"База відпочинку "Юкоса", як прикарпатська відповідь Путіну за "Кримнаш"

 

/data/blog/72814/ea09144bd667e6079cf7be28c9f8cef1.jpg

 

Депутати Івано-Франківської облради хочуть націоналізувати російську базу відпочинку. На минулотижневій сесії зробити це їм не вдалося. Не вистачило часу. Подивимось - може цього тижня на другому пленарному засіданні руки народних обранців дійдуть до цього важливого, перш за все в ментальному плані, питання...

 

 

Кучма і Ходорковський - дружба, як вона є...

 

Пам'ять про себе залишив опальний російський олігарх Михайло Ходорковський і в селі Гута Богородчанського району Івано-Франківської області. Тут по сусідству з президентською резиденцією «Синьогора» розташована найбільша база відпочинку, побудована «Юкосом» для своїх працівників.

 

Колись вона славилася на всю округу сучасним обладнанням та високою якістю обслуговування.

 

Це було основне місце роботи для жителів не тільки Гути, а й навколишніх сіл. Але з ліквідацією «Юкоса» санаторій перестав фінансуватися і занепав.

 

Як розповів працівник закладу, база спочатку належала фірмі «Юкос» російського опозиційного олігарха Ходорковського, однак внаслідок знищення компанії об’єкт переходив з рук в руки.

 

Останні десять років перебуває в стані консервації. Тут залишилося троє охоронців, які і підтримують нормальний стан бази.

 

У вересні 2014 року об’єкт перейшов у власність «Торгово-промислової спілки». Не виключено, що тут не обійшлося без екс-регіоналів.

 

Відпочинкова база складається з основного корпусу, кількох котеджів та величезного спортивного корпусу. На території також є футбольне поле, озеро та власна пожежна частина.

 

Також є унікальне джерело, що залягає на глибині 700-800 метрів. Лікувальні властивості води нічим не програють відомій «нафтусі».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реабілітаційний центр для бійців АТО чи база відпочинку для дітей

 

"На разі ця база досі належить російській нафтовій компанії. Діє міжнародна урядова угода ще часів Кучми, згідно з якою цій компанії дозволили у Гуті мати приватну власність. У час російської агресії це взагалі неприпустимо!" - розповідає очільник обласної "Свободи" Василь Попович.

 

За словами свободівця, 11 березня націоналісти провели поблизу бази відпочинку громадську акцію, під час якої шляхом своєрідного референдуму передали об'єкт у комунальну власність Івано-Франківської области.

 

На переконання націоналіста, територію та приміщення бази відпочинку куди доцільніше використати для облаштування реабілітаційного центру для бійців, поранених в російсько-українській війні. Потреба у ньому, на думку націоналіста, існує не лише в області, але в країні загалом.

 

"Пансіонат “Гута” в одноіменному селі Богородчанського району необхідно забирати у спільну власність громад області в в силу багатьох причин. Росія окупувала Крим і тупо привласнила собі всю нерухомість України. Всі пансіонати, санаторії, курорти, дитячі відпочинкові табори та Артек, приватні дачи, заводи, комбінати, інфраструктуру, тощо. Україна вправі на адекватну симетричну відповідь щодо російської власності на території України", - каже член комісії соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу Івано-Франківської облради Юрій Романюк.

 

"Стосовно пансіонату “Гута”, який раніше належав нафто-газовому монстру “ЮКОС” (РФ), власником якого був Ходорковський, то цей концерн був роздеребанений Путіним, в інтересах третіх сторін, і сам пансіонат опинився у власності інших російських олігархів, який неодноразово переходив із рук в руки. Сьогодні існує рішення Стокгольмського арбітражного суду про визнання незаконною привласнення майна “ЮКОС” іншими юридичними особами, і держава Росія повинна повернути Ходорковському понад 50 млрд. доларів США компенсації завданих збитків, - говорить депутат. - Протягом майже 20 останніх років пансіонат, як цілісний майновий комплекс НЕ працював. Користувалися лише окремими комфортабельними будиночками і спорткомплексом з басейном. Останні року комплекс переживає тяжкі часи. Його лише охороняють від розкрадання. Але, всі комунікації, водогони, каналізація, електророзводка, сантехніка, паркет в кімнатах, тощо, зазнали повної руйнації. Там ще досі “совкові” меблі, туалети, дизайн і матеріали, які абсолютно НЕ відповідають сучасним санітарним та естетичним вимогам. До рівня комфорту Турції або Єгипту там занадто далеко".

 

За слова Романюка, комплекс потрібно забирати у власність громади області і оголошувати відкритий прозорий інвестиційний конкурс-аукціон.

 

"Мінімально необхідна реальна сума капіталовкладень на 200 номерів, мінімум 100 млн. грн, або 4 млн. доларів США. Очісні споруди необхідно будувати нові, сучасні, ефективні, а не бутафорські, як нині. Позитив у тому, що там є надзвичайно корисне, помічне джерело мінеральної води, аналогічне найкращим аналогам Трускавецько-Моршинського типів. Самотужки обласний бюджет НЕ здатен утримувати, ремонтувати, забезпечувати та експлуатувати цей комплекс. Найкраще, знайти нового ефективного власника. Або, з числа приватних інвесторів, або з числа міністерств-монстрів: МВС, МО або Мінсоцполітики. Ризики: 1) опротестування рокуратурою області; 2) відмова у здійсненні державної перереєстрації власності Державним реєстратором", - переконаний народний обранець.

 

Пересічні прикарпатці вважають, що комплекс таки треба забирати. Проте переживають, щоб не вийшло так, що забрати забрали, а що робити потім - ніхто не знає і не хоче.

 

До слова, питання про націоналізацію комплексу депутати Івано-Франківської облради розглянуть вже 27 березня.

 

 

Люблять росіяни Прикарпаття

 

Крім напіврозваленого санаторію ЮКОСа, ландшафти села Гута любив екс-глава «Газпрому» Віктор Черномирдін - тут у нього був побудований будинок, який він, як розповідають місцеві жителі, любив відвідувати на новорічні та різдвяні свята.

 

Також Гута славиться тим, що тут розташовані дачі керівників «Газпрому». Найчастіше це вихідці з України, які здобували освіту в Івано-Франківському інституті нафти і газу та потім зробили успішну кар'єру в російській монополії.

 

Ростислав Ковтун

використано матеріали Бізнес, ICTV, Стик


Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2149
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

853
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

898
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

901 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2736 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1458

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

631

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

334

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1000

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1124
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

1992
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1069
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

793
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

274
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14969
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7283
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

715
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

271
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

179
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

279
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

568
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1025