Батьки загиблого бійця із Прикарпаття пожертвували мільйон гривень на ЗСУ

Родина Палійчуків, не розголошуючи планів, натякає - далі буде ще більше допомоги.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на ТСН.

На Прикарпатті батьки загиблого на фронті Ярослава Палійчука перерахували благодійному фонду частину компенсації, яку отримали від держави за сина. Волонтери зізнаються, коли дізналися, хто перерахував їм таку величезну суму, не могли вгамувати своїх емоцій.

У кімнаті Ярослава Палійчука все так, як він лишив, їдучи на фронт. Єдине, що батьки принесли його бойовий наплічник, фотографії та зібрали в альбом чотири сотні копій художніх робіт. 

“Тому що це пам'ять про нього. Його робота. У кожній роботі укладена його душа, його частинка. І ми дивимося і згадуємо свого сина”, - переконують батьки військового.

Графічними портретами, що від фотографій не відрізнити, Ярослав заробляв на життя. Замовлення отримував з цілого світу. В кого вдався талантом -  його батьки й гадки не мають.

“Сидів по ночах. Бувало так, що добу не вставав з крісла”, - каже батько Ярослава. 

Але пензлі він проміняв на зброю, як почалася повномасштабна війна. На початку березня прийшов до військкомату без жодної виправки, з кволими легенями та слабким зором. Батьків поставив перед фактом. 

“Бо він патріот. "Я мушу йти, я маю йти. Я через то вам нічого не казав, щоб ви мене не відговорювали". Бо він такий в нас. Він все казав: “я маю свій розум”, - додають батьки.

На фронті художник став сапером. Про воєнні будні батькам розповідав небагато, беріг. Востаннє з рідними спілкувався 9 травня, якраз перед тим, як по його частині під Курахово росіяни нанесли авіаудар. 

Посмертно президент нагородив Ярослава Палійчука орденом "За мужність" 3-го ступеня. Його батькам держава виплатила 1 мільйон гривень. Що робити з грошима вони не вагалися і перерахували все  українським військовим.

“Приблизити хоч на сантиметр перемогу. Щоб чиясь дитина прийшла додому жива. Щоб не плакали матері”, - каже мама Ярослава.

Кому довірити гроші - батько  Ярослава спитав у родича-волонтера, а той порадив фонд  "Повернися живим". Саме так там і дізналися історію перерахованого мільйона. Зізнаються, вгамувати емоції було складно.

“Чи це треба радіти, чи сумувати, чи це треба пишатися - я не знаю. Однозначно велика подяка батькові. Тим паче, що у нього є молодший син. Йому точно є в що вкладатися. Але його основна мотивація - зберегти життя інших, які можуть повернутися додому живими”, - кажуть у фонді.  

Хоч Палійчуки не конкретизували, куди має йти  їхній мільйон, та у фонді вирішили зробити так:

“Зважаючи, що загиблий був сапером, доцільніше було б використати гроші на наше саперне обладнання, яке ми надаємо для військових. Зокрема, наприклад, у ту ж саму 54-ту бригаду, в якій проходив службу боєць”, - додають там.

Батьки ж Ярослава Палійчука, зібравшись з силами, продовжують боротьбу сина на своєму - волонтерському фронті. Разом з односельцями готують бійцям тушонку і роблять дорогу до сільського кладовища. Подальших планів не розкривають, але кажуть,  на цьому не зупиняться.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)


10.01.2023 Іван Муканик 1184
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1596
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1143
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2182
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3733
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1426

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1849

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

609

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1232

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1385
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

769
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24328
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

584
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

552
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

690
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1587
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

750
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7830
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

715
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1905 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

685
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

590