Бійцеві АТО з Калуша вживили імплант, щоб він почав ходити

 

 

Учасник АТО з Калуша Данило Семчишин досі переніс 13 операцій і нині у Київському центральному клінічному госпіталі чекає на висновок військової лікарської комісії та рекомендації щодо реабілітації.

 

У червні на Донеччині Данило отримав поранення обох ніг і нині пересувається на милицях, проте сподівається, що таки повноцінно ходитиме і повернеться до звичного способу життя.
 

Під час операцій бійцеві АТО вживили імплантант артерії, але чи прийме його організм, калушанин хвилюватиметься впродовж усього життя, пишуть Вікна.

 

Данило Семчишин виконав обіцянку доньці і приїхав з війни якраз вчасно, щоб відвести її перший раз у перший клас. Нині — вчить із донькою уроки та зустрічає її зі школи. А ще — збирається стати депутатом міської ради, щоб вирішувати проблеми рідного Хотіня. 

 

Минув рік, як Данило Семчишин з Калуша пішов на війну добровольцем. У лавах 81-ої аеромобільної бригади боєць пройшов усю Донеччину. За цей час встиг побувати в Опитному, Водяному, Авдіївці. Завданням його групи було не пропустити ворожі диверсійно-розвідувальні групи. 26 червня, під Костянтинівкою, що на Доннеччині, Данило отримав кульове поранення. Тоді боєць повертався з караулу. Один постріл поцілив одразу у дві ноги. Гірше дісталося лівій — там куля перебила артерію, що й спричинило сильну кровотечу.

 

Спершу пораненого бійця доставили в Артемівськ, але, коли після операції кровотеча не припинилася, командир викликав гелікоптер, яким Данила переправили у Харків. У Харківському госпіталі Данило Семчишин переніс дев’ять операцій, одна з яких тривала близько 13-ти годин. Після того, як стан бійця вдалося стабілізувати і припинилися кровотечі, калушанина реанімобілем перевезли до Києва. А там — ще чотири операції.

 

У Києві бійцю вживили імплантант артерії. Проте, як каже Данило Семчишин, упродовж всього життя зберігається загроза, що організм відторгне імплантант. Тому потрібно вести рекомендований медиками спосіб життя — пильнувати себе та вживати спеціальні препарати.

 

 

Наприкінці серпня Данило Семчишин повернувся додому у Калуш. А нині — знову у Київському центральному клінічному госпіталі.

 

Триває реабілітація, підліковуюся трохи, бо ліва нога погано функціонує. Та й з правою не все гаразд, - каже Данило.

 

Данило Семчишин пересувається за допомогою милиць. Але сподівається повноцінно стати на ноги. Для цього потрібна тривала реабілітація — щоб відновити рухову активність у ногах.

 

Наразі Данило Семчишин проходить військову лікарську комісію у Києві та очікує на рекомендації медиків щодо центрів реабілітації, де йому зможуть допомогти звестися на ноги.

 

— Я ще вважаюся “на службі”, — каже Данило Семчишин. — Днями їздив до своїх побратимів у Костянтинівку — до тих, які залишилися вживих.

 

Данило Семчишин до Калуша повернувся напередодні першого вересня. Адже дав доньці обіцянку повести її перший раз у перший клас.

— Перші відчуття, ніби сам пішов у перший клас. В мене як камінь з душі впав, що обіцянку дотримав, а головне — дитина задоволена, що я був біля неї у такий важливий для неї день. Пам’ятаю свій перший дзвоник. Думаю, і для неї він надовго запам’ятається, — поділився тоді Данило Семчишин.

 

Своєї радості не приховувала і донька Марійка, адже знала: тато — на війні. Чоловік каже: донька — постійно з ним.

 

— Вона — мій “хвостик”: куди я, туди й вона. Що я роблю — і вона завжди поруч. Навіть як авто ремонтував — вона була зі мною, ключі подавала — хоч і не завжди потрібні. То мій “синок у спідниці”.

 

Коли був вдома, зустрічав доньку зі школи та робив разом із нею уроки.

 

Молодшій доньці — Насті — 10 місяців. Вона народилася, коли батько був на війні. Вперше Данило побачив меншу, коли їй виповнилося два місяці, а він приїхав у відпустку. Ім’я для доньки вибирав сам.

 

Данило Семчишин йде до міської ради у списках “УКРОПу”. Каже: прийняв рішення, бо довіряє людям, з якими йде до міської ради на платформі цієї політичної сили. Приміром, відомий у Калуші громадський активіст Володимир Іваницький не раз приїжджав до Данила Семчишина, ще коли той був на полігоні у Яворові та допомагав зі спорядженням.

 

Перше, що хотів би зробити, якщо стану депутатом міської ради, — санвузол у Хотінській школі. Крім того, мене турбує, що з берегів Лімниці на території Хотіня вивозять гравій — такий незаконний видобуток гравію потрібно припиняти. Треба й самі береги укріплювати, адже річка вже незабаром “підбереться” до мікрорайону. Невирішеним у Хотіні є і питання каналізації: мікрорайон — не каналізований, тому всі стоки потрапляють у потічок. При цьому Хотінь вважається територією міста, тому така проблема мала би бути вирішена, — впевнений боєць АТО.


19.10.2015 599 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1456 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1766 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2547
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2345 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7583
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15299 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

358

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1068

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1141

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1930
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

313
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

692
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

931
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3145
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

957
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1983
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1035
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35184 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

307
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

517
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

659
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

976