Чи можна вживати каву людям, у яких є геморой? Консультація проктолога

Як то кажуть у народі: «Люди поділяються на два типи – ті хто не можуть і дня прожити без кави, і ті, хто не розуміють ентузіазму перших». І, все таки, кава – це один з найпопулярніших напоїв у сучасному суспільстві.

До речі, наразі у мережі присутні численні суперечки на рахунок внеску кави у розвиток та загострення геморою. Тому спробуємо разом зрозуміти, у чому позитивна, а у чому негативна сторона споживання кави. 

Корисні властивості кави

При правильному споживанні кава, як виявляється, має досить багато переваг. До них відносять;

  • захист судин, а саме профілактика атеросклерозу;
  • зниження ризику появи хвороби Паркінсона;
  • стимуляція ЦНС, покращення пам’яті та уваги;
  • дозволяє швидко адаптуватися та вникнути у робочий процес;
  • стимуляція фактору росту нервової тканини;
  • кава без цукру та молока запобігає відкладанню жирової тканини;
  • покращення мозкового кровообігу.

Вартує уваги і той факт, що у каві присутні багато необхідних для людини речовин, таких як, тіамін, вітаміни В2, РР, фосфор та магній. А вони у свою чергу нормалізують перистальтику кишківника, укріплюють стінку судин, стабілізують серцеву діяльність.

Чи впливає кава на розвиток геморою?

Мушу зазначити, що геморой – це захворювання, що характеризується варикозним розширенням судин прямої кишки та подальшим їх випадінням. Щоб знати, як впливає кава на геморой, варто співставити патогенез виникнення геморою та фізіологічний ефект кави на людський організм.

Отже, як діє кава на наш організм? Не є новиною той факт, що кава містить кофеїн. У малих дозах кофеїн тонізує організм, а великих – навпаки, пригнічує його роботу. Основний ефект – звуження судин та підвищення артеріального тиску. Також  кава стимулює виділення шлункового соку, тому людям, які страждають печією, каву бажано виключити з раціону. 

Для пацієнтів, які страждають на геморой, варто знати, що у їхньому випадку каву слід вживати вкрай обережно, тому що:

  • кава провокує нестабільність тиску, що викликає спазм м’язів та неприємні больові відчуття;
  • кава сприяє значній дегідратації через свій сечогінний ефект;
  • кава викликає часті закрепи.

Також варто зауважити, що кофеїн міститься не тільки у каві, а й у енергетиках, міцному чорному чаї, тому від цих напоїв також варто відмовитися, адже дія буде ідентичною, плюс високий вміст цукрів у енергетиках понесуть свої негативні наслідки.

Що можна порадити кавоманам?

Спочатку зверніть увагу на кілька основних пунктів:

  • Чи якісну каву ви п’єте?
  • Скільки ложок кави ви споживаєте за один раз?
  • Скільки разів на день ви п’єте каву?
  • У які години доби?
  • Чи додаєте ви цукор або молоко?

Зауважте, що кількість спожитої кави за день – це індивідуально для кожного. Для середньостатистичної здорової людини оптимумом буде 2-3 чашки за добу. Але рекомендовано пити чисту каву без цукру та молока, і варто забути про каву з цигаркою, чи з солодощами.

Пацієнтам, у яких наявний геморой, мушу порадити виключити каву з раціону. Проте не варто панікувати, адже є досить багато варіантів гідної заміни кави. Рекомендую звернути уваги на кавозамінні напої, що складаються з ячменю або цикорію. 

До речі, досить позитивний ефект для пацієнтів дає не міцний зелений чай, він містить багато антиоксидантів, таніну. Дані речовини укріплюють та захищають стінку судин, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, несуть антиспазмолітичний ефект.

Будьте здорові і не забувайте про своєчасний візит до лікаря!

Горбаль Богдан Григорович, лікар хірург проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Для запису на консультацію проктолога телефонуйте за телефонами : +380 673 777 299 та +380 503 777 299.

Партнерський матеріал

 


24.04.2020 5261
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

214
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1333
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2435 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3584
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2115

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

583

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4936
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

844
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

470
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

224
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691