"Будувати взаємодію між випускниками та бізнесом": якою повинна бути вища освіта на думку ректорів популярних університетів Івано-Франківська

На конференції щодо налагодження співпраці між Бізнес Асоціацією Івано-Франківська та вищими навчальними закладами міста порушили питання "культу" вищої освіти в нашому суспільстві.

Про те, якою ж має бути вища освіта, на думку ректорів популярних ВНЗ Івано-Франківська, розповідає Фіртка.

За словами організаторки конференції Галини Гривнак, мета заходу − побудувати взаємодію між випускниками івано-франківських університетів і бізнесом.

"Коли до нас приходять на роботу студенти, вони скаржаться, що, до прикладу, таких програм, які ми використовуємо, вони не вчили, але натомість їх змушували вивчати філософію, політологію, соціологію і тому подібне", — вказує спікерка.

На думку ректора ІФНМУ Романа Яцишина, вищу освіту потрібно зробити цікавішою для абітурієнта і згодом змінювати освітні програми.

"Якщо ми колись знали, що медичний університет — це тільки про медицину, навчання хірургів та стоматологів тощо, то тепер ми говоримо ще й про реабілітацію, фізичну терапію, медичну психологію і клінічну психологію, військову медицину — ті напрямки, які зараз дуже актуальні та потрібні.

Хоча повинні бути певні освітні програми, які не можна нічим замінити, це, до прикладу, та ж філософія.

Не всі це розуміють, але студенти через такі предмети починають вчитися думати та спілкуватися. Будь-який фахівець повинен вміти комунікувати.

У цьому й полягає суть вищої освіти — у тій же комунікації між студентами й викладачами", — каже Роман Яцишин.

На думку ректора ПНУ Ігоря Цепенди, вища освіта є незамінною.

"Нам потрібно виховувати людину, яка все ставить під сумнів — таким чином вона буде шукати нові джерела і пізнавати нове.

Коли ми говоримо про ту ж філософію, то люди, що її вчать, розуміють, як працює суспільство на кожному рівні.

Завдання ж університету — це виховати людей з критичним мисленням.

А університет — це не тільки диплом. Ми починаємо повертатися до елітарних осередків освіти, які будуть виховувати еліту", — вказує ректор ПНУ.

Також на думку ректора ІФНТУНГ Ігоря Чудика, вища освіта дає пізнання лідерства.

"Якщо подивитися на навчання в університеті, то одна з головних його цінностей — це освіта, в яку закладають знання і вміння. Так, комунікуючи на виробничих практиках, відбувається формування фахівця.

Швидкий технологічний процес потребує фахового підходу, тому ми фокусуємо розвиток особистості на тих цінностях, які трансформуються зі зміною нашого середовища.

Університет повинен базуватися на студентоцентризмі та повазі до студента", — каже Ігор Чудик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Небагато випускників залишаються працювати": в Івано-Франківську обговорювали налагодження співпраці між бізнесом та університетами

Шестиденний робочий тиждень та збільшення кількості пар: як в івано-франківських університетах планують змінювати освітній процес

В Івано-Франківську виступають проти об’єднання університетів


05.06.2024 5687
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

889
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1918 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

876
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2811
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3157

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1291

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1887
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

792
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1266
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

994
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3771
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

883
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1