"База відпочинку "Юкоса", як прикарпатська відповідь Путіну за "Кримнаш"

 

/data/blog/72814/ea09144bd667e6079cf7be28c9f8cef1.jpg

 

Депутати Івано-Франківської облради хочуть націоналізувати російську базу відпочинку. На минулотижневій сесії зробити це їм не вдалося. Не вистачило часу. Подивимось - може цього тижня на другому пленарному засіданні руки народних обранців дійдуть до цього важливого, перш за все в ментальному плані, питання...

 

 

Кучма і Ходорковський - дружба, як вона є...

 

Пам'ять про себе залишив опальний російський олігарх Михайло Ходорковський і в селі Гута Богородчанського району Івано-Франківської області. Тут по сусідству з президентською резиденцією «Синьогора» розташована найбільша база відпочинку, побудована «Юкосом» для своїх працівників.

 

Колись вона славилася на всю округу сучасним обладнанням та високою якістю обслуговування.

 

Це було основне місце роботи для жителів не тільки Гути, а й навколишніх сіл. Але з ліквідацією «Юкоса» санаторій перестав фінансуватися і занепав.

 

Як розповів працівник закладу, база спочатку належала фірмі «Юкос» російського опозиційного олігарха Ходорковського, однак внаслідок знищення компанії об’єкт переходив з рук в руки.

 

Останні десять років перебуває в стані консервації. Тут залишилося троє охоронців, які і підтримують нормальний стан бази.

 

У вересні 2014 року об’єкт перейшов у власність «Торгово-промислової спілки». Не виключено, що тут не обійшлося без екс-регіоналів.

 

Відпочинкова база складається з основного корпусу, кількох котеджів та величезного спортивного корпусу. На території також є футбольне поле, озеро та власна пожежна частина.

 

Також є унікальне джерело, що залягає на глибині 700-800 метрів. Лікувальні властивості води нічим не програють відомій «нафтусі».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реабілітаційний центр для бійців АТО чи база відпочинку для дітей

 

"На разі ця база досі належить російській нафтовій компанії. Діє міжнародна урядова угода ще часів Кучми, згідно з якою цій компанії дозволили у Гуті мати приватну власність. У час російської агресії це взагалі неприпустимо!" - розповідає очільник обласної "Свободи" Василь Попович.

 

За словами свободівця, 11 березня націоналісти провели поблизу бази відпочинку громадську акцію, під час якої шляхом своєрідного референдуму передали об'єкт у комунальну власність Івано-Франківської области.

 

На переконання націоналіста, територію та приміщення бази відпочинку куди доцільніше використати для облаштування реабілітаційного центру для бійців, поранених в російсько-українській війні. Потреба у ньому, на думку націоналіста, існує не лише в області, але в країні загалом.

 

"Пансіонат “Гута” в одноіменному селі Богородчанського району необхідно забирати у спільну власність громад області в в силу багатьох причин. Росія окупувала Крим і тупо привласнила собі всю нерухомість України. Всі пансіонати, санаторії, курорти, дитячі відпочинкові табори та Артек, приватні дачи, заводи, комбінати, інфраструктуру, тощо. Україна вправі на адекватну симетричну відповідь щодо російської власності на території України", - каже член комісії соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу Івано-Франківської облради Юрій Романюк.

 

"Стосовно пансіонату “Гута”, який раніше належав нафто-газовому монстру “ЮКОС” (РФ), власником якого був Ходорковський, то цей концерн був роздеребанений Путіним, в інтересах третіх сторін, і сам пансіонат опинився у власності інших російських олігархів, який неодноразово переходив із рук в руки. Сьогодні існує рішення Стокгольмського арбітражного суду про визнання незаконною привласнення майна “ЮКОС” іншими юридичними особами, і держава Росія повинна повернути Ходорковському понад 50 млрд. доларів США компенсації завданих збитків, - говорить депутат. - Протягом майже 20 останніх років пансіонат, як цілісний майновий комплекс НЕ працював. Користувалися лише окремими комфортабельними будиночками і спорткомплексом з басейном. Останні року комплекс переживає тяжкі часи. Його лише охороняють від розкрадання. Але, всі комунікації, водогони, каналізація, електророзводка, сантехніка, паркет в кімнатах, тощо, зазнали повної руйнації. Там ще досі “совкові” меблі, туалети, дизайн і матеріали, які абсолютно НЕ відповідають сучасним санітарним та естетичним вимогам. До рівня комфорту Турції або Єгипту там занадто далеко".

 

За слова Романюка, комплекс потрібно забирати у власність громади області і оголошувати відкритий прозорий інвестиційний конкурс-аукціон.

 

"Мінімально необхідна реальна сума капіталовкладень на 200 номерів, мінімум 100 млн. грн, або 4 млн. доларів США. Очісні споруди необхідно будувати нові, сучасні, ефективні, а не бутафорські, як нині. Позитив у тому, що там є надзвичайно корисне, помічне джерело мінеральної води, аналогічне найкращим аналогам Трускавецько-Моршинського типів. Самотужки обласний бюджет НЕ здатен утримувати, ремонтувати, забезпечувати та експлуатувати цей комплекс. Найкраще, знайти нового ефективного власника. Або, з числа приватних інвесторів, або з числа міністерств-монстрів: МВС, МО або Мінсоцполітики. Ризики: 1) опротестування рокуратурою області; 2) відмова у здійсненні державної перереєстрації власності Державним реєстратором", - переконаний народний обранець.

 

Пересічні прикарпатці вважають, що комплекс таки треба забирати. Проте переживають, щоб не вийшло так, що забрати забрали, а що робити потім - ніхто не знає і не хоче.

 

До слова, питання про націоналізацію комплексу депутати Івано-Франківської облради розглянуть вже 27 березня.

 

 

Люблять росіяни Прикарпаття

 

Крім напіврозваленого санаторію ЮКОСа, ландшафти села Гута любив екс-глава «Газпрому» Віктор Черномирдін - тут у нього був побудований будинок, який він, як розповідають місцеві жителі, любив відвідувати на новорічні та різдвяні свята.

 

Також Гута славиться тим, що тут розташовані дачі керівників «Газпрому». Найчастіше це вихідці з України, які здобували освіту в Івано-Франківському інституті нафти і газу та потім зробили успішну кар'єру в російській монополії.

 

Ростислав Ковтун

використано матеріали Бізнес, ICTV, Стик


Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4534
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1030
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

596
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5574
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1503
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1364

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

435

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1260

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1087

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

996
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

325
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

348
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1314
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

397
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

665
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5713
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

412
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

283
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

627 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1070
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

925