Без футурбацій

 

Про день народження держави в цей час зазвичай прийнято говорити  -  і вже протягом не одного року - щось на кшталт «ще вчиться в школі дитина», «вже втратила дівочу цноту дівка», «вже молода жінка в пошуках серйозного і сильного каваліра  - з заміром до одруження». І іншу сентиментальну словесну урочистість виголошуємо з тостами і без,  поза антропоморфізацією якої ми, українці, не уявляємо себе.

От і знову можна сказати, що наша країна ще молода надто, недосвідчена, невинна і такє-сякє, тому не лаймо її сильно… А ми і її не лаємо, бо вона у нас одна (не враховуючи тітку Канаду, кузену Польщу, подругу Італію), солодка і сакральна. Ми лаємо її нікудишніх дітей, непевних любасів і колишніх рабовласників, та й себесебе штрикаємо голками, що не «пупер-мени- і-вумени».

З колишніми л. зрозуміло – повернення назад немає і не буде, тому що час сильніший за будь-які пристрасті, навіть найпалкіші збочення. А от що робити з цілою купою байстрюків і тих, хто її вкотре одружив на собі з числа «її рідних» ? Радіти з того, що Вона, як об’єкт, переживе своїх негативних суб’єктів, яким вготовано не більше сто двадцяти (за Біблією) – і ось-ось нарешті народить нових-чергових-добрих діточок ?

А якщо не дадуть дожити до справжньої молодості, до справжнього розквіту, хто гарантував ?  А якщо нові діти – ті самі нові-старі виродки, просто з трохи іншими панятками  ? Що тоді ? До чергової мачухи, ближньої чи далекої ? Сестри, тітки…

З наших ойкумен станом на день чинний все виглядає досить хмарно і прохолодно під самий кінець літа.  Справа либонь не у місячно-сонячному затемненні, від якого ми встигли удрати, благо Кравчук і Компанія довго не вовтузилися після поразки гекачіпе – поставте  свічку за його здоров’я, не згадуючи про кравчучки. Справа у клятих кіндерах, які явно хочуть маму пережити і заживо псам скроїти. Їх майбутнє – це лише їхнє теперішнє, і баста.

І нема що і чого казати/писати багацько, бо ти можеш бути вуйком валянком, а можеш високочолим експертом і  чемпіоном з фактчекінгу, світовим кібераналітиком,  батьком нової футурології і, що в нас все ще набагато більше цінується  за все вище перелічене,  циганкою Розою з проспекту Булгакова, а що завтра точно буде у тому майбутньому – enigma для всіх без розборів і польотів людинок.

Буде війна чи не буде війни, буде новий потужний цикл фінансово-економічної кризи чи може буде якийсь масштабний природний катаклізм, вам мільйони скажуть, що буде і мільйони що не буде, десь так само розкажуть і покажуть малюночками, що робити, коли буде і як далі весело жити,  індиферентно до того буде чи не буде -  поки буряки на городі у мене не зійдуть чи поки не завершиться остання серія екранізованої саги про дикунів Джорджа Мартіна, що так згуртувала світ сильніше за доляр і нафту.

Щоб бути як всі (Смартікі), видам свій гноз-прогноз і дам добру пораду. Від Світової війни, браття та сестри,  світ врятує Світова Громадянська війна - єднаймося (як був сказав один закінчений пацифіст); майнити треба не лише біткоїн, а й слоїк з тушонкою, повидлом і молоком (як сказав хакер Профексер 666 в Second Life  під аватарою гобліна) . І головне: знати, пам’ятати, що Незалежність  - не раз у рік, ні, це не банальний факт відбуття, а тривалий процес,  постійне становлення і він лише в міру сакральний через рано чи пізно свою неуникненну скінченність (як кажуть всі, кому не лінь).

Та все-таки віримо, що існують люди, які можуть черпати і передавати інформацію з точного периметра дійсності.

Можливо Гузар, незадовго до того, як піти у вічність, своїми вустами  виголошував  від Святого Духа - спокійно і вдумливо -  у Парламенті: « …Велика справа таки здійсниться». Перевірте запас Святого духа в собі.


23.08.2017 Яв Назар 2434 0
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

384
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

523
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2333
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1721
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2016
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5622 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1131

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1144

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1654

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1129
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

886
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

742
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14560
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

553
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10401
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6075
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

623
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7545
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2783
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

530
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

626
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

464