
Учасники круглого столу, які обговорювали законопроект що стосується місцевих виборів в Івано-Франківську, забракував бюлетені, які будуть цього року на виборчих дільницях.
В бюлетені виборець має вказати номер політичної партії(обов’язково) і далі треба проголосувати за номер кандидата в списку цієї партії(не обов’язково). Що викликало у присутніх за круглим столом багато претензій, повідомляє кореспондент Фіртки.
«Ми говорим про мотив виборця піти на виборчу дільницю і поставити відповідні позначки. Було би правильним, коли людина голосує за конкретну людину, яка належить до партії. А у нас виходить не є обов’язковим ставити номер кандидата, а лише партії, про яку всі можуть знати як партію за красиве майбутнє, яка володіє телевізійним ефіром, а насправді жодного прізвища і жодної авторитетної людини там немає. Виборець обов’язково має ставити номер за кандидата, а не за партію», - зазначив представник Комітету виборців Ігор Ткач.
Великі сумніви викликав і сам бюлетень, в якому тепер потрібно ставити не позначку біля фамілії кандидата, а його номер(друкованими цифрами).
Наприклад у міську раду буде балатуватись 15 політичних партій - це 15 списків, які потрібно розташувати в кабінці на виборчій дільниці, тобто виборець зайде не в кабінку а в «бібліотеку» і почне читати інформацію, бо як показує виборча практика, більшість виборців вибирає кандидата вже на виборчій дільниці.
Ще одною проблемою є заповнювання бюлетенів, бо не всі виборці будуть знати, що треба писати «03» а не просто «3», в такому разі, будь-хто може дописати одиницю і вийде «13». Від цього будуть спотворені результати виборів.
Також каліграфія виборців вплине на результати, бо кожен буде писати по-своєму, а вже чи буде воно відповідати нормам, які до речі не прописані, питання. Тобто чи будуть ті бюлетені рахуватись дійсними, невідомо.
Всі ці проблеми створять черги на виборчих дільницях і навіть агресію виборців, через що деякі можуть навіть прийшовши, не проголосувати. Підбиття результатів також приведе до хаосу серед членів комісії.