"Будувати взаємодію між випускниками та бізнесом": якою повинна бути вища освіта на думку ректорів популярних університетів Івано-Франківська

На конференції щодо налагодження співпраці між Бізнес Асоціацією Івано-Франківська та вищими навчальними закладами міста порушили питання "культу" вищої освіти в нашому суспільстві.

Про те, якою ж має бути вища освіта, на думку ректорів популярних ВНЗ Івано-Франківська, розповідає Фіртка.

За словами організаторки конференції Галини Гривнак, мета заходу − побудувати взаємодію між випускниками івано-франківських університетів і бізнесом.

"Коли до нас приходять на роботу студенти, вони скаржаться, що, до прикладу, таких програм, які ми використовуємо, вони не вчили, але натомість їх змушували вивчати філософію, політологію, соціологію і тому подібне", — вказує спікерка.

На думку ректора ІФНМУ Романа Яцишина, вищу освіту потрібно зробити цікавішою для абітурієнта і згодом змінювати освітні програми.

"Якщо ми колись знали, що медичний університет — це тільки про медицину, навчання хірургів та стоматологів тощо, то тепер ми говоримо ще й про реабілітацію, фізичну терапію, медичну психологію і клінічну психологію, військову медицину — ті напрямки, які зараз дуже актуальні та потрібні.

Хоча повинні бути певні освітні програми, які не можна нічим замінити, це, до прикладу, та ж філософія.

Не всі це розуміють, але студенти через такі предмети починають вчитися думати та спілкуватися. Будь-який фахівець повинен вміти комунікувати.

У цьому й полягає суть вищої освіти — у тій же комунікації між студентами й викладачами", — каже Роман Яцишин.

На думку ректора ПНУ Ігоря Цепенди, вища освіта є незамінною.

"Нам потрібно виховувати людину, яка все ставить під сумнів — таким чином вона буде шукати нові джерела і пізнавати нове.

Коли ми говоримо про ту ж філософію, то люди, що її вчать, розуміють, як працює суспільство на кожному рівні.

Завдання ж університету — це виховати людей з критичним мисленням.

А університет — це не тільки диплом. Ми починаємо повертатися до елітарних осередків освіти, які будуть виховувати еліту", — вказує ректор ПНУ.

Також на думку ректора ІФНТУНГ Ігоря Чудика, вища освіта дає пізнання лідерства.

"Якщо подивитися на навчання в університеті, то одна з головних його цінностей — це освіта, в яку закладають знання і вміння. Так, комунікуючи на виробничих практиках, відбувається формування фахівця.

Швидкий технологічний процес потребує фахового підходу, тому ми фокусуємо розвиток особистості на тих цінностях, які трансформуються зі зміною нашого середовища.

Університет повинен базуватися на студентоцентризмі та повазі до студента", — каже Ігор Чудик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Небагато випускників залишаються працювати": в Івано-Франківську обговорювали налагодження співпраці між бізнесом та університетами

Шестиденний робочий тиждень та збільшення кількості пар: як в івано-франківських університетах планують змінювати освітній процес

В Івано-Франківську виступають проти об’єднання університетів


05.06.2024 4113
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1594
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1064
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1404
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4992 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3520
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7703 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

292

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

505

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

876

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

614
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

570
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

661
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17684
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

3419
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1395
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9033 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8498 1
09.11.2024

Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".  

314
08.11.2024

З моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС) відбулася значна ескалація війни з боку Росії – залучення північнокорейських військ.  

184 1
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

376
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1159
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

851