Червоні прапори обійдуться місцевим бюджетам України не менш як у 30 млн. грн.

Активісти Громадянського руху „Відсіч” підрахували, у яку мінімальну суму обійдеться місцевим бюджетам України прийняття Верховною Радою Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у ВОВ 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги)”, який вимагає вивішування Прапора Перемоги поряд з Державним прапором України.

 

„Словосполучення „Прапор Перемоги” закон визначає так: „зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати виглядові штурмового прапору 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії”. Тобто мова йде про штурмовий прапор № 5, вручений колишній 150-й стрілецькій ордена Кутузова II ступеня Ідрицькій дивізії 79-го стрілецького корпусу 3-ї ударної армії 1-го Білоруського фронту Червоної армії Збройних сил СРСР для встановлення на Рейхстагу. Він має розмір 188 на 82 сантиметри з зображенням п’ятикутної зірки, серпа і молота та написом білими літерами по всій площі полотна скороченої назви дивізії – „150 стр. ордена Кутузова II ст. идрицк. див. 79 С.К. 3 У.А. 1 Б.Ф.” Таких прапорів в нас немає, а, отже, їх треба виготувати, повідомляє Братство. Звернувшись до підприємства, яке виготовляє прапори, ми взнали, що мінімальна ціна виготовлення одного визначеного законом для вивішування на вулицях міст і сіл України прапору (без древка) коштуватиме 40 грн., якщо йдеться про велику партію. І це в тому випадку, якщо замовники витрачатимуть бюджетні гроші чесно, а не спокусяться отримати „відкати”, якими часто супроводжуються в нашій країні бюджетні витрати. Також ми дізналися, що у Франківському районі Львова, який не є найбільшим з шести районів, на які поділене місто, на державні свята вивішується 2800 прапорів. В цілому ж для міста виконання Закону Верховної Ради коштувало б 700 тис. грн. Екстраполювавши ці цифри на всю Україну, побачимо, що для розвішування у всій державі поряд з державними прапорами ще й червоних потрібно мінімум 30 млн. грн. Оскільки в законі не вказується, за які кошти мають виготовлятися ці прапори, а обов’язок їх розвішування лежить на місцевих органах влади, то й виготовляти їх вони муситимуть за кошти своїх місцевих бюджетів, щоб виконати закон”, – говорить активістка львівського осередку Громадянського руху „Відсіч” Ольга Сало.

 

„Народні депутати, які прийняли цей закон, пояснюють своє рішення нібито прагненням вшанувати учасників війни, однак навряд чи переважна більшість її справжніх учасників погодилась би з таким кроком. В моїй родині були ветерани війни як по батьківській, так і по материнській лінії. Прадід і бабуся. Мали чимало бойових нагород, але вони ніколи не сприймали помпезних святкувань на 9 травня і згадували війну не дуже охоче та з іншим настроями, ніж сьогоднішні можновладці, які намагаються нажити собі політичні дивіденди на кістках загиблих та померлих вже після війни. І це при тому, що бабуся могла б стати героїв пропагандистських міфів про війну – потрапила до німецького полону, втекла з нього разом з іншими в’язнями, які підірвали завод, де відбували примусову працю. Але ніколи не говорила з пафосом про війну і взагалі не любила її згадувати навіть 9 травня. Натомість багато розповідала нам про Голодомор (а я записувала на касети), як розстріляли її батька (мого прадіда) за те, що вкрав у колгоспі одну хлібину, аби врятувати родину від голодної смерті. Якби регіонали, комуністи та литвинівці справді думали про ветеранів, то використали б ці кошти не на виготовлення червоних прапорів, а на покращення побутових умов чи медичного обслуговування тих ветеранів, які доживають віку у злиднях на тлі розкошування „слуг народу”, – каже активістка київського осередку „Відсічі” Катерина Чепура”.

 

„Ті, хто голосував за цей закон, також мотивують своє рішення турботою про виховання молоді, необхідністю забезпечити зв’язок поколінь. Водночас влада закриває навчальні заклади, в яких молоде покоління має виховуватись. Так у місті Красному Лучі Луганської області сьогодні батьки й учні школи № 15 намагаються врятувати свій навчальний заклад від закриття й звертаються за допомогою до всіх, в т.ч. і до народних депутатів, які голосували за вивішування червоних прапорів 9 травня. На закритті школи № 15 місцевий бюджет економить 315 тис. грн. Таким чином, якщо відмовитись від червонопрапорного нововведення, яке нам пропонує Верховна Рада, коштів, що мають піти на виготовлення цих прапорів, з головою вистачить для збереження і школи № 15 в Красному Лучі, і школи № 3 у Лисичанську, і трьох шкіл у Макіївці (№№ 3, 27 і 100), і чотирьох шкіл у Донецьку (№№,111,121,136 і 154), які призначені до закриття, – констатує луганський відсічанин Іван Жеведь. – Впевнений, що ветерани підтримали б саме таке використання цих 30 млн. грн., а не фальшиве „вшанування”, яке збурює суспільство та спонукає у ньому дискусії, що роз’єднують народ”.


05.05.2011 2673 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

602
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2907 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2375
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3236
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2823

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

124

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

631

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

645

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1202
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3077
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20590
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

814
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

390
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

977
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5675
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7544
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1133
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

500 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

854
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1203 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1728 1