"База відпочинку "Юкоса", як прикарпатська відповідь Путіну за "Кримнаш"

 

/data/blog/72814/ea09144bd667e6079cf7be28c9f8cef1.jpg

 

Депутати Івано-Франківської облради хочуть націоналізувати російську базу відпочинку. На минулотижневій сесії зробити це їм не вдалося. Не вистачило часу. Подивимось - може цього тижня на другому пленарному засіданні руки народних обранців дійдуть до цього важливого, перш за все в ментальному плані, питання...

 

 

Кучма і Ходорковський - дружба, як вона є...

 

Пам'ять про себе залишив опальний російський олігарх Михайло Ходорковський і в селі Гута Богородчанського району Івано-Франківської області. Тут по сусідству з президентською резиденцією «Синьогора» розташована найбільша база відпочинку, побудована «Юкосом» для своїх працівників.

 

Колись вона славилася на всю округу сучасним обладнанням та високою якістю обслуговування.

 

Це було основне місце роботи для жителів не тільки Гути, а й навколишніх сіл. Але з ліквідацією «Юкоса» санаторій перестав фінансуватися і занепав.

 

Як розповів працівник закладу, база спочатку належала фірмі «Юкос» російського опозиційного олігарха Ходорковського, однак внаслідок знищення компанії об’єкт переходив з рук в руки.

 

Останні десять років перебуває в стані консервації. Тут залишилося троє охоронців, які і підтримують нормальний стан бази.

 

У вересні 2014 року об’єкт перейшов у власність «Торгово-промислової спілки». Не виключено, що тут не обійшлося без екс-регіоналів.

 

Відпочинкова база складається з основного корпусу, кількох котеджів та величезного спортивного корпусу. На території також є футбольне поле, озеро та власна пожежна частина.

 

Також є унікальне джерело, що залягає на глибині 700-800 метрів. Лікувальні властивості води нічим не програють відомій «нафтусі».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реабілітаційний центр для бійців АТО чи база відпочинку для дітей

 

"На разі ця база досі належить російській нафтовій компанії. Діє міжнародна урядова угода ще часів Кучми, згідно з якою цій компанії дозволили у Гуті мати приватну власність. У час російської агресії це взагалі неприпустимо!" - розповідає очільник обласної "Свободи" Василь Попович.

 

За словами свободівця, 11 березня націоналісти провели поблизу бази відпочинку громадську акцію, під час якої шляхом своєрідного референдуму передали об'єкт у комунальну власність Івано-Франківської области.

 

На переконання націоналіста, територію та приміщення бази відпочинку куди доцільніше використати для облаштування реабілітаційного центру для бійців, поранених в російсько-українській війні. Потреба у ньому, на думку націоналіста, існує не лише в області, але в країні загалом.

 

"Пансіонат “Гута” в одноіменному селі Богородчанського району необхідно забирати у спільну власність громад області в в силу багатьох причин. Росія окупувала Крим і тупо привласнила собі всю нерухомість України. Всі пансіонати, санаторії, курорти, дитячі відпочинкові табори та Артек, приватні дачи, заводи, комбінати, інфраструктуру, тощо. Україна вправі на адекватну симетричну відповідь щодо російської власності на території України", - каже член комісії соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу Івано-Франківської облради Юрій Романюк.

 

"Стосовно пансіонату “Гута”, який раніше належав нафто-газовому монстру “ЮКОС” (РФ), власником якого був Ходорковський, то цей концерн був роздеребанений Путіним, в інтересах третіх сторін, і сам пансіонат опинився у власності інших російських олігархів, який неодноразово переходив із рук в руки. Сьогодні існує рішення Стокгольмського арбітражного суду про визнання незаконною привласнення майна “ЮКОС” іншими юридичними особами, і держава Росія повинна повернути Ходорковському понад 50 млрд. доларів США компенсації завданих збитків, - говорить депутат. - Протягом майже 20 останніх років пансіонат, як цілісний майновий комплекс НЕ працював. Користувалися лише окремими комфортабельними будиночками і спорткомплексом з басейном. Останні року комплекс переживає тяжкі часи. Його лише охороняють від розкрадання. Але, всі комунікації, водогони, каналізація, електророзводка, сантехніка, паркет в кімнатах, тощо, зазнали повної руйнації. Там ще досі “совкові” меблі, туалети, дизайн і матеріали, які абсолютно НЕ відповідають сучасним санітарним та естетичним вимогам. До рівня комфорту Турції або Єгипту там занадто далеко".

 

За слова Романюка, комплекс потрібно забирати у власність громади області і оголошувати відкритий прозорий інвестиційний конкурс-аукціон.

 

"Мінімально необхідна реальна сума капіталовкладень на 200 номерів, мінімум 100 млн. грн, або 4 млн. доларів США. Очісні споруди необхідно будувати нові, сучасні, ефективні, а не бутафорські, як нині. Позитив у тому, що там є надзвичайно корисне, помічне джерело мінеральної води, аналогічне найкращим аналогам Трускавецько-Моршинського типів. Самотужки обласний бюджет НЕ здатен утримувати, ремонтувати, забезпечувати та експлуатувати цей комплекс. Найкраще, знайти нового ефективного власника. Або, з числа приватних інвесторів, або з числа міністерств-монстрів: МВС, МО або Мінсоцполітики. Ризики: 1) опротестування рокуратурою області; 2) відмова у здійсненні державної перереєстрації власності Державним реєстратором", - переконаний народний обранець.

 

Пересічні прикарпатці вважають, що комплекс таки треба забирати. Проте переживають, щоб не вийшло так, що забрати забрали, а що робити потім - ніхто не знає і не хоче.

 

До слова, питання про націоналізацію комплексу депутати Івано-Франківської облради розглянуть вже 27 березня.

 

 

Люблять росіяни Прикарпаття

 

Крім напіврозваленого санаторію ЮКОСа, ландшафти села Гута любив екс-глава «Газпрому» Віктор Черномирдін - тут у нього був побудований будинок, який він, як розповідають місцеві жителі, любив відвідувати на новорічні та різдвяні свята.

 

Також Гута славиться тим, що тут розташовані дачі керівників «Газпрому». Найчастіше це вихідці з України, які здобували освіту в Івано-Франківському інституті нафти і газу та потім зробили успішну кар'єру в російській монополії.

 

Ростислав Ковтун

використано матеріали Бізнес, ICTV, Стик


Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1718
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1081
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1333 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3839 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33919
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2905

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

389

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

798

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1763

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1116
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1119
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

672
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

546
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2030
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12240
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1543
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1330
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

587
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

300
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

370
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

416
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1306