Церква і влада просять прикарпатців утриматися від гучних святкувань і забав (фото)

 

 

6 лютого 2015 року відбулася зустріч голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олега Гончарука з керівниками єпархіальних управлінь області.

 

Участь у ній взяли, зокрема, Архієпископ і Митрополит Кир Володимир Війтишин, керуючий Івано-Франківською єпархією УГКЦ, Митрополит Галицький Кир Андрій, керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ, Митрополит Івано-Франківський і Галицький Кир Іоасаф, керуючий Івано-Франківською єпархією УПЦ КП, Єпископ Коломийський і Косівський Кир Юліан, керуючий Коломийською єпархією УПЦ КП, Єпископ-ординарій Кир Василь Івасюк, керуючий Коломийсько-Чернівецькою єпархією УГКЦ, Єпископ Івано-Франківський і Коломийський Кир Тихон, керуючий Івано-Франківською єпархією УПЦ, інформують в ОДА.

 

Як відзначали учасники зустрічі, найважливішим питанням, яке постало перед Україною внаслідок воєнних дій у Донецькій та Луганській областях, є консолідація суспільства у боротьбі з внутрішнім та зовнішнім ворогом Української незалежності. Саме для досягнення миру в державі повинні об'єднати зусилля і дії влада, громадськість та духовенство, яке у найскрутніші часи нашої історії завжди було поряд зі своїми вірними.

 

«Російська агресія на сході вимагає консолідації всього українського суспільства. Сьогодні прийшов час, коли  кожен громадянин України має бути готовий стати на захист своєї держави. Її незалежності, свободи та суверенітету. Й тут велике значення мають не тільки військові навички бійців, але й усвідомлення громадою свого обов'язку захищати рідну землю, домівку, родину», – зауважив, звертаючись до духовенства, Олег Гончарук.

 

Очільник області закцентував увагу на значній просвітницькій місії, що її виконує Церква, ролі у вихованні молоді, формуванні свідомості громадян. Саме на єдність суспільства, відновлення миру спрямована, на переконання Олега Гончарука, й велика душпастирська робота священиків українських церков на парафіях, а також їх капеланська служба у зоні бойових дій, лікарнях та військових госпіталях.

 

Вагомим фактором консолідації суспільства під час зустрічі було названо також волонтерський рух, аналогів якому складно віднайти в сучасній історії. Як відзначили учасники зустрічі, на Прикарпатті вочевидь не залишилось сім'ї, яка б у той чи інший спосіб не долучилася до допомоги нашим солдатам.

 

«Церква виховувала і виховує патріотизм. Захист своєї Батьківщини є обов’язком кожного громадянина. Якщо сьогодні не зупинити ворога на Сході, завтра він може прийти і сюди. На Прикарпатті немає жодного храму, де б ми не молилися за мир в Україні», – відзначив Архієпископ і Митрополит Кир Володимир Війтишин.

 

Як зауважив Митрополит Галицький Кир Андрій, сьогодні у донецьких степах України гине генофонд української нації, тому церковним обов`язком є консолідувати народ та спільними щоденними молитвами зупинити кровопролиття на Сході.

 

Митрополит Івано-Франківський і Галицький Кир Іоасаф у свою чергу наголосив на важливості підтримки та допомоги військовослужбовцям, які повертаються на ротацію додому. На його переконання, важливо, щоби така допомога була як матеріальною, так і психологічною та духовною. «Церква завжди відігравала стабілізаційну роль в державі. Саме тому ми зобов`язані об`єднатися, аби відстояти свою землю, націю і культуру», – зазначив Митрополит.

 

Учасники зустрічі наголосили на неприпустимості фактів штучного розпалювання ворожнечі в державі, засудили провокації, що спрямовані на деморалізацію суспільства, в тому числі й ухиляння від призову, а також закликали краян утриматися від гучних святкувань та забав в умовах військового конфлікту, коли щодня на східній Україні, захищаючи суверенітет держави, гинуть наші герої. З цього приводу, як було відзначено, духовенство Прикарпаття вже незабаром підготує окреме звернення до краян.

 

 

 

 

 

 


06.02.2015 368 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

791
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5235 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1704
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1724
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2860
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2496

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

430

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1638

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2373

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3110
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

193
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

742
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

926
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

501
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

684
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16158
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3038
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

325
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1160
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1009 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

808