Через півроку у франківському ЦНАП обіцяють практично повністю позбутися черг

 

Незадовільна якість і непрозорість надання адміністративних послуг мешканцям міст і сіл України спонукала органи державної влади і місцевого самоврядування до їх активного реформування.

 

Івано-Франківськ став піонером впровадження в Україні Центрів надання адміністративних послуг, однієї з найкращих організаційних форм надання адмінпослуг. Такий Центр у Івано-Франківську, як структурний підрозділ виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (другий в Україні після Вінниці) запрацював 7 жовтня 2010 р.

 

На часі — подальше удосконалення його діяльності задля досягнення європейських стандартів якості надання адміністративних послуг, відкритості та прозорості влади. Задля цього з листопада 2011 року до травня 2012 року в Івано-Франківську впроваджуватиметься проект «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади».

 

Проект реалізують Молодіжний громадський центр «Еталон» та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради за підтримки МФ «Відродження». 28 листопада у залі засідань івано-франківського міськвиконкому відбулася прес-конференція організаторів проекту, в якій взяли участь керівник проекту, директор МГЦ «Еталон» Мар’яна Озорович, керівник Центру надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська Руслан Панасюк та міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

За словами мера, за рік існування через Центр надання адміністративних послуг пройшло понад 40 тисяч людей, які отримали ту чи іншу послугу «якісно, публічно і прозоро». «Ми не повинні зупинятися на досягнутому, і цей проект — це ще один крок назустріч людям», — каже Віктор Анушкевичус. Наступними кроками роботи ЦНАП, за словами міського голови буде створення електронної черги та запровадження електронного врядування в м. Івано-Франківську.

 

Як каже керівник ЦНАП Руслан Панасюк, реалізація проекту «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади» — реальне впровадження гасла «Івано-Франківськ — європейське місто». Адже уже через сім місяців усі клієнти ЦНАП зможуть забути про виснажливі черги, скоротиться кількість необхідних для подання документів — як це уже зараз здійснюється, до прикладу, в країнах Прибалтики. Саме на впроваджені у Литві та Естонії технології орієнтувалися при написанні проектної документації для місцевого Центру надання адмінпослуг.

 

Планується, що записатися на прийом до спеціалістів центру можна буде навіть через інтернет. Після запису у «електронну чергу» клієнт ЦНАП отримає порядковий номер, згідно з яким точно знатиме, коли матиме змогу звернутися безпосередньо до спеціалістів, а також швидко і без зайвих зусиль дізнається про те, на якому етапі перебуває розгляд його звернення. Для працівників та керівників Центру майбутня система допоможе здійснювати постійний, об’єктивний та якісний контроль за роботою ЦНАП.

 

В подальшій перспективі, за умови успішної реалізації згаданого проекту, у міськвиконкомі сподіваються на 100% запровадження електронного документообігу у інших відділах та службах місцевої виконавчої влади. За словами Руслана Панасюка, наразі говорити про повністю електронний документообіг зарано, адже у існуючому законодавстві не виписані потрібні для його функціонування норми. Проте, впровадження «електронної черги» та електронного документообігу дозволить бути в майбутньому значно підготовленішими до впровадження електронного урядування у нашому місті.

 

Проект фінансуватиметься спільно коштами з міського бюджету та від МФ «Відродження», загальна його вартість — 400 тис. грн. «В рамках проекту буде розроблено спеціальне програмне забезпечення, придбано необхідне устаткування та проведено навчання спеціалістів ЦНАП і широку інформаційну кампанію для мешканців міста», — каже керівник проекту Мар’яна Озорович. Очікується, що в результаті його виконання можна буде в середньому на 15% скоротити час, необхідний для отримання тих чи інших послуг, а сама робота ЦНАП стане ще відкритішою.

 

Довідково

Проект «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади» реалізовується в рамках програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного Фонду «Відродження». Мета програми — сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

 

ЗП


29.11.2011 2239 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

895 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

805
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1621
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2250
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4228 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3235

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

457

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

398

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

866
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

638
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

683
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

967
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1093
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

680
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6265
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1757
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31774 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1562
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

764 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

729