"Був очима та руками війни": в Івано-Франківську попрощалися із добровольцем та військовим репортером Русланом Ганущаком (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську, на Вічевому майдані, 21 січня попрощалися із добровольцем та військовим журналістом Русланом Ганущаком на позивний "Остап" та "Фотограф".

Прощання відвідала журналістка Фіртки.

Руслан Ганущак родом з Івано-Франківська, був учасником Революції Гідності, військовим журналістом, фотографом та оператором. Чоловік любив мандрувати, багато років професійно займався альпінізмом.

Ще з 2014 року іванофранківець документував війну в Україні, злочини російських окупантів. Працював у пресслужбі «Азову» й там зняв фільм «Брат за брата», який розповідає історію грузинських побратимів під час війни на Донеччині. 

З 2022 року Руслан Ганущак служив у 92-й механізованій бригаді ЗСУ й звільняв Харківщину від ворога, а потім воював на Курщині, де і загинув під час бойових дій.
"Тато був дуже чуйним, завжди переживав за мене. Ми з ним могли поговорити про багато що. Він завжди мене підтримував у всьому, заспокоював.
Хоч фізично не завжди був поруч, але морально завжди мене підтримував. І я завжди відчувала, що він біля мене", — поділилась донька полеглого бійця Ірина Ганущак.
Дружина воїна Олександра Кодак ділиться, Руслан Ганущак був особливим у всьому — у підході до роботи, творчих задумах та рішеннях.
"Він хотів бути очима війни. Він був очима "Азову", очима Майдану, але він не зміг бути очима повномасштабного вторгнення — він був руками. Робив будь-що, що було потрібно. Виготовляв так звані "цукерочки" і польоти, і возив хлопців на передову, і, бувши на передовій, він й загинув.
Він був особливим й в тому, що не визнавав ніяких релігійних, церковних канонів. Говорив: "Людина свобідна. Ми приходимо у світ свобідними і йдемо з цього світу свобідними".
І цю свободу, без всіх обмежень та канонів, відчував він лише на війні", — каже дружина.
Побратим Руслана Ганущака каже, важливо берегти пам'ять про чин полеглого захисника.
"Дуже складно зрозуміти, що наступні часи стають для тебе незрозумілими. Тому що поруч не буде Руслана.
Я хочу подякувати Руслану, подякувати родині, громаді за те, що нас прийняли гори, прийняв Франківськ. Я дуже радий, що така потужна громада чесно розуміє, хто такий Руслан.
І, вдивляючись у ці фотографії, зрозуміє той світ, який він нам намагався з усіх сил показати.
Тому будьте вдячні. Прошу, пам’ятайте", — наголошує військовослужбовець Олександр на позивний "Фаркоп".
Руслану Ганущаку назавжди 54 роки. У бійця залишилась дружина та донька.

Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних


Фотогалерея


Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

325
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1159
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2106 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1010
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2919
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2005

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

781

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

951

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1373

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1973
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26217 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

662
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

864
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2876
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1138
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

847
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1106
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1106
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

293
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4056
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

975
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1543