Блудниця

 

 

 

Історія знає один випадок, який пропоную до роздумів: використання людини людиною і служіння людини людині.

 

Його називали Учителем. Він учив життя, тобто розповідав про те, що люди покликані жити у любові один до одного, повинні не осуджувати, але більше бути вирозумілими (як варіант пропоную слово виваженими), спішити на допомогу усім, хто потребує, незважаючи ні на що. Кажуть, що Він був незвичайною людиною. Творив чуда, говорив слова авторитетно, але, що вражало усіх найбільше, – це те, що Він розумів іншу людину настільки глибоко, як ніхто в історії людства. Той, Котрий сказав, зокрема, такі слова: людина є більша за закон.

 

Одного дня, до Його ніг кинули молоденьку дівчину. Вона була бідно одягнута, виглядала зовсім молодою, крихітною і тендітною. На неї кричали, обзивали, штовхали. Дівчинка, тремтячи, лежала зігнутою в Його ногах, не підводила заплаканих очей, зі стиду прикривала руками обличчя.

 

Коли крики трохи стихли, тоді стало зрозуміло, що зараз відбудеться суд. Суд, котрий має вирішити долю людини. Більше того, має вирішити її можливість жити. Дівча про це не переживало, позаяк сама бажала смерті, бо духовно була вбита вже давно.
Найперше тоді, коли інший спокусив її, щоб вона вчинила перелюб. Можливо, скористав з того, що бідна, що потребує допомоги, за яку віддалась. А, може, використав її молоді почуття, які ніколи не знали ласки. Або ж це сталось за чиїмось планом. У кожному разі вона була використана як та, котра мала б принести задоволення. Мабуть, так і сталось, але ціною життя, ціною гріха, котрий став усім явним на наступний же ранок.

 

Саме тоді прийшло розуміння того, що стало скоєне, і тоді прийшли перші думки: як бути далі? Дехто з родини закинув: ти - ганьба цілого роду, краще б ти не народилася. Дехто посміхався єхидно, говорячи: Мале, дурне, тепер мусиш розплачуватися за свої помилки. Слуги закону сказали мало: ти переступила закон! А це означало – Смерть!

 

Та сталось не так, як завжди. Її чомусь не повели на страту відразу, але кинули до ніг Того, Якого називали Учителем і Який мав слова життя. Це була наступна смерть молодої дівчини. Виявилось, що насправді не хотіли її смерті, не бажали вчинити суд справедливості, а прагнули використати її черговий раз. Щоб знову задовільнити це жахливе прагнення – здобути ціль за будь-яку ціну. Цього разу потрібно було використати її як причину до суперечки, щоб спокусити Того, Котрий давав життя до проголошення засуду і вироку смерті…


І її використали! Але не залишилися задоволені. Вчинили суд справедливості, але не досягнули мети.

 

Сталось так, що Він звернувся до кожного з них і попросив вчинити справедливість, якої вони ніби так прагнули. Але кинути камінь, а тим більше - НАЙПЕРШИМ, не спромігся НІХТО!

 

Кожен поглянув на своє життя, кожен вийшов з-під полону закону до стану – бути просто людиною! Кожен немов знову став людиною, котра бажає жити, котра робить помилки й спотикання і котра так потребує допомоги іншого, щоб старатися жити у побожності й святості. Кожний усвідомив, що справа насправді не є у провині дівчини, у прагненні справедливості щодо закону. Але у тому, що рідко або й ніколи не задумувались над собою, своїм життям, яке теж не є бездоганне. Оглянувшись на своє життя, їм немов відкрились очі, що перед ними є рівна їм людина, яка має право на життя і поправу. І більше того: котра має право бути людиною, а не чиїмось засобом досягнення цілі.

 


Було чути кроки людей, котрі наодинці, у роздумі, відходили. Залишилось лише двоє: дівча і Він – Учитель життя.

 

Але ж чому Він не покинув її? Кажуть, що Він був безгрішний! Так, Він міг кинути, бо був і є без гріха. Але Він став людиною, взяв на Себе всі гріхи й беззаконня, немочі і недуги цього світу і понизив Себе - аж до смерті, і смерті хресної: дуже жахливої і ганебної! І усе заради прощення і відродження, зцілення й спасіння людини!

 

Він відірвав Свої очі від землі і підвів на неї. На Його устах лагідно пролунали слова: “Іди та не гріши вже більше”. Він не оправдав її вчинку, але і не засудив. Він просто зрозумів її і далі виявив довір’я. Мабуть, від того часу люди зробили висновок, що Бог не карає, Він - Той, що дає життя.

 

Було відчутно, що Він дуже глибоко зрозумів людину. Зауважимо, що прийшли до Нього, щоб випробувати Його, використовуючи іншу людину, а Він допоміг кожному з них збагнути правду життя. Не скористав з інших, а давав кожному можливість вибору, свободу і право на особисті рішення. Так сталось і того разу. Рішення прийняв кожний особисто і сам за себе.

 

о. Віталій Тарасенко, КІРІОС


02.05.2017 3385 0
Коментарі (0)

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2923
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

888
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

687
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10391 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2791 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2057

Як московити крали історію наших предків.

461

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

261

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

801

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

831
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

240
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

339
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

558
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

248
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

240
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

498
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

567
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5847
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

160
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

297
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

460
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

537