Чи можна вживати каву людям, у яких є геморой? Консультація проктолога

Як то кажуть у народі: «Люди поділяються на два типи – ті хто не можуть і дня прожити без кави, і ті, хто не розуміють ентузіазму перших». І, все таки, кава – це один з найпопулярніших напоїв у сучасному суспільстві.

До речі, наразі у мережі присутні численні суперечки на рахунок внеску кави у розвиток та загострення геморою. Тому спробуємо разом зрозуміти, у чому позитивна, а у чому негативна сторона споживання кави. 

Корисні властивості кави

При правильному споживанні кава, як виявляється, має досить багато переваг. До них відносять;

  • захист судин, а саме профілактика атеросклерозу;
  • зниження ризику появи хвороби Паркінсона;
  • стимуляція ЦНС, покращення пам’яті та уваги;
  • дозволяє швидко адаптуватися та вникнути у робочий процес;
  • стимуляція фактору росту нервової тканини;
  • кава без цукру та молока запобігає відкладанню жирової тканини;
  • покращення мозкового кровообігу.

Вартує уваги і той факт, що у каві присутні багато необхідних для людини речовин, таких як, тіамін, вітаміни В2, РР, фосфор та магній. А вони у свою чергу нормалізують перистальтику кишківника, укріплюють стінку судин, стабілізують серцеву діяльність.

Чи впливає кава на розвиток геморою?

Мушу зазначити, що геморой – це захворювання, що характеризується варикозним розширенням судин прямої кишки та подальшим їх випадінням. Щоб знати, як впливає кава на геморой, варто співставити патогенез виникнення геморою та фізіологічний ефект кави на людський організм.

Отже, як діє кава на наш організм? Не є новиною той факт, що кава містить кофеїн. У малих дозах кофеїн тонізує організм, а великих – навпаки, пригнічує його роботу. Основний ефект – звуження судин та підвищення артеріального тиску. Також  кава стимулює виділення шлункового соку, тому людям, які страждають печією, каву бажано виключити з раціону. 

Для пацієнтів, які страждають на геморой, варто знати, що у їхньому випадку каву слід вживати вкрай обережно, тому що:

  • кава провокує нестабільність тиску, що викликає спазм м’язів та неприємні больові відчуття;
  • кава сприяє значній дегідратації через свій сечогінний ефект;
  • кава викликає часті закрепи.

Також варто зауважити, що кофеїн міститься не тільки у каві, а й у енергетиках, міцному чорному чаї, тому від цих напоїв також варто відмовитися, адже дія буде ідентичною, плюс високий вміст цукрів у енергетиках понесуть свої негативні наслідки.

Що можна порадити кавоманам?

Спочатку зверніть увагу на кілька основних пунктів:

  • Чи якісну каву ви п’єте?
  • Скільки ложок кави ви споживаєте за один раз?
  • Скільки разів на день ви п’єте каву?
  • У які години доби?
  • Чи додаєте ви цукор або молоко?

Зауважте, що кількість спожитої кави за день – це індивідуально для кожного. Для середньостатистичної здорової людини оптимумом буде 2-3 чашки за добу. Але рекомендовано пити чисту каву без цукру та молока, і варто забути про каву з цигаркою, чи з солодощами.

Пацієнтам, у яких наявний геморой, мушу порадити виключити каву з раціону. Проте не варто панікувати, адже є досить багато варіантів гідної заміни кави. Рекомендую звернути уваги на кавозамінні напої, що складаються з ячменю або цикорію. 

До речі, досить позитивний ефект для пацієнтів дає не міцний зелений чай, він містить багато антиоксидантів, таніну. Дані речовини укріплюють та захищають стінку судин, нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, несуть антиспазмолітичний ефект.

Будьте здорові і не забувайте про своєчасний візит до лікаря!

Горбаль Богдан Григорович, лікар хірург проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Для запису на консультацію проктолога телефонуйте за телефонами : +380 673 777 299 та +380 503 777 299.

Партнерський матеріал

 


24.04.2020 5092
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

647
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1888 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1122 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

545
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6897 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11377 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

325

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1061

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1105

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1101
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

270
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1072
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

842
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

736
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2943
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4429
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18434
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

304
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

345
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

657
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

763