Доступність міста: в Івано-Франківську провели реконструкцію ще однієї ділянки

В Івано-Франківську реконструювали ще одну ділянку, аби вона стала зручнішою для мешканців.
Про це повідомляє міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Як зазначає посадовець, це відбулося на вулиці Хіміків, 2-6.
Тут не просто відремонтували тротуар та сходи, а передбачили, зокрема, і питання інклюзивності. Бо ця ділянка є важливою для мікрорайону Пасічна, через те, що тут щодня проходять чимало людей. 
«Ми знаходимось на вулиці Хіміків. В рамках виконання програми облаштування елементів доступності, ми виконували тут роботи з благоустрою та відновлення покриття тротуару.
А також відновили двоє сходів і зробили два пандуси. Два пониження такі для зручності маломобільних верств населення. Загалом два місяці тут тривали роботи.
Як бачите, все у межах норми. Навіть, попри те, що тут є дуже великий перепад висот нам вдалося дотриматися нормативів по пониженнях. Роботи добігають до завершення. Нам ще залишились перила.
Думаю, наступного тижня, якщо погода дозволить, ми тут завершимо роботи», — каже Ігор Сенчук, перший заступник директора Департаменту благоустрою.
Отримали звернення — виконали. 
«Звернулася Олена Неспяк, дружина загиблого Героя Михайла, з проханням облаштувати тут зручний проїзд.
Це місце є одним із найпрохідніших у Пасічній, оскільки тут щодня рухається багато людей, зокрема дітей та мам з візочками.
Тому, вдячний усім, хто долучиться до цієї важливої справи», — каже депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Строїч.
Ця ділянка є частиною великої програми доступності Івано-Франківська, над якою працював радник міського голови, ветеран російсько-української війни Юрій Гапончук.
Раніше він особисто проінспектував місто, аби визначити першочергові роботи. Адже сам особисто не зі слів знає, на скільки важлива доступність обраного маршруту. 
«Дану ділянку ми почали робити після звернення однієї жительки цієї вулиці, яка має 2 малих дітей, яких треба водити в садочок, в школу. Тут були сходи в аварійному стані, по яких було дуже проблемно пересуватись.
Розглянувши це звернення, ми прийняли рішення зробити 2 сходові клітинки з пандусами і зробити вже саме тротуарне покриття з тактильною плиткою і всіма іншими вимогами доступності.
Це все виконали досить непогано, ще треба доробити поручні на зʼїздах і сходах. Місцеві жителі задоволені, бо це зручність і вже немає ніякого болота і ям під ногами», — відзначає Юрій Гапончук, ветеран, радник міського голови з питань доступності. 
Мешканці дякують за реконструкцію. Адже тут зробити не просто ремонт, а попри різну висоту сходових — спроєктували зручний з’їзд, як для маломобільних людей, так і для батьків з дитячими візками.
«Ми тут проживаємо на вулиці Хіміків, 2. Тут були дуже некрасиві сходи. Ми дуже попросили, щоб тут була реконструкція і нас послухали. Ми дуже дякуємо, що саме так гарно і безпечно все зробили: для дітей, для батьків з візочком, для людей старшого віку чи людей з інвалідністю», — дякує Олена, мешканка Івано-Франківська.
Як зазначає очільник міста, кожна вулиця в Івано-Франківську має бути зручною. Це не перша ділянка, де вже провели такі роботи. Раніше зробили пониження від обласної лікарні до центру міста, відремонтували ділянку на Старозамковій біля військової поліклініки.
Також — поруч дитячої лікарні, пологового та вул. Матейки, поблизу «Дому воїна» поруч Січових Стрільців та Мазепи, на перехресті вулиць Любомира Гузара, Галицької та Дністровської. Доступними вдалося зробити та чимало пішохідних переходів у різних мікрорайонах міста.
Зокрема, на вулицях Миколайчука, Стуса, Деповській, Вовчинецькій, Сагайдачного, Коновальця, Надрічній, Шпитальній та інших. І на цьому роботи не припиняються. 
«Дуже важливо облаштувати пандуси, зробити тротуари для маломобільних груп. Для хлопців з інвалідністю, а також для маленьких діток. Адже тут велика кількість людей проживає. Великий підйом.
І тому дуже важливо це зробити в дуже стислі терміни. Тому вдалось зробити. Ще зараз роботи доробляться. Ще перила зроблять, водовідведення і в принципі цей кусок буде зроблений. Дякую підрядникам, які в дуже такий оперативний час зробили.
Найбільше вдячні нашим воїнам. Насправді завдяки ним ми маємо український Франківськ. Ми сьогодні дослуховуємось до родин загиблих і до наших військових, які втратили кінцівки на цій страшній війні», — резюмує Марцінків.



02.10.2024 Тетяна Сорока 880
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

282
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13540 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1537
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6074
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1701

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

619

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1257

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1152
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

501
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

861
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5904
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13501
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

216
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

522
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

774 2