Через півроку у франківському ЦНАП обіцяють практично повністю позбутися черг

 

Незадовільна якість і непрозорість надання адміністративних послуг мешканцям міст і сіл України спонукала органи державної влади і місцевого самоврядування до їх активного реформування.

 

Івано-Франківськ став піонером впровадження в Україні Центрів надання адміністративних послуг, однієї з найкращих організаційних форм надання адмінпослуг. Такий Центр у Івано-Франківську, як структурний підрозділ виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (другий в Україні після Вінниці) запрацював 7 жовтня 2010 р.

 

На часі — подальше удосконалення його діяльності задля досягнення європейських стандартів якості надання адміністративних послуг, відкритості та прозорості влади. Задля цього з листопада 2011 року до травня 2012 року в Івано-Франківську впроваджуватиметься проект «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади».

 

Проект реалізують Молодіжний громадський центр «Еталон» та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради за підтримки МФ «Відродження». 28 листопада у залі засідань івано-франківського міськвиконкому відбулася прес-конференція організаторів проекту, в якій взяли участь керівник проекту, директор МГЦ «Еталон» Мар’яна Озорович, керівник Центру надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська Руслан Панасюк та міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

За словами мера, за рік існування через Центр надання адміністративних послуг пройшло понад 40 тисяч людей, які отримали ту чи іншу послугу «якісно, публічно і прозоро». «Ми не повинні зупинятися на досягнутому, і цей проект — це ще один крок назустріч людям», — каже Віктор Анушкевичус. Наступними кроками роботи ЦНАП, за словами міського голови буде створення електронної черги та запровадження електронного врядування в м. Івано-Франківську.

 

Як каже керівник ЦНАП Руслан Панасюк, реалізація проекту «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади» — реальне впровадження гасла «Івано-Франківськ — європейське місто». Адже уже через сім місяців усі клієнти ЦНАП зможуть забути про виснажливі черги, скоротиться кількість необхідних для подання документів — як це уже зараз здійснюється, до прикладу, в країнах Прибалтики. Саме на впроваджені у Литві та Естонії технології орієнтувалися при написанні проектної документації для місцевого Центру надання адмінпослуг.

 

Планується, що записатися на прийом до спеціалістів центру можна буде навіть через інтернет. Після запису у «електронну чергу» клієнт ЦНАП отримає порядковий номер, згідно з яким точно знатиме, коли матиме змогу звернутися безпосередньо до спеціалістів, а також швидко і без зайвих зусиль дізнається про те, на якому етапі перебуває розгляд його звернення. Для працівників та керівників Центру майбутня система допоможе здійснювати постійний, об’єктивний та якісний контроль за роботою ЦНАП.

 

В подальшій перспективі, за умови успішної реалізації згаданого проекту, у міськвиконкомі сподіваються на 100% запровадження електронного документообігу у інших відділах та службах місцевої виконавчої влади. За словами Руслана Панасюка, наразі говорити про повністю електронний документообіг зарано, адже у існуючому законодавстві не виписані потрібні для його функціонування норми. Проте, впровадження «електронної черги» та електронного документообігу дозволить бути в майбутньому значно підготовленішими до впровадження електронного урядування у нашому місті.

 

Проект фінансуватиметься спільно коштами з міського бюджету та від МФ «Відродження», загальна його вартість — 400 тис. грн. «В рамках проекту буде розроблено спеціальне програмне забезпечення, придбано необхідне устаткування та проведено навчання спеціалістів ЦНАП і широку інформаційну кампанію для мешканців міста», — каже керівник проекту Мар’яна Озорович. Очікується, що в результаті його виконання можна буде в середньому на 15% скоротити час, необхідний для отримання тих чи інших послуг, а сама робота ЦНАП стане ще відкритішою.

 

Довідково

Проект «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади» реалізовується в рамках програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного Фонду «Відродження». Мета програми — сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

 

ЗП


29.11.2011 2273 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

144
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13071 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1485
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

812
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6006
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1665

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

586

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1408

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1221

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1120
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

473
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

598
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1516
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

544
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

824
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5861
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13307
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

168
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

482
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

432
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

744 2