США полювали за Бін Ладеном майже 11 років. І ось, «несподівано» його наздогнали.
Але чи так вже несподівано? І якщо не несподівано, то чому саме зараз? І для чого? І як вони тепер цим вбивством можуть скористатися? Спробуємо відповісти на ці питання. Але для початку одразу відкинемо всі очікувані наступні питання - а він це чи не він?, а чи живий він? Розглядаю тільки одну версію - Бін Ладен убитий. І крапка.
Отже, як завжди, трохи передісторії:
«27 січня Раймонд Девіс, співробітник американського консульства, побачивши біля своєї автомашини в Лахорі двох мотоциклістів, вихопив пістолет і застрелив їх. Надалі, даючи свідчення в поліцейському відділку, куди він був доставлений представниками дорожнього патруля за сприяння місцевих жителів, Девіс заявив, що «стріляв з метою самооборони у людей, які хотіли його пограбувати». Пакистанська поліція відкинула версію «самооборони». Крім особистих документів, при Девісі було виявлено зброю, детальні карти Лахора, Мултана і Сарходхі і два мобільних телефони з вихідними номерами у Південний Вазірістан. При огляді його автомашини у Девіса знайшли фотографії ісламістських семінарій. Подальше розслідування показало, що «Девіс і його група мали більше 600 контактів з учнями медресе в зоні пуштунських племен на кордоні з Афганістаном і особливо з терористами, що належать до руху Талібан Пакистану».
11 лютого відбулося слухання справи Р. Девіса в суді Лахора провінції Пенджаб. Йому було пред'явлено звинувачення у вбивстві двох громадян Пакистану. Громадянин США затриманий на 14 днів і знаходиться в місцевій в'язниці.
І 11-го ж лютого, за повідомленнями пакистанської преси, Вашингтон висунув ультиматум Ісламабаду, заявивши, що «розірве дипломатичні відносини з цією країною у випадку, якщо Пакистан не звільнить з-під варти громадянина США Раймонда Аллана Девіса...» А «у разі його подальшого затримання посольство Ісламської Республіки Пакистан у Вашингтоні буде закрито», а запланований на 23-25 лютого візит президента А. Зардарі в США для участі у тристоронній зустрічі Х. Карзая, А. Зардарі і Б. Обами буде відмінено. У той же час МЗС Пакистану і посол ІРП в США пан Хаггані відкинули всі претензії.
А ще, як повідомляє "The European Union Times", Російська Служба Зовнішньої Розвідки (СЗР) опублікувала доповідь про те, що "надсекретні документи ЦРУ, вилучені у Девіса Пакистанської ISI, безпосередньо вказують на забезпечення ним терористів Аль-Каїди «ядерними матеріалами, що розщеплюються» та «біологічними агентами», які повинні бути використані проти самих Сполучених Штатів, щоб розпалити військовий конфлікт із застосуванням всіх сил і ресурсів, метою якого є відновлення гегемонії Заходу над глобальною економікою." Газета попереджає, що "до колапсу залишається всього лише кілька місяців.
Далі не буду заглиблюватися в історію з Девісом. Скажу лише, що 16 березня його відпустили. Родичі застрелених отримали 2,3 млн. доларів компенсацій і покинули країну. Але, не виключено, що самеісторія з Девісом стала спусковим гачком для Осами Бін Ладена.
У зв'язку із вільненням з-під варти Аллана Девіса, в самому Пакистані почалися масові заворушення такого масштабу, що керівництву країни насилу вдалося зберегти свої крісла. І молот політичної кризи, пов'язаної з цим, висить над ними до сих пір.
Але і між США і Пакистаном напруга росла, оскільки документи і речі Девіса з ним у США не повернули. Пакистан, ультимативно заявив США, що він категорично проти польотів авіації коаліції над своєю територією. А також, заявляв про відмову у подальшій співпраці в боротьбі з Талібаном.
Ситуація склалася патова. США не можуть обійтися без Пакистану, та лояльного до них керівництва у цій країні. Також, вони дуже серйозно побоювалися подальшого розкриття інформації про операції Девіса в Пакистані, особливо в частині, що стосується спроб збуту ядерної та біологічної зброї талібам.
Але і Пакистану без фінансової допомоги США не вижити. І тут якось треба було домовлятися. Тому, 11 квітня глава пакистанської розвідки відвідує штаб-квартиру ЦРУ. А вже 16 квітня США поставляють Пакистану поліцейську техніку на 17 млн. доларів. Для чого ця техніка? І чому взагалі техніка? Чи не тому, що США і Пакистан вже 11 квітня домовилися про «злив» Бін Ладена?
І природно, справедливо припустили заворушення в Ісламабаді і зростання активності терористичного підпілля в Пакистані, після вбивства терориста № 1. Ну, і звичайно ж, це запал, перший внесок фінансової допомоги після тривалої перерви. Так би мовити - «17 млн. відразу, решта потім». І Пакистан здав Усаму. Смішно ж припускати, що «головний терорист у світі» міг спокійно жити всього в 700 метрах від Військової Академії Пакистану, а про це сам Пакистан не знав, чи не так?
Також, цілком очевидно, що операція спецназу США на території Пакистану, без дозволу самого Пакистану і наведення на об'єкт неможлива. Що так само підтверджує, що консенсус знайдено, і співпрацю між двома країнами буде продовжено. І однією з розмінних монет, у цій угоді став Усама.
То чи багато зусиль зробили США для вбивства Бін Ладена? Та аніскільки, по суті. Якщо, звичайно, не вважати зусиль з нормалізації відносин з Пакистаном.
Чергова «липова» перемога США. Природно, Барак Обама поспішив занести вбивство Бін Ладена на свій рахунок. Йому це необхідно для передвиборчої компанії.
Але от для чого злили пішака в особі Усами, у Великій Грі, - це вимагає окремого вивчення. Я абсолютно впевнений, що його усунення несе на собі більш глибокий сенс і мету. Так як же, можливо, використовують США цю свою «перемогу»? Як це відіб'ється на їхній зовнішній політиці і на ситуації в світі?