Чи можна вживати каву людям, у яких є геморой? Консультація проктолога

Як то кажуть у народі: «Люди поділяються на два типи – ті хто не можуть і дня прожити без кави, і ті, хто не розуміють ентузіазму перших». І, все таки, кава – це один з найпопулярніших напоїв у сучасному суспільстві.

До речі, наразі у мережі присутні численні суперечки на рахунок внеску кави у розвиток та загострення геморою. Тому спробуємо разом зрозуміти, у чому позитивна, а у чому негативна сторона споживання кави. 

Корисні властивості кави

При правильному споживанні кава, як виявляється, має досить багато переваг. До них відносять;

  • захист судин, а саме профілактика атеросклерозу;
  • зниження ризику появи хвороби Паркінсона;
  • стимуляція ЦНС, покращення пам’яті та уваги;
  • дозволяє швидко адаптуватися та вникнути у робочий процес;
  • стимуляція фактору росту нервової тканини;
  • кава без цукру та молока запобігає відкладанню жирової тканини;
  • покращення мозкового кровообігу.

Вартує уваги і той факт, що у каві присутні багато необхідних для людини речовин, таких як, тіамін, вітаміни В2, РР, фосфор та магній. А вони у свою чергу нормалізують перистальтику кишківника, укріплюють стінку судин, стабілізують серцеву діяльність.

Чи впливає кава на розвиток геморою?

Мушу зазначити, що геморой – це захворювання, що характеризується варикозним розширенням судин прямої кишки та подальшим їх випадінням. Щоб знати, як впливає кава на геморой, варто співставити патогенез виникнення геморою та фізіологічний ефект кави на людський організм.

Отже, як діє кава на наш організм? Не є новиною той факт, що кава містить кофеїн. У малих дозах кофеїн тонізує організм, а великих – навпаки, пригнічує його роботу. Основний ефект – звуження судин та підвищення артеріального тиску. Також  кава стимулює виділення шлункового соку, тому людям, які страждають печією, каву бажано виключити з раціону. 

Для пацієнтів, які страждають на геморой, варто знати, що у їхньому випадку каву слід вживати вкрай обережно, тому що:

  • кава провокує нестабільність тиску, що викликає спазм м’язів та неприємні больові відчуття;
  • кава сприяє значній дегідратації через свій сечогінний ефект;
  • кава викликає часті закрепи.

Також варто зауважити, що кофеїн міститься не тільки у каві, а й у енергетиках, міцному чорному чаї, тому від цих напоїв також варто відмовитися, адже дія буде ідентичною, плюс високий вміст цукрів у енергетиках понесуть свої негативні наслідки.

Що можна порадити кавоманам?

Спочатку зверніть увагу на кілька основних пунктів:

  • Чи якісну каву ви п’єте?
  • Скільки ложок кави ви споживаєте за один раз?
  • Скільки разів на день ви п’єте каву?
  • У які години доби?
  • Чи додаєте ви цукор або молоко?

Зауважте, що кількість спожитої кави за день – це індивідуально для кожного. Для середньостатистичної здорової людини оптимумом буде 2-3 чашки за добу. Але рекомендовано пити чисту каву без цукру та молока, і варто забути про каву з цигаркою, чи з солодощами.

Пацієнтам, у яких наявний геморой, мушу порадити виключити каву з раціону. Проте не варто панікувати, адже є досить багато варіантів гідної заміни кави. Рекомендую звернути уваги на кавозамінні напої, що складаються з ячменю або цикорію. 

До речі, досить позитивний ефект для пацієнтів дає не міцний зелений чай, він містить багато антиоксидантів, таніну. Дані речовини укріплюють та захищають стінку судин, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, несуть антиспазмолітичний ефект.

Будьте здорові і не забувайте про своєчасний візит до лікаря!

Горбаль Богдан Григорович, лікар хірург проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Для запису на консультацію проктолога телефонуйте за телефонами : +380 673 777 299 та +380 503 777 299.

Партнерський матеріал

 


24.04.2020 5318
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580