Більшість мешканців західних областей підтримують ідею відновлення Україною ядерної зброї, від якої країна, в рамках Будапештського меморандуму, відмовилася 1994 року.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), пише Фіртка.
Утім, як зазначають соціологи, рівень підтримки цієї ідеї варіюється залежно від можливих наслідків для країни — наприклад, втрати Україною підтримки від країн Заходу або введення санкцій.
Якщо говорити про ставлення в цілому, то на Півдні й (у трохи більшій мірі) на Сході трохи більш скептичне ставлення до відновлення ядерної зброї.
"Проте насправді навіть попри ці нюанси у всіх регіонах більшість — від 61% на Сході до 77% на Заході — у цілому прихильні до відновлення ядерної зброї.
У разі сценарії із втратою підтримки Заходу у всіх регіонах зменшується частка тих, хто виступає за відновлення ядерної зброї, і в результаті приблизно однакова частка виступають за і проти.
Лише на Сході можна бачити дещо більше тих, хто проти", — йдеться в дослідженні.
Водночас для сценарію втрати підтримки Заходу, але із ресурсами й можливістю встигнути розробити зброю, більшість у всіх регіонах (63% на Заході, 54% у Центрі, 58% на Півдні й 61% на Сході) підтримали б відновлення ядерної зброї (а від чверті до третини виступили б проти).
Довідково: опитування провели протягом 2−17 грудня методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів.
Опитали дві тисячі респондентів віком від 18 років.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% — для показників, близьких до 10%, 1,3% — для показників, близьких до 5%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: