Чи готовий Франківськ до звання велостолиці?

Звання велостолиці України Івано-Франківськ завойовує вже давно. Проте, чи справді готове місто до такого титулу? Чи достатня кількість на дорогах елементів велоінфраструктури? Чи знають велосипедисти ПДР і вміють вправно їздити? Журналісти Фіртки спробували це з’ясувати.


В Івано-Франківську ідеальні дороги та умови для їзди на велосипеді, вважає співзасновниця ГО «Franko Bicycle Club» Оксана Артемовська. За її словами, немає такої швидкості, як до прикладу у Києві. Європа практикує спокійну їзду – просто тримаєте праву сторону руху і навіть попри припаркований автомобіль до узбіччя спокійно їдеш.

«Візьмемо вулицю Бельведерську – частина має велодоріжку, інша – ні. Велосипедист їде по велодоріжці, вона закінчується, але людина рух на велосипеді продовжує. Та сама проблема на озері – велодоріжка закінчується, а велосипедист рух продовжує. І починає нарікати, що погана влада, не зробила належним чином. І коли ти запитуєш про те, де ж тут втулити розмітку – то відповідь як правило: «Я не бачу, але хай дороблять, бо я тут хочу їхати», - каже Артемовська.

Але, попри таку категоричність, жінка вважає, що сенс у велодоріжках є. Згідно з ПДР на дорогу можуть виїжджати особи, які досягли 14 років. До того часу якраз їм добре їздити велодоріжками. Окрім того, старші люди, які не є такими маневреними, як молодь також повинні користуватися ними.

«Ми не є противниками велодоріжок, просто акцентуємо на тому, що не вони мають бути основою велоруху. Нам головне, щоб велодоріжками не "відмазувались" люди, які не хочуть вчитися їздити поміж машин. Велодоріжки дають можливість уникнути притискання до бордюрів в заторах чи при ускладненому русі на дорогах. Ще один аргумент в сторону початківців - це можливість вчитися їздити не відразу на дорозі, а в окремо виділеному місці», - каже співзасновниця ГО «Franko Bicycle Club».

За останні п’ять місяців всього зафіксовано вісім ДТП за участю велосипедистів – п’ять з потерпілими, п’ятеро травмованих, - каже речниця патрульної поліції області Христина Мриглід.

«Профілактика проводиться регулярно. Також спілки велосипедистів займаються такими роз’ясненнями. Нещодавно ми навіть зняли відео, де показали, які саме елементи мають бути на одязі та на самому велосипеді.Така робота проводиться постійно: роздаємо брошурки, є розмовні теми. Також наших працівників запрошують на круглі столи для обговорення даної проблеми», - каже Мриглід.


Де не вистачає велодоріжок?

Можна дотягнути велодоріжку з Набережної (від моста на Пасічній) до залізничного переїзду. І продумати можливість доїзду до вул. Шевченка у Вовчинці. Багато дачників так добираються до своїх городів. І діти до 14 років, які їдуть у Вовчинецькі гори, теж могли б безпечно добиратися. Щодо міста, то дискомфортними (не небезпечними) для велосипедистів можуть бути вул. Надрічна, вул. Івасюка, міст на Пасічну, проїзд по Вовчинецькій під залізницею, де є бруківка.

Інші вулиці - по можливості.

Найголовніша проблема, за словами Артемовської, небажання вчитися і низький рівень володіння велосипедом.

«Ми неодноразово проводили Велошколи. Переважно приходить до 20 людей. В той час, коли щороку на Велоднях фіксуються тисячі франківських велосипедистів. Ще одна проблема - велоцентричність. Коли велосипедисти егоїстично вважають, що у велостолиці автівки мають пропускати велосипеди. Найчастіше при курйозах за участю вело, провина перекидається зразу на водія авто. Хочеться більше поваги та здорової взаємодії між водіями усіх ТЗ», - розповідає активістка.


11.06.2021 Ілона Шевченко 4717
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3168
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

895
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

693
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10465 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2801 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2064

Як московити крали історію наших предків.

485

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

267

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

809

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

836
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

243
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

344
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

564
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

262
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

246
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

506
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

573
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5856
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

168
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

304
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

464
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

542