![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/302879/7093ae6908f0699e9ab429e402e1fe12.jpeg)
Фото: ДСНС Івано-Франківщини
Пожежні рятувальні пости надалі планують переформатувати в державні пожежні рятувальні частини з повноцінним відділенням.
Про це в етері програми "Новий погляд" розповів в. о. начальника ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Олег Кушнірук, пише Фіртка.
"Є багато підрозділів, які потребують збільшення особового складу — це, в першу чергу, тому, що мала кількість пожежно-рятувальних постів не дає можливості своєчасно й ефективно виконати ті завдання, які стоять перед ланкою ГДЗС, на сьогодні ми не можемо сформувати її через брак людей в штаті.
Є певні задачі від керівництва ДСНС, від керівництва Міністерства внутрішніх справ щодо проведення певних реформ, модернізації, скомпонування таких підрозділів, щоб вони могли виконувати завдання 24/7", — розповів виконувач обов'язків начальника ДСНС.
За словами Олега Кушнірука, нікого з особового складу за межі цих підрозділів скорочувати не будуть. Навпаки — вони будуть розширюватись, комплектуватися шляхом модернізації й скорочування адміністративного складу, штабів і керівної ланки.
"Першочергове завдання — збільшення особового складу оперативних підрозділів. В системі ДСНС зараз є напрямок, який називається "оперативні підрозділи".
Вони заброньовані, не призиваються, мобілізації не підлягають, тому кількість цих підрозділів буде збільшуватися. Нас цікавить і кількість особового складу в цих оперативних підрозділах", — каже надзвичайник.
Як розповів Олег Кушнірук, зараз на території області є 20 пожежних рятувальних частин, 12 пожежних рятувальних постів, а також понад 45 місцевих та добровільних пожежних команд.
"Ці 12 пожежних рятувальних постів надалі переформатовуватимуть в державні пожежні рятувальні частини з повноцінним, як мінімум, одним відділенням.
У деяких частинах плануємо розгорнути автодрабини — це в містах районного значення, які були раніше. Є також є дуже велика потреба в автодрабинах в тих містах, де є об'єкти критичної структури.
Місцеві пожежні команди та добровільні пожежні команди перші подають руку допомоги, а далі вже прибувають державні пожежні рятувальні частини, тому що їх кількість не дозволяє нам перекрити всі громади.
Спільна взаємодія у нас налагоджена: плани залучення сили і засобів, є розклад виїздів.
Ми готові допомагати громадам з оснащенням, тренуваннями, навчанням, підготовці особового складу. Готові до взаємодії, повної співпраці й тільки розвивати область і регіон за кількістю цих підрозділів. Їх наразі є більше ніж 45", — говорить в. о. начальника ГУ ДСНС в області.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах
Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)