На конференції щодо налагодження співпраці між Бізнес Асоціацією Івано-Франківська та вищими навчальними закладами міста порушили питання "культу" вищої освіти в нашому суспільстві.
Про те, якою ж має бути вища освіта, на думку ректорів популярних ВНЗ Івано-Франківська, розповідає Фіртка.
За словами організаторки конференції Галини Гривнак, мета заходу − побудувати взаємодію між випускниками івано-франківських університетів і бізнесом.
"Коли до нас приходять на роботу студенти, вони скаржаться, що, до прикладу, таких програм, які ми використовуємо, вони не вчили, але натомість їх змушували вивчати філософію, політологію, соціологію і тому подібне", — вказує спікерка.
На думку ректора ІФНМУ Романа Яцишина, вищу освіту потрібно зробити цікавішою для абітурієнта і згодом змінювати освітні програми.
"Якщо ми колись знали, що медичний університет — це тільки про медицину, навчання хірургів та стоматологів тощо, то тепер ми говоримо ще й про реабілітацію, фізичну терапію, медичну психологію і клінічну психологію, військову медицину — ті напрямки, які зараз дуже актуальні та потрібні.
Хоча повинні бути певні освітні програми, які не можна нічим замінити, це, до прикладу, та ж філософія.
Не всі це розуміють, але студенти через такі предмети починають вчитися думати та спілкуватися. Будь-який фахівець повинен вміти комунікувати.
У цьому й полягає суть вищої освіти — у тій же комунікації між студентами й викладачами", — каже Роман Яцишин.
На думку ректора ПНУ Ігоря Цепенди, вища освіта є незамінною.
"Нам потрібно виховувати людину, яка все ставить під сумнів — таким чином вона буде шукати нові джерела і пізнавати нове.
Коли ми говоримо про ту ж філософію, то люди, що її вчать, розуміють, як працює суспільство на кожному рівні.
Завдання ж університету — це виховати людей з критичним мисленням.
А університет — це не тільки диплом. Ми починаємо повертатися до елітарних осередків освіти, які будуть виховувати еліту", — вказує ректор ПНУ.
Також на думку ректора ІФНТУНГ Ігоря Чудика, вища освіта дає пізнання лідерства.
"Якщо подивитися на навчання в університеті, то одна з головних його цінностей — це освіта, в яку закладають знання і вміння. Так, комунікуючи на виробничих практиках, відбувається формування фахівця.
Швидкий технологічний процес потребує фахового підходу, тому ми фокусуємо розвиток особистості на тих цінностях, які трансформуються зі зміною нашого середовища.
Університет повинен базуватися на студентоцентризмі та повазі до студента", — каже Ігор Чудик.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську виступають проти об’єднання університетів