За словами посадовця, близько 17 мільйонів гривень витратили у 2024 році на пониження — це близько 60 об'єктів. Вони розташовані не тільки у центральній частині міста.
"Обирали ті шляхи, де є найбільше запитів саме від людей з інвалідністю. Тобто, де зазвичай є велике скупчення людей.
Наприклад, перехрестя біля ТЦ "Арсен" — там великий житловий масив і великий потік людей. Звертаються мешканці безпосередньо до міського голови або депутати — до мене.
Звертаються і мами, які возять дітей на візочках, для них теж є перешкоди", — говорить Віктор Синишин.
За словами секретаря міськради, в нових об'єктах, які будуватимуть цього року, безбар'єрність вже враховуватимуть.
Водночас звернутися з проханням про доступність можна шляхом подання заявки до служби оперативного реагування "1580", записатися на прийом до міського голови чи профільного заступника, який відповідає за благоустрій, а також до депутата того округу, в якому людина проживає.
"Всі ці заявки будуть опрацьовані. Є різні моменти, але в більшості випадків все розглядається і виконується.
Якщо минулого року ми виділили близько 17 мільйонів гривень, то у 2025 році заплановано близько 50 мільйонів на виконання цих робіт. Тобто, це більше, аніж вдвічі. Сподіваємось, що це дасть результат.
Знову ж таки, йдеться лише про ті об'єкти, які вже існують, мають потрібне покриття, просто їх потрібно переробити. Можливо, будуть і нові об'єкти, тобто, загальна кількість безбар'єрних об'єктів збільшиться. Це важливо для нас", — підсумував Синишин.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!