.

При схудненні допомагає низька калорійність, в яких блюдах б не був приготований цей овоч.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни

Основні принципи раціонального харчування: що варто знати прикарпатцям


10.10.2023 8292
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

599
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1154
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2462
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1333
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1955 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2909

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

654

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

738

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1649

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1629
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

322
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

437
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18355
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7463
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3646
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1032
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10770
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

273
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

267
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

463
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

440
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

673