Болехівська дорога: центральна розбита, об’їзна незбудована (ФОТО/ВІДЕО)

На завершення ремонту дороги у середмісті Болехова, що на Прикарпатті, у цьому році очікують 15 мільйонів гривень.

Про це Суспільному Карпати розповів перший заступник міського голови Болехова Василь Юрочко, пише Фіртка.

Дорогу розпочали ремонтувати два роки тому, проте не завершили через проблеми з комунікаціями. Щоб розвантажити центр міста від автомобілів, також потрібно завершити об’їзну, яку почали облаштовувати понад 30 років тому.

Житель Болехова Петро Латик щодня їздить центральною дорогою. Каже, що через поганий стан дорожнього покриття потрібно часто ремонтувати автомобіль:

"Стабілізатори, амортизатори, колеса розбиваються. Залежно, як попадеш. Буває, що легенько, а буває, що так серйозно попадаєш в ремонт. Рульова розбивається рейка. Це все гроші".

Щодня центральною дорогою в Болехові їздять сотні вантажних автомобілів. Саме їх болехівчани називають основною причиною такої поганої якості шляху. Аби розпочати ремонт дороги, міську владу зобов’язали зробити нову каналізаційну мережу.

Михайло Романюк часто їздить через центр міста до Долини. Розповідає, що проблема не лише у самій дорозі, але й в тротуарах, які подекуди відсутні, бо коли в місті прокладали каналізацію, то частину пішохідних доріжок так і не зробили.

"Давно не бачив ремонту такого капітального. Через те, що не було каналізації, цю ділянку лишили, скажімо так, на волю Божу, і дотепер нічого з цим не роблятьЦей напрямок є в жахливому стані, який не відповідає ніяким нормам. По-перше, немає як їздити, по-друге – немає як ходити людям", — розповідає Михайло Романюк.

Щоб розвантажити центр Болехова від автомобілів, потрібно завершити об’їзну дорогу, яку, за словами депутата Болехівської міської ради Анатолія Височанського, розпочали понад 35 років тому. Розташована вона за містом. Це шлях у вигляді ґрунтової дороги, що проходить лісом, через урочище Глинище до моста над річкою Сукіль. Далі проїзна частина закінчується.

Анатолій Височанський розповідає, що роботи тут почали військові підрядники. На початку 90-х будівництво призупинили:

"Тільки на 20-й рік було почато проєктування цієї дороги. Чому проєктування? Тому що проєктно-кошторисна документація застаріла. Крім того, біля цієї дороги проходить продуктопровід Долина-Дрогобич, і згідно з новими державно-будівельними нормами, треба було віднести полотно від дороги на 350 метрів від того, що існувало".

Крім продуктопроводу, на цій території є заповідна зона. Саме через неї проєкт, який був розроблений 20 років тому, потрібно корегувати, розповідає представниця Служби автодоріг області Людмила Стражник:

"Вже є погодження з екологами на те, що можна там будувати дорогу цю об’їзну. Цього року виділено 100 тисяч на корегування проєктної документації. Як тільки завершиться цей процес і відбудеться експертиза проєкту, тоді будуть оголошені закупівлі і можливо ще цього року розпочнуться роботи".

Дорога, яка проходить центром Болехова протяжністю понад 7 кілометрів, — місцевого значення. Однак, за відсутності об’їзної, нею їздять автомобілі, які прямують дорогою національного значення Н-10 Стрий-Мамалига. Ремонтувати її почали два роки тому. Проте минулоріч роботи призупини через те, що не була завершена каналізація.

За словами першого заступника міського голови Болехова Василя Юрочка, роботи з каналізування завершили в жовтні минулого року, про що попередили облдержадміністрацію, але в грудні закінчився тендер і відповідно й будівництво.

"Зараз потрібно на всю проєктно-кошторисну документацію оголошувати новий тендер для того, щоб можна було приступити до виконання робіт. Але на сьогоднішній день, допоки немає розподілу коштів і немає виділених, ці роботи не можуть бути відновлені", — Василь Юрочко.

За його словами, цьогоріч мали б виділити 15 мільйонів гривень, аби завершити роботи.


Читайте також:

"Дорога - "супер", аж випадають пломби із зубів": реалії шляхів на Прикарпатті (ФОТО/ВІДЕО)

На Прикарпатті до присілків можна дістатися тільки гужовим транспортом (ФОТО)

"Ми ніби на острові": у прикарпатському селі через недобудований міст до хворих не доїжджає швидка (ВІДЕО)

«Велике будівництво»: що втілюватимуть на Прикарпатті у 2021 році

Відомо, які дороги відремонтують цьогоріч на Прикарпатті


26.03.2021 1387
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

287
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1405 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2086
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2085 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7447
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1042

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

850
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3087
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

853
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

940
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

434
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804