Через півроку у франківському ЦНАП обіцяють практично повністю позбутися черг

 

Незадовільна якість і непрозорість надання адміністративних послуг мешканцям міст і сіл України спонукала органи державної влади і місцевого самоврядування до їх активного реформування.

 

Івано-Франківськ став піонером впровадження в Україні Центрів надання адміністративних послуг, однієї з найкращих організаційних форм надання адмінпослуг. Такий Центр у Івано-Франківську, як структурний підрозділ виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (другий в Україні після Вінниці) запрацював 7 жовтня 2010 р.

 

На часі — подальше удосконалення його діяльності задля досягнення європейських стандартів якості надання адміністративних послуг, відкритості та прозорості влади. Задля цього з листопада 2011 року до травня 2012 року в Івано-Франківську впроваджуватиметься проект «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади».

 

Проект реалізують Молодіжний громадський центр «Еталон» та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради за підтримки МФ «Відродження». 28 листопада у залі засідань івано-франківського міськвиконкому відбулася прес-конференція організаторів проекту, в якій взяли участь керівник проекту, директор МГЦ «Еталон» Мар’яна Озорович, керівник Центру надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська Руслан Панасюк та міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

За словами мера, за рік існування через Центр надання адміністративних послуг пройшло понад 40 тисяч людей, які отримали ту чи іншу послугу «якісно, публічно і прозоро». «Ми не повинні зупинятися на досягнутому, і цей проект — це ще один крок назустріч людям», — каже Віктор Анушкевичус. Наступними кроками роботи ЦНАП, за словами міського голови буде створення електронної черги та запровадження електронного врядування в м. Івано-Франківську.

 

Як каже керівник ЦНАП Руслан Панасюк, реалізація проекту «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади» — реальне впровадження гасла «Івано-Франківськ — європейське місто». Адже уже через сім місяців усі клієнти ЦНАП зможуть забути про виснажливі черги, скоротиться кількість необхідних для подання документів — як це уже зараз здійснюється, до прикладу, в країнах Прибалтики. Саме на впроваджені у Литві та Естонії технології орієнтувалися при написанні проектної документації для місцевого Центру надання адмінпослуг.

 

Планується, що записатися на прийом до спеціалістів центру можна буде навіть через інтернет. Після запису у «електронну чергу» клієнт ЦНАП отримає порядковий номер, згідно з яким точно знатиме, коли матиме змогу звернутися безпосередньо до спеціалістів, а також швидко і без зайвих зусиль дізнається про те, на якому етапі перебуває розгляд його звернення. Для працівників та керівників Центру майбутня система допоможе здійснювати постійний, об’єктивний та якісний контроль за роботою ЦНАП.

 

В подальшій перспективі, за умови успішної реалізації згаданого проекту, у міськвиконкомі сподіваються на 100% запровадження електронного документообігу у інших відділах та службах місцевої виконавчої влади. За словами Руслана Панасюка, наразі говорити про повністю електронний документообіг зарано, адже у існуючому законодавстві не виписані потрібні для його функціонування норми. Проте, впровадження «електронної черги» та електронного документообігу дозволить бути в майбутньому значно підготовленішими до впровадження електронного урядування у нашому місті.

 

Проект фінансуватиметься спільно коштами з міського бюджету та від МФ «Відродження», загальна його вартість — 400 тис. грн. «В рамках проекту буде розроблено спеціальне програмне забезпечення, придбано необхідне устаткування та проведено навчання спеціалістів ЦНАП і широку інформаційну кампанію для мешканців міста», — каже керівник проекту Мар’яна Озорович. Очікується, що в результаті його виконання можна буде в середньому на 15% скоротити час, необхідний для отримання тих чи інших послуг, а сама робота ЦНАП стане ще відкритішою.

 

Довідково

Проект «До європейської якості послуг ЦНАП – через співпрацю громади та влади» реалізовується в рамках програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного Фонду «Відродження». Мета програми — сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

 

ЗП


29.11.2011 2220 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

451
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1478
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2724 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3679
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3080
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2188

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

663

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

513

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1672

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1855
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

334
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

547
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

844
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5042
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

396
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

921
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10161
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

558
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

315
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

311
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

415
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

433