"Будувати взаємодію між випускниками та бізнесом": якою повинна бути вища освіта на думку ректорів популярних університетів Івано-Франківська

На конференції щодо налагодження співпраці між Бізнес Асоціацією Івано-Франківська та вищими навчальними закладами міста порушили питання "культу" вищої освіти в нашому суспільстві.

Про те, якою ж має бути вища освіта, на думку ректорів популярних ВНЗ Івано-Франківська, розповідає Фіртка.

За словами організаторки конференції Галини Гривнак, мета заходу − побудувати взаємодію між випускниками івано-франківських університетів і бізнесом.

"Коли до нас приходять на роботу студенти, вони скаржаться, що, до прикладу, таких програм, які ми використовуємо, вони не вчили, але натомість їх змушували вивчати філософію, політологію, соціологію і тому подібне", — вказує спікерка.

На думку ректора ІФНМУ Романа Яцишина, вищу освіту потрібно зробити цікавішою для абітурієнта і згодом змінювати освітні програми.

"Якщо ми колись знали, що медичний університет — це тільки про медицину, навчання хірургів та стоматологів тощо, то тепер ми говоримо ще й про реабілітацію, фізичну терапію, медичну психологію і клінічну психологію, військову медицину — ті напрямки, які зараз дуже актуальні та потрібні.

Хоча повинні бути певні освітні програми, які не можна нічим замінити, це, до прикладу, та ж філософія.

Не всі це розуміють, але студенти через такі предмети починають вчитися думати та спілкуватися. Будь-який фахівець повинен вміти комунікувати.

У цьому й полягає суть вищої освіти — у тій же комунікації між студентами й викладачами", — каже Роман Яцишин.

На думку ректора ПНУ Ігоря Цепенди, вища освіта є незамінною.

"Нам потрібно виховувати людину, яка все ставить під сумнів — таким чином вона буде шукати нові джерела і пізнавати нове.

Коли ми говоримо про ту ж філософію, то люди, що її вчать, розуміють, як працює суспільство на кожному рівні.

Завдання ж університету — це виховати людей з критичним мисленням.

А університет — це не тільки диплом. Ми починаємо повертатися до елітарних осередків освіти, які будуть виховувати еліту", — вказує ректор ПНУ.

Також на думку ректора ІФНТУНГ Ігоря Чудика, вища освіта дає пізнання лідерства.

"Якщо подивитися на навчання в університеті, то одна з головних його цінностей — це освіта, в яку закладають знання і вміння. Так, комунікуючи на виробничих практиках, відбувається формування фахівця.

Швидкий технологічний процес потребує фахового підходу, тому ми фокусуємо розвиток особистості на тих цінностях, які трансформуються зі зміною нашого середовища.

Університет повинен базуватися на студентоцентризмі та повазі до студента", — каже Ігор Чудик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Небагато випускників залишаються працювати": в Івано-Франківську обговорювали налагодження співпраці між бізнесом та університетами

Шестиденний робочий тиждень та збільшення кількості пар: як в івано-франківських університетах планують змінювати освітній процес

В Івано-Франківську виступають проти об’єднання університетів


05.06.2024 2495
Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

863
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

935
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4753
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7081 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9876 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3942 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

963

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1725

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1861
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3284
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

436
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

717
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

363
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1501
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1478 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1409
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25439 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

474 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

906
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

609
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

526