Через скільки окупиться посудомийна машина?

 

Одна "практична" пані запитала в магазині побутової техніки: "За який час посудомийна машина помиє посуд?". Продавець відповів: "У звичайному режимі за 45-65 хвилин, залежно від заданої температури". - "Та ну! - засміялася пані. - Я руками швидше вимию!"

Це типова помилка споживачів у підході до побутової техніки. Як посудомийна, так і пральна машини створені не тільки для того, щоб робити роботу швидше нас. Вони роблять цю важку невдячну роботу ЗАМІСТЬ нас​​, щоб ми в цей час могли займатися іншими, більш приємними справами. Крім того, машини забезпечують високу якість миття і гігієнічність: процес йде при температурі 60-65оС і навіть 70оС з використанням високоактивних миючих засобів. У цих умовах мікроорганізми гинуть.

Кожен предмет у машині омивається гарячою водою з миючими засобами набагато довше, ніж при ручній мийці. Для миття під краном таке нереально: ви б просто обпекли собі руки.

За даними GFK - міжнародної організації, яка досліджує світовий ринок, - насичення ринку посудомийних машин в Європі становить в середньому 37%. Тобто 37 зі 100 сімей вже мають побутові посудомийки. Першість у Європі (близько 57%) тримає Швеція. Після неї йде Німеччина (49 %). А на останньому місці серед розвинених європейських країн стоїть...Англія! Всього 21% англійських сімей знехтували традиціями і завели в будинку електричну посудомийку.

 

АРГУМЕНТИ І ЦИФРИ

Допитливі статистики підрахували, що середньостатистичній сім'ї, яка складається з чотирьох осіб, за рік припадає перемити 18 тисяч ножів, ложок і виделок, 13 тисяч тарілок, 8 тисяч чашок, а також незліченну кількість каструль, сковорідок, підносів, банок, пляшок. У кращому випадку ручне миття посуду займає близько однієї години в день. Посудомийна машина зажадає від вас за весь день 10 хвилин, щоб завантажити брудний посуд і вивантажити чистий. Рахуємо: 60-10=50 хвилин. Множимо заощаджений час на число днів у році: 50х65 = 18250 хвилин, або більше 12 діб. Половина, а для когось і ціла відпустка. Ну а за 10 років - 120 діб. Ви фактично продовжуєте своє життя, користуючись цим сучасним приладом.

Ви можете присвятити заощаджений час на освіту, цікаві поїздки, спілкування з дітьми, з друзями. Рахуємо далі. При ручному митті посуду під проточною водою з крана витрачається 60 літрів води в день. У той час як звичайній посудомийній машині на 12 комплектів потрібно не більше 14 літрів води в день. Разом (60-14)x365 = 16790 літрів води заощаджується за рік. Це більше 70 ванн гарячої води. Можна підрахувати, що на нагрівання такої кількості води витрачаються зайві 500 кВт.год електроенергії на рік. Ви відчуєте це на своєму гаманці, якщо у вас вдома електричний водонагрівач і лічильник витрати води. А уявіть, скільки палива потрібно спалити, забруднюючи атмосферу, якою ви дихаєте, щоб доставити у ваш будинок з водопроводу таку кількість зайвої гарячої води? І гроші на це, зрештою, теж беруться з вашої кишені. А ви порахуйте також вартість кремів і масок для рук для відновлення шкіри, оцініть свої нерви, зіпсовані під час виконання небажаної роботи і свій зіпсований настрій. І тоді вартість посудомийної машини прекрасно впишеться у ваш бюджет.

Пройшли часи, коли жінки прали руками. Зараз про це навіть страшно подумати! Невже так було?! Сьогодні багато жінок продовжують вручну мити посуд. Але приходить час і...

 

Придбавши посудомийну машину, жінки зауважують, що шкіра рук стала м'якше, а нігті твердішими (адже природа не передбачила, щоб людина багато раз на день плескалась в гарячій воді з додаванням лугу). Крім того, ви позбудетеся необхідності щодня як мінімум по годині вдихати випаровуваний водою з-під крана хлор. Словом, придбання посудомийної машини - початок нормального життя й ефективної економії часу, води, енергії, здоров'я. Вона окупиться дуже швидко. Але ось привести розрахунки окупності скрутно, бо як оцінити заощаджені дні, місяці, роки життя? Наше життя, наше здоров'я, наш час безцінні.

 

ПОСУДОМИЙНІ МАШИНИ


18.12.2013 4856 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7481 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1119
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

620
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5638
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1523
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

464

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1283

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1111

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1014
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

350
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

408
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1350
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

694
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5733
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

442
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

308
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

647 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1091
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

947