Батьки загиблого бійця із Прикарпаття пожертвували мільйон гривень на ЗСУ

Родина Палійчуків, не розголошуючи планів, натякає - далі буде ще більше допомоги.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на ТСН.

На Прикарпатті батьки загиблого на фронті Ярослава Палійчука перерахували благодійному фонду частину компенсації, яку отримали від держави за сина. Волонтери зізнаються, коли дізналися, хто перерахував їм таку величезну суму, не могли вгамувати своїх емоцій.

У кімнаті Ярослава Палійчука все так, як він лишив, їдучи на фронт. Єдине, що батьки принесли його бойовий наплічник, фотографії та зібрали в альбом чотири сотні копій художніх робіт. 

“Тому що це пам'ять про нього. Його робота. У кожній роботі укладена його душа, його частинка. І ми дивимося і згадуємо свого сина”, - переконують батьки військового.

Графічними портретами, що від фотографій не відрізнити, Ярослав заробляв на життя. Замовлення отримував з цілого світу. В кого вдався талантом -  його батьки й гадки не мають.

“Сидів по ночах. Бувало так, що добу не вставав з крісла”, - каже батько Ярослава. 

Але пензлі він проміняв на зброю, як почалася повномасштабна війна. На початку березня прийшов до військкомату без жодної виправки, з кволими легенями та слабким зором. Батьків поставив перед фактом. 

“Бо він патріот. "Я мушу йти, я маю йти. Я через то вам нічого не казав, щоб ви мене не відговорювали". Бо він такий в нас. Він все казав: “я маю свій розум”, - додають батьки.

На фронті художник став сапером. Про воєнні будні батькам розповідав небагато, беріг. Востаннє з рідними спілкувався 9 травня, якраз перед тим, як по його частині під Курахово росіяни нанесли авіаудар. 

Посмертно президент нагородив Ярослава Палійчука орденом "За мужність" 3-го ступеня. Його батькам держава виплатила 1 мільйон гривень. Що робити з грошима вони не вагалися і перерахували все  українським військовим.

“Приблизити хоч на сантиметр перемогу. Щоб чиясь дитина прийшла додому жива. Щоб не плакали матері”, - каже мама Ярослава.

Кому довірити гроші - батько  Ярослава спитав у родича-волонтера, а той порадив фонд  "Повернися живим". Саме так там і дізналися історію перерахованого мільйона. Зізнаються, вгамувати емоції було складно.

“Чи це треба радіти, чи сумувати, чи це треба пишатися - я не знаю. Однозначно велика подяка батькові. Тим паче, що у нього є молодший син. Йому точно є в що вкладатися. Але його основна мотивація - зберегти життя інших, які можуть повернутися додому живими”, - кажуть у фонді.  

Хоч Палійчуки не конкретизували, куди має йти  їхній мільйон, та у фонді вирішили зробити так:

“Зважаючи, що загиблий був сапером, доцільніше було б використати гроші на наше саперне обладнання, яке ми надаємо для військових. Зокрема, наприклад, у ту ж саму 54-ту бригаду, в якій проходив службу боєць”, - додають там.

Батьки ж Ярослава Палійчука, зібравшись з силами, продовжують боротьбу сина на своєму - волонтерському фронті. Разом з односельцями готують бійцям тушонку і роблять дорогу до сільського кладовища. Подальших планів не розкривають, але кажуть,  на цьому не зупиняться.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)


10.01.2023 Іван Муканик 1146
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2180
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4653
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1178
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1338
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1755
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2769 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

215

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

375

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1260

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1371
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1888
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26935 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1082
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

347
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8002
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3355
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1609
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1255
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

513 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

701
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

752
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4750