Через відсутність опалення: студенти двох Франківських вишів навчаються онлайн

Студенти Прикарпатського національного університету та технічного університету нафти і газу через відсутність опалення розпочали навчання онлайн.

Водночас в Івано-Франківському національному медичному університеті студенти навчаються в аудиторіях, повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Проте теплопостачання в університеті є приблизно у половині із 30 корпусів.

З 20 жовтня на дистанційне навчання через відсутність опалення в аудиторіях перейшли у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Немає тепла також у двох гуртожитках вишу.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи Руслана Запухляка, інфраструктура університету готова до старту опалювального сезону. Втім навчальний заклад ще не підписав угоду на постачання газу – у вересні двічі скасували тендери через відсутність постачальників.

"Зараз ми ведемо переговори з газопостачальною компанією "Нафтогаз Трейдинг", яка згідна подавати газ нашому університету за ціною приблизно 16 800 грн за 1 000 м³ газу. Відповідно, якщо ці угоди будуть укладені, то одразу надійде тепло, і, відповідно, ми почнемо навчання офлайн", — каже Запухляк.

За словами начальника відділу інформації та зв’язків з громадськістю університету нафти і газу Івана Ковбанюка, студенти вишу навчатимуться онлайн до 1 листопада.

У центральному корпусі медичного університету 22 жовтня всі пари відбуваються за розкладом.

Четвертокурсниця Анастасія Кодріш каже, що в аудиторіях, які розташовані в лікарнях, вже тепло. Решта корпусів ще не опалюється. Захворіти дівчина не боїться, але вчитися, каже, складно.

"Кафедри, які розташовані поза межами лікарень, насправді дуже холодні. Навіть в куртках нам буває інколи холодно. Вимушені виходити частіше, бо на вулиці температура може бути більша, ніж на кафедрі. Важко вчитися, коли холодно в руки, в ноги – не про те думається, про що б мали думати на парах", — ділиться студентка.

Медуніверситет має на балансі 30 корпусів. Станом на ранок 22 жовтня, за словами помічниці ректора з адміністративно-господарської роботи Тетяни Типусяк, опалення є орієнтовно в половині з них.

Частина приміщень ще холодна, бо навчальний заклад переукладає договори на постачання газу. Окрім того, ще не запрацювала котельня "Івано-Франківськтеплокомуненерго", яка опалює корпуси.

"У першу чергу ми давали пріоритет на запуск студентських гуртожитків та запустили тепло насамперед в університетську клініку. На теперішній час всі котельні, які є індивідуальні, також готові до запуску, і ми їх послідовно запускаємо. Корпуси у центральній частині міста — готові, але чекаємо на запуск опалення з котелень від Індустріальної", — розповідає Тетяна Типусяк.

Як повідомив в.о. директора "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Микола Тимченко, котельня на Індустріальній не працює зараз через збільшення температури на вулиці.

За його словами, котли  автоматично відключаються при +10℃. Загалом котельня готова до подачі тепла в центральну частину міста.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Запровадження НС в регіонах змусило «Нафтогаз» швидше укласти договори з усіма бюджетними установами України

Опалювальний сезон: в Івано-Франківську запущено 16 котелень. З теплом усі лікарні та половина дитсадків

Відомо, яка ситуація в Івано-Франківську в перший день опалювального сезону  

Поспішили і… не встигли. В Івано-Франківську будинки, які переходять на індивідуальне опалення, ризикують залишитись без тепла 


Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1316
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4537
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1130
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1258
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1705
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2698 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

173

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

330

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1217

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1336
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1355
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26862 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1045
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

301
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7954
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3316
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1565
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1079
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

464 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

668
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

711
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4691