Через скільки окупиться посудомийна машина?

 

Одна "практична" пані запитала в магазині побутової техніки: "За який час посудомийна машина помиє посуд?". Продавець відповів: "У звичайному режимі за 45-65 хвилин, залежно від заданої температури". - "Та ну! - засміялася пані. - Я руками швидше вимию!"

Це типова помилка споживачів у підході до побутової техніки. Як посудомийна, так і пральна машини створені не тільки для того, щоб робити роботу швидше нас. Вони роблять цю важку невдячну роботу ЗАМІСТЬ нас​​, щоб ми в цей час могли займатися іншими, більш приємними справами. Крім того, машини забезпечують високу якість миття і гігієнічність: процес йде при температурі 60-65оС і навіть 70оС з використанням високоактивних миючих засобів. У цих умовах мікроорганізми гинуть.

Кожен предмет у машині омивається гарячою водою з миючими засобами набагато довше, ніж при ручній мийці. Для миття під краном таке нереально: ви б просто обпекли собі руки.

За даними GFK - міжнародної організації, яка досліджує світовий ринок, - насичення ринку посудомийних машин в Європі становить в середньому 37%. Тобто 37 зі 100 сімей вже мають побутові посудомийки. Першість у Європі (близько 57%) тримає Швеція. Після неї йде Німеччина (49 %). А на останньому місці серед розвинених європейських країн стоїть...Англія! Всього 21% англійських сімей знехтували традиціями і завели в будинку електричну посудомийку.

 

АРГУМЕНТИ І ЦИФРИ

Допитливі статистики підрахували, що середньостатистичній сім'ї, яка складається з чотирьох осіб, за рік припадає перемити 18 тисяч ножів, ложок і виделок, 13 тисяч тарілок, 8 тисяч чашок, а також незліченну кількість каструль, сковорідок, підносів, банок, пляшок. У кращому випадку ручне миття посуду займає близько однієї години в день. Посудомийна машина зажадає від вас за весь день 10 хвилин, щоб завантажити брудний посуд і вивантажити чистий. Рахуємо: 60-10=50 хвилин. Множимо заощаджений час на число днів у році: 50х65 = 18250 хвилин, або більше 12 діб. Половина, а для когось і ціла відпустка. Ну а за 10 років - 120 діб. Ви фактично продовжуєте своє життя, користуючись цим сучасним приладом.

Ви можете присвятити заощаджений час на освіту, цікаві поїздки, спілкування з дітьми, з друзями. Рахуємо далі. При ручному митті посуду під проточною водою з крана витрачається 60 літрів води в день. У той час як звичайній посудомийній машині на 12 комплектів потрібно не більше 14 літрів води в день. Разом (60-14)x365 = 16790 літрів води заощаджується за рік. Це більше 70 ванн гарячої води. Можна підрахувати, що на нагрівання такої кількості води витрачаються зайві 500 кВт.год електроенергії на рік. Ви відчуєте це на своєму гаманці, якщо у вас вдома електричний водонагрівач і лічильник витрати води. А уявіть, скільки палива потрібно спалити, забруднюючи атмосферу, якою ви дихаєте, щоб доставити у ваш будинок з водопроводу таку кількість зайвої гарячої води? І гроші на це, зрештою, теж беруться з вашої кишені. А ви порахуйте також вартість кремів і масок для рук для відновлення шкіри, оцініть свої нерви, зіпсовані під час виконання небажаної роботи і свій зіпсований настрій. І тоді вартість посудомийної машини прекрасно впишеться у ваш бюджет.

Пройшли часи, коли жінки прали руками. Зараз про це навіть страшно подумати! Невже так було?! Сьогодні багато жінок продовжують вручну мити посуд. Але приходить час і...

 

Придбавши посудомийну машину, жінки зауважують, що шкіра рук стала м'якше, а нігті твердішими (адже природа не передбачила, щоб людина багато раз на день плескалась в гарячій воді з додаванням лугу). Крім того, ви позбудетеся необхідності щодня як мінімум по годині вдихати випаровуваний водою з-під крана хлор. Словом, придбання посудомийної машини - початок нормального життя й ефективної економії часу, води, енергії, здоров'я. Вона окупиться дуже швидко. Але ось привести розрахунки окупності скрутно, бо як оцінити заощаджені дні, місяці, роки життя? Наше життя, наше здоров'я, наш час безцінні.

 

ПОСУДОМИЙНІ МАШИНИ


18.12.2013 5022 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2835
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20978
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1929
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1313 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2335
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4003

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

787

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1381
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

57
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

974
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

64
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

714
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

713
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

725 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

848
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2130 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797