Через зруйнований повінню міст прикарпатське село вже тиждень відрізане від цивілізації (відео)

Як писала Фirtka, 3 липня, зранку було зруйновано міст, який з’єднує село Довге-Калуське із селом Пійло.

Відрізаними від зовнішнього світу опинилося одне з сіл. Щоб дістатися до райцентру, селяни змушені ходити пішки по кілька кілометрів. А водії - прокладають шлях по бездоріжжю. Жителі села Довге-Калуське вже майже тиждень - без автомобільного сполучення, інформують Подробності.

"Їхала машина гружена, машина проїхала, і зараз-таки міст обвалився. Моя подружка така з лісу каже, ну щастя велике, що мій син якраз перед тим проїхав", - розповідає мешканка села Віра.

Село знаходиться між гірськими річками - Лімниця і Чечва. Обвалився міст - був найлегшим і коротким шляхом, яким щодня користувалися місцеві жителі. Тепер людям доводиться добиратися в об'їзд, через два сусідніх села. А це - десять кілометрів суцільного бездоріжжя.

Читайте також: Цьогоріч на Прикарпатті планують відремонтувати 5 мостів

"Об'їзд є через Тужилів, но дорога тут паршива дуже. Їхати асфальтом, а їхати тими ямами - то велика різниця дуже. Грунтова дорога, розбита", - каже Ігор.

Якщо раніше до Калуша добиралися за п'ятнадцять хвилин, то зараз потрібно півтори години - каже Наталя. Сьогодні вона везе бабусю до лікаря. Виїжджають заздалегідь, щоб не запізнитися.

"Об'їжджати дуже багато. Тобто, міст є дуже важливим, тому що зараз будь-що - чи дитина захворіла, чи якісь проблеми чи бабуся - дуже потрібен міст", - розповідає Наталія Олійник.

Після того, як обвалився міст, в Довге-Калуське перестали ходити автобуси. Найближча зупинка - в сусідньому селі - за кілька кілометрів, добираються туди люди пішки.

"Три рейси дали - до моста Пійлівського, і люди з Тлумак йдуть туди. Дуже далеко", - говорить Віра, мешканка села Довге-Калуське.

Чому обвалився міст? У сільраді пояснюють: шляхопровід побудували ще в сімдесяті роки. З тих пір ремонтували його тільки раз - після повені 2008-го. І то частково. Звалилася та половина, що її реконструювали - не витримали опори.

"На малу глибину забивали опори, починаючи з 2008 року повноводність річки Чечви була не такою великою. І внаслідок того, що не була повноводна річка - заросла різними чагарниками русло. Рівень води збільшувався, створювався штучний водоспад, і внаслідок такого водоспаду відбулося підмиття опор", - розповідає сільський голова  Пійлова Микола Семанів.

Правда, жителі села називають іншу причину. Виявляється - в селі знаходиться дробильно-сортувальний вузол і кар'єр з видобутку піщано-гравійної суміші.

"Якби ті великі машини із кар'єру не були, то може би було так - не завалилось би. Машина 40-50-60-тонн і все само собою пішло", - каже Василь.

Аварійний міст обстежили фахівці. Підрахували: ремонт обійдеться мінімум в 8 мільйонів гривень. У села таких грошей немає.

"У нас річний бюджет становить 800 тисяч. Якщо розраховувати, що за рахунок сільської ради ми можемо зробити якийсь ремонт капітальний, то цього зробити ми не можемо", - зауважує сільський голова.

Як швидко зможуть знайти гроші обласні чиновники, прогнозувати складно. Адже сьогодні в Прикарпатті невідкладного ремонту потребують ще майже сімдесят мостів. Вісім - знищила негода, яка обрушилася на область на початку місяця. Ще тридцять чотири - стоять недобудованими, шістнадцять з них - з моменту повені 2008 року.


09.07.2018 2427
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

567
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

655
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1366
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2317 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1170
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3095

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

918

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1062

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1492

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2090
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

360
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26414 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

784
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3041
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1287
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

965
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1224
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3134
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

443
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4317
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1101
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1659