
Коломиянин Юрій Костюкевич дивом вижив після небезпечного епізоду висотного набряку легень (HAPE) під час спуску з вершини Евересту.
На висоті понад 8 600 метрів, у так званій «зоні смерті», Юрій Костюкевич провів понад 10 хвилин без кисню, після чого виявилось, що з проміжного пункту зник резервний кисневий балон.
В екстремальних умовах довелося розтягувати залишки кисню на мінімальній подачі, про це прикарпатець розповів у своїх соціальних мережах, пише Фіртка.
Під час спуску до четвертого табору (близько 8 000 м) альпініст почав задихатися через важкі симптоми HAPE — сильне хрипіння, клекотіння в легенях, кашель і критичну слабкість.
Оцінивши стан як загрозливий для життя, гід разом із двома шерпами здійснили термінове рішення: інʼєкція дексаметазону і негайний нічний спуск до другого табору (6 400 м), попри сутінки та загрози.
«Найстрашнішим було чути, як один гід каже іншому: “Я не знаю, чи він дійде...” Я теж не був упевнений, що зможу», — згадує альпініст.
Та бажання вижити, медикаменти та постійна подача кисню зробили своє — до півночі Юрія доставили в другий табір, де стан стабілізували.
Наступного дня страхова організувала евакуаційний гелікоптер до госпіталю в Луклі, а вже за 18 годин після боротьби за життя альпініст пив каву в Катманду.
«Головне — терміново зійти вниз. Вчора один філіппінець дійшов до табору 4, ліг поспати — і не прокинувся. Високі гори — великі ризики», — наголошує прикарпатець.
Ціною втрати спорядження, перерваної мандрівки та незапланованої евакуації вдалося зберегти головне — життя.
Тепер на нього чекає відновлення, тепле повітря, зустріч із коханою в Катманду та повернення до Сіетла, щоб заробити на наступну експедицію.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Порятунок в горах». Як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах (ФОТО)
Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати