Понад сотня іменинників водночас і в одному місці. Така традиція зберігається у найвіддаленіших селах Івано- Франківщини.
Гостини влаштовують просто неба. Приходять цілими династіями. У селі Вишкові, що розташоване на одній з найвищих точок Карпат, на Петра та Павла зібралися іменинники.
Анна Петрівна, мешканка села Вишків, Долинського району розповідає, що свято Петра і Павла кожного року її родина справляє ра берегах річок: усі співають, танцюють,розкладають вогнища. В селі Вишкові - усього сімсот мешканців. Половину з них звуть Павлінами, Петрами та Павлами. Тому свято двох апостолів у цій місцині найшановніше, пишуть Ліхтарі.
Ще одному іменнику - Петрові - зараз 25 років. І він пишається, що носить ім’я діда: "Мене назвали Петром, бо коли той помер, я народився, він був мурником, його знали в багатьох селах, як священик сказав- « один Петро – з хати, другий- до хати»ю
Свято Петра і Павла відзначають на п’ятий день після Івана Купала. Цьому передує двотижневий Піст-Петрівка. У цей час хати оздоблюють ялинковими гілками. Потім - йдуть до Церкви та розговляються мандриками- пампушками або варениками. У Вишівцях у день Петра та Павла готують грибну юшку та пригощають стравами із ягід. Вони тут на кожному кроці.
Стать святого Петра дуже популярне в народі. Про нього складено безліч пісень, приказок, легенд та притч. За легендою, Ісус ходив із Петром, парував людей, якщо жінка була роботяща, чоловіка шукали ледачого, бо як двоє ледачих, нічого не буде, це традиція... Прийнято вважати, що після свят має бути багато весіль.
І скільки на Івано-Франківщині усього Петрів, Павлів, Павловичів та Петровичів залишається таємницею. Наступного року їх планують зібрати усіх разом на центральній площі обласного центру. Обіцяють, що іменинників буде кілька тисяч.