Без футурбацій

 

Про день народження держави в цей час зазвичай прийнято говорити  -  і вже протягом не одного року - щось на кшталт «ще вчиться в школі дитина», «вже втратила дівочу цноту дівка», «вже молода жінка в пошуках серйозного і сильного каваліра  - з заміром до одруження». І іншу сентиментальну словесну урочистість виголошуємо з тостами і без,  поза антропоморфізацією якої ми, українці, не уявляємо себе.

От і знову можна сказати, що наша країна ще молода надто, недосвідчена, невинна і такє-сякє, тому не лаймо її сильно… А ми і її не лаємо, бо вона у нас одна (не враховуючи тітку Канаду, кузену Польщу, подругу Італію), солодка і сакральна. Ми лаємо її нікудишніх дітей, непевних любасів і колишніх рабовласників, та й себесебе штрикаємо голками, що не «пупер-мени- і-вумени».

З колишніми л. зрозуміло – повернення назад немає і не буде, тому що час сильніший за будь-які пристрасті, навіть найпалкіші збочення. А от що робити з цілою купою байстрюків і тих, хто її вкотре одружив на собі з числа «її рідних» ? Радіти з того, що Вона, як об’єкт, переживе своїх негативних суб’єктів, яким вготовано не більше сто двадцяти (за Біблією) – і ось-ось нарешті народить нових-чергових-добрих діточок ?

А якщо не дадуть дожити до справжньої молодості, до справжнього розквіту, хто гарантував ?  А якщо нові діти – ті самі нові-старі виродки, просто з трохи іншими панятками  ? Що тоді ? До чергової мачухи, ближньої чи далекої ? Сестри, тітки…

З наших ойкумен станом на день чинний все виглядає досить хмарно і прохолодно під самий кінець літа.  Справа либонь не у місячно-сонячному затемненні, від якого ми встигли удрати, благо Кравчук і Компанія довго не вовтузилися після поразки гекачіпе – поставте  свічку за його здоров’я, не згадуючи про кравчучки. Справа у клятих кіндерах, які явно хочуть маму пережити і заживо псам скроїти. Їх майбутнє – це лише їхнє теперішнє, і баста.

І нема що і чого казати/писати багацько, бо ти можеш бути вуйком валянком, а можеш високочолим експертом і  чемпіоном з фактчекінгу, світовим кібераналітиком,  батьком нової футурології і, що в нас все ще набагато більше цінується  за все вище перелічене,  циганкою Розою з проспекту Булгакова, а що завтра точно буде у тому майбутньому – enigma для всіх без розборів і польотів людинок.

Буде війна чи не буде війни, буде новий потужний цикл фінансово-економічної кризи чи може буде якийсь масштабний природний катаклізм, вам мільйони скажуть, що буде і мільйони що не буде, десь так само розкажуть і покажуть малюночками, що робити, коли буде і як далі весело жити,  індиферентно до того буде чи не буде -  поки буряки на городі у мене не зійдуть чи поки не завершиться остання серія екранізованої саги про дикунів Джорджа Мартіна, що так згуртувала світ сильніше за доляр і нафту.

Щоб бути як всі (Смартікі), видам свій гноз-прогноз і дам добру пораду. Від Світової війни, браття та сестри,  світ врятує Світова Громадянська війна - єднаймося (як був сказав один закінчений пацифіст); майнити треба не лише біткоїн, а й слоїк з тушонкою, повидлом і молоком (як сказав хакер Профексер 666 в Second Life  під аватарою гобліна) . І головне: знати, пам’ятати, що Незалежність  - не раз у рік, ні, це не банальний факт відбуття, а тривалий процес,  постійне становлення і він лише в міру сакральний через рано чи пізно свою неуникненну скінченність (як кажуть всі, кому не лінь).

Та все-таки віримо, що існують люди, які можуть черпати і передавати інформацію з точного периметра дійсності.

Можливо Гузар, незадовго до того, як піти у вічність, своїми вустами  виголошував  від Святого Духа - спокійно і вдумливо -  у Парламенті: « …Велика справа таки здійсниться». Перевірте запас Святого духа в собі.


23.08.2017 Яв Назар 2535 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

314
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1154
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2104 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1005
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2918
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2004

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

779

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

950

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1372

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1970
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26215 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

659
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

863
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2872
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1136
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

846
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1105
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

290
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4047
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

973
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1542