Богдан Гдичинський: «Івано-Франківське земляцтво у Києві» об'єднує людей

 

Громадська організація «Івано-Франківське земляцтво у м. Києві» розпочала свою діяльність у 1998 році. Тоді зібралося 18 наших земляків, які вирішили об'єднати свої зусилля для реалізації добрих справ у галузі культури, освіти, економіки й охорони здоров'я. Про основні завдання та останні досягнення розкажуть члени Земляцтва.

 

 

У грудні минулого року відбулася зустріч членів Ради Земляцтва з колишнім главою Української греко-католицької церкви України Блаженнійшим Любомиром Гузаром: «Мій батько і сестра народилися в Івано-Франківську, а дід був нотаріусом в Галичі, там його й поховано. В такий спосіб хочу сказати те, що між вами почуваюся рідним. Вважаю, що людину треба шанувати і рятувати найперше в собі. Знаємо, що найважливіша заповідь Ісуса «Люби Господа Бога усім своїм єством і люби ближнього свого, як самого себе». Що ж це означає? Часто люди хибно трактують ці слова. Любов до себе – це бачення себе як сотворіння Бога, обдароване даром життя. Тож творіть добрі справи, живіть так, щоб не згубити в собі людину!».

 

Тарас Довганюк, заступник виконавчого директора організації «Івано-Франківське земляцтво»: «В лютому 2012 року Богдана Петровича Гдичинського було обрано на посаду голови міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво» і почалась якісно нова комплексна робота: ми отримали у розпорядження офіс, пройшли перереєстрацію, налагоджуємо роботу з діаспорою Швеції, Канади, Данії, Португалії, Польщі, запроваджуємо з ними різні проекти. Отож відтепер можемо допомагати нашим землякам як в Україні, так і за кордоном. Також у нашу сферу діяльності входить налагодження співпраці з молоддю – це допомога у працевлаштуванні, пошуку житла та інше. Існує ряд культурних заходів, де молодь може почуватися комфортно і розвиватися: організація забезпечила зустріч із видатними земляками, від яких можна перейняти досвід. Щотижня діє літературна студія із справжнім майстром слова Марією Влад, гурток англійської мови, а в суботу проводимо тренувальний день. На прикладі старшого покоління бачимо, наскільки важливою є роль земляцтва. Адже саме сюди люди приходили, щоб поговорити на рідному діалекті, поділитися враженнями або отримати підтримку. А молодь більше в пошуках, легше адаптується, швидше може порозумітися із вихідцями з інших регіонів. Тому для молодих людей ми пропонуємо розважальні програми культурного збагачення, навчання, відпочинку. Саме цим їм цікаве і цінне Земляцтво».

 

Ярема Гоян, член «Івано-Франківського земляцтва у м. Київ», письменник:

«Робота Земляцтва і справді значно пожвавилась – звернулася більше до духовності. Богдан Петрович – діяльний і разом з тим доступний для людей. Звіт, зроблених справ за останній рік, – яскраве підтвердження того, що ця людина на своєму місці, що він вартий і посади, і визнання».

 

Любомир Пиріг, член «Івано-Франківського земляцтва у м. Київ», доктор медичних наук: «Я із задоволенням приходжу на ці зустрічі, де завжди можна поділитися думками, поглядами, поговорити рідним діалектом. В такі миті згадується дитинство, батьки, рідні простори».

 

Олексій Івченко, заступник голови «Івано-Франківського земляцтва у м. Київ»: «Відносно збереження мов, традицій, української традиції Земляцтва в Києві залишається дуже великою і переоцінити її важко. Я живу в столиці з 1996 року, але і душею, і тілом знаходжусь на Івано-Франківщині, на Прикарпатті. Більше того, я був одним із засновників Земляцтва у 1997 році. Крізь призму цих років бачу, що з роками роль організації земляків росте: від мовного питання і до збереження істинних давніх традицій. Бачимо, що загальноукраїнська культура є дуже різноманітною, але основний акцент стоїть на культурі східної та центральної України. Тому часто доводиться багато роз’яснювати, хто ми є і чиїх батьків діти. Мені як першому голові Земляцтва дуже приємно, що ми започаткували справу, яка і сьогодні живе, не тільки живе, а й процвітає. Кожне нове призначення, кожен новий голова повинен привносити новаторські ідеї для розвитку організації. Пан Гдичинський є хорошим прикладом такої естафети розвитку організації в Києві і його активність додасть позитивної динаміки».

 

Христина Стебельська, член «Івано-Франківського земляцтва у м. Київ»«, головний редактор «Першого національного» телеканалу: «Якщо казати про Соборну Україну, то я би пишалася тим, що наша організація є тим добрим господарем, який єднає навколо себе земляцтва всієї України. Так багато ініціативи, мистецьких акцій, проривних подій, національного позиціонування. І завдяки тому, що Земляцтво таке міцне, єдине і робить такі важливі духовні справи, дуже багато успішних людей – ціла громада кращих, успішних людей, які приїхали сюди до Києва. Зрештою наша громадська організація схиляє до української ідеї гоноровитий, російськомовний, асфальтовий Київ. Богдан Петрович – «фортовий» чоловік, то просто є людина, яка сама себе створила і поспішає робити усім довкола добро. Люди це добре відчувають і гуртуються біля таких людей. Коли він з олівцем в руках починає звітувати, що він зробив, то нас – інших членів земляцтва – починає десь там всередині скреготати, бо ми розуміємо, що не встигаємо за ним. Я не перший рік у земляцтві, не вперше переживаю зміну голови об’єднання, тому можу з упевненістю сказати, що нині «Івано-Франківське земляцтво» знаходиться на кульмінації, на своєрідному піку. Я насправді тішуся, що ми маємо такого активного голову, що маємо таку добру, земну, дуже просту людину, яка сама себе створила і має таку енергетику, і такий талан від роду й Карпатської землі вести людей за собою. Дивовижно, як він вміє об’єднувати різні покоління людей. Вміло делегує повноваження кожному з членів організації. Радо сприяє ініціативі молоді, вміє підтримати віру, додати надію і бути добрим ґаздою».

 

Кілька питань до голови Міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво у м. Києві» Богдана Петровича Гдичинського.

 



–  Організація ставить перед собою багато завдань. Чи все із запланованого вдається виконати?

–  Справді, діяльність організації має досить широкий спектр і об'єднує людей різних професій, уподобань, політичних і релігійних поглядів. За весь час свого існування Земляцтво стало своєрідним містком між Західною Україною та Києвом задля реалізації добрих справ у галузях культури, освіти, економіки й охорони здоров’я як на користь співвітчизників у м. Києві, так і на Івано-Франківщині. Наразі ми взяли непоганий темп для роботи, практично все замислене реалізували. Є питання, які залишаються поки що відкритими, бо їхнє розв’язання вимагає дотримання процесуальності та часу.

 

– Які головні напрями діяльності Земляцтва?

–  Ми надаємо безоплатні консультації з різноманітних правових питань, консультуємо щодо захисту соціальних, ділових, виробничих, творчих, культурних та інших інтересів громадян, організовуємо ділові зустрічі, наради, семінари, виставки, фестивалі, культурно-мистецькі та інші масові заходи, допомагаємо землякам, які потребують медичної консультацій та діагностики у медичних закладах, а також підтримуємо фінансово і практично при проведенні операцій. Ще одне поле діяльності організації – допомога в пошуку та налагодження контактів з родичами, з якими свого часу було втрачено зв’язки.

 

–  Одним з головних напрямів діяльності нашого Земляцтва є надання нашим громадянам і громадянам інших держав практичної допомоги та інформаційно-правової підтримки у вирішенні всіх життєвих питань, що виникають в Україні. Ми маємо також можливість представляти їхні інтереси у відповідних урядових і неурядових структурах.

Ми також зацікавлені в тому, щоб Земляцтво стало діловим центром для вирішення широкого кола питань, налагодження ділових контактів між нашими земляками як в Україні, так і за її межами. В цьому напрямі уже зроблено певні кроки: направлено інформаційні листи з відповідними пропозиціями в посольства України в інших державах.

 

А за ініціативою Молодіжної колегії Земляцтва, у конференц-залі Земляцтва регулярно проводяться зустрічі з відомими земляками, на яких вони діляться своїм професійним та життєвим досвідом. Так, зокрема, відбулися зустрічі з такими відомими людьми: Олексієм Івченком, Андрієм Шевченком, Романом Шпеком, Володимиром Огризком, Юрієм Горбуновим та Олегом Литваком.

 

Стало вже традицією проведення Земляцтвом низки свят при активній допомозі Івано-Франківської облдержадміністрації та Івано-Франківської обласної: Розколяди, Свята гуцульського вбрання, весняної та осінньої толоки на території Національного музею архітектури та побуту у Пирогові, де передбачається у найближчому майбутньому створення Алеї Земляцтв.

 

–  Що зроблено 2012 році організацією «Івано-Франківське земляцтво у м. Києві»? 

–  В організації працюють люди, які мають безпосереднє відношення до медицини і допомагають тим, хто звертається у Земляцтво отримати медичну консультацію. Ми допомогли пройти медичне обстеження та взяли на себе витрати за операцію і лікування кільком людям, серед яких траплялися навіть діти. Також ми організували випуск путівника по м. Коломиї, який безоплатно розповсюджується на території області. Проведено роботу з пошуку земляків у Канаді, які могли б очолити Представництво нашої організації у цій країні. Постійно надається консультативно-інформаційна підтримка землякам, як телефоном, так і індивідуально. Багато зроблено у сфері науки та культури: надано допомогу школам Коломийського району в укомплектуванні навчальною та художньою літературою, у виданні книги «Пісні Прикарпаття» та випуску путівника «Столиця Покуття – Коломия 1241-2011», який розповсюджується безкоштовно, профінансовано спорудження пам’ятного знака «Борцям за волю України» до 20-річчя Незалежності України у смт. Гвіздець Коломийського району.

 

– Влітку 2011 року організація «Івано-Франківське земляцтво» отримала статус міжнародної. Що змінилось у стратегії організації?


–  На нинішній день створено представництва у Швеції, Португалії, Канаді, Польщі, Данії, на черзі – у Казахстані та Росії. Також надіслано пропозиції про створення представництв нашого Земляцтва і в інші країни, де проживають наші земляки.

 

–  Тепер згідно зі своїм новим правовим статусом, міжнародна громадська організація «Івано-Франківське земляцтво» сприяє зміцненню державності України, посиленню її міжнародного авторитету, збереженню та збагаченню традицій, історично-культурної спадщини, розвитку економіки Івано-Франківщини, налагодженню контактів її мешканців із вихідцями з Івано-Франківської області, які проживають за її межами, а також задоволення творчих, вікових, національно-культурних, духовних та інших спільних інтересів і традицій своїх членів. Хочу також зазначити, що Земляцтво здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, нормативно-правових актів України та інших держав.


26.04.2012 2524 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742