
"Пам'ятки культури у селах — це давні церкви. Більшість зі споруд — дерев'яні.Фахівці з управління культури, національностей та релігій відзначають, що у більшій частині із них досі відбуваються Богослужіння, не зважаючи, що ці споруди під впливом часу зазнають руйнувань. Часто протікає покрівля, є проблеми із підлогою, від віку руйнується деревина", — зауважують в дописі.

"Церковні громади, загалом, намагаються тримати будівлі в порядку. Однак, часто масштабні ремонти не завжди під силу місцевим парафіяльним громадам.Тому під час моніторингу фахівці не тільки обстежують стан будівель, але і спілкуються із представниками церковної громади, священниками. Інформують про можливості отримати допомогу на ремонт церкви із місцевої програми «Духовне життя Калуської міської територіальної громади на 2023-2025 роки»", — йдеться в дописі.

"Мусимо зберегти давні церкви, адже це наші справжні духовні скарби. Побувати там — значить зануритись у намолену атмосферу давнини", — зазначають в міській раді.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел
Читайте також:
Понад 23% мешканців західних областей регулярно жертвують кошти на Церкву — опитування
«Місце, де формується бачення християнина», — священник про важливість відвідування церкви
Має непросту історію: церкві Святого Миколая на Прикарпатті виповнилося 100 років (ФОТО)