"Батьки" Незалежності про 20-річчя України та її майбутнє

 

Завтра Україна святкує двадцяту річницю своєї незалежності. У переддень свята "Фіртка" поцікавилася у "батьків нашої державності" Богдана Ребрика, Степана Пушика, Степана Волковецького та Зіновія Думи - депутатів Верховної Ради україни першого скликання, яка і проголосувала за Акт про Незалежність України, - чи зуміла Україна реалізуватися так, як вони хотіли того далекого 1991 та що чекає на країну у майбутньому?

 

 

 

БОГДАН РЕБРИК: багатолітній політв’язень і дисидент з Івано-Франківська . Він відсидів 16 років в радянських таборах, був депутатом Верховної ради України першого демократичного скликання 1990-1994 років, зараз працює викладачем київської філії Університету Соломона по темі ГУЛАГ.

 

 

Отримавши державність ми її з кожним кроком втрачаємо. І може дійти до того що крім битого шляху із європи в росію нам не залишиться. Ми маємо будувати Україну тут у себе українську. Господь бог поставив нас на межі двох світі, двох цивілізацій, між Сходом і Заходом, між Азією і Європою. Це велике щастя для нас, 30% світового чорнозему, майже 50 мільйонів народу, здібного, трудолюбивого, красивого, доброго, аж занадто доброго. І ось цей компас: Захід-Схід ми не можемо нікуди від цього відійти. Це вигідно Україні. Схід має бути зі Сходом, Захід має бути із Заходом. Ми не можемо це відкинути. Ми мусимо це використовувати своїх національних інтересах.

 

Ми не можемо проводити ту політику, яку сьогодні проводимо по відношенню до Росії. Сюди в 39-му не прийшли москалі. Сюди прийшли Ленін, Сталін, грузини, українці, білоруси – це були совіти. Це були совіти. Я так кажу вам, тому що донедавна я так само казав шо то були москалі. Прийли і до проголошення Української Незалежності я сам казав що це була Українська Радянська Соціалістична Республіка - це була колонія. Так, це була колонія, я казав. І підтверджую ці слова зараз – це була советська колонія. Але після 24 серпня 91 року наступив кінець розкидати каміння. Наступив кінець руйнації. Мав наступити процес будівництва держави. І кожен з нас причетний до цього. Народ і його обранці були єдині. Ніхто не бачив розмаїття прапорів, те що ми бачимо сьогодні. Сьогодні є те, що Симоненко давно ще 60 роки пророкував. Море прапорів і забута Україна. Є Донецьк і є Львів, є Станіслав і є Суми – ми є один народ. Любов і прація. Правда і тільки правда вона є джерелом сили духу. Сила не дає духу. Дає правда. Ми маємо жити заради України.

 

Ми маємо пам’ятати що ніхто ні з Заходу, ні з Сходу не поможе нам нічого… Нас бояться, бояться тому що ми можемо за рік-два стати наймогутнішою країною в Європі. Нам треба просто це зрозуміти. Я особисто це розумів, і тому 2004-й рік не сприйняв. Я вважаю що це була авантюра чужа, вважаю зараз і готовий за ці слова нести відповідальність. Ми можемо це підвердити на результатах діяльності. Ми зараз виходимо на той рівень на якому почалася революція так звана Помаранчева. Мати 12,7 росту ВВП, 13 рік незалежності і починати революції – це був злочин проти українського народу.

 

Ми маємо працювати кожен на своєму місці. Ні в яку Європу нам не треба йти, бо нас там не чекають. Я був там, ми в Європі не порібні. Ми ніде не потрібні. Ми в себе тільки потрібні. Що для цього треба? Для цього треба зробити все максимально від нас залежне. Доскалсти зусилля щоб навести у нас порядок. Тоді будуть нас просити у Євросоюзи і не тільки у Євросоюзи.

 

 

 

ЗІНОВІЙ ДУМА: народний депутат Верховної Ради I скликання.

 

 

 

 

Я б найменше б хотів щоб десь так років через двадцять мої колеги депутати отак зібралися і хвалили себе. Звичано, тоді б вони не повторювали наші помилки. Не говориться про помилки… А помилки депутата, чи помилки лідера приводять до страждань людей, страждань народу. Ми чомусь зациклюємось на собі, ми все сприймаємо через призму власної, часту густо гіпертрофованої, суспільної значимості. Свобода, і ставлення до свободи – це основний тест на право називатися людиною.

 

Я хочу сказати, що перспектива наша чітко окреслена. Україна незабаром може ввіійти до орди на правах префектури, територіального округу. І повірте, це не є просто балаканина. Це є чітка програма дій. І ця програма виконується.
Я би хотів щоб ми всі це пам’ятали, щоб нам не забракло віри і наснаги і вірності в нашу національну ідею.

 

Наша проблема не в тому що ми націоналісти, але ми крадемо не менше ніж комуністи чи неокомуністи, і брешемо не менше ніж брехали комуністи. Не можна любити Україну і не любити українців. Будьмо терпимі до людей які в інших політичних партіях і давайте об’єднуватися. Давайте пам’ятати, що всі держави є тому що вони мали національну ідею і націоналізм. Не буде третього риму, буде другий карфаген. І не буду руського міра… це маразм. Станьмо антифашистами, станьмо людьми, станьмо українцями.  

 

 

СТЕПАН ПУШИК: народний депутат України I скликання, депутат обласної ради, письменник та поет.

 

 

 

Я написав багато книжок. Мабуть, набереться їх шість десятків, сім томів вибраних творів. Але у моєму житті сталася така подія, що всі вони, мабуть, нічого не варті, порівнюючи з тим, що ми зробили 24 серпня 1991 року. Я вважаю, що якби не письменники, суспільство ще б довго спало. Оглядаючись на історію нашої незалежності, ми, знаю, відзначаємо те, що все було мирно.

 

Понад 60 найкращих українців пішло за ці роки... Я збирався книжку написати про ці махінації з гривнею разом з Гетьманом. А це був би прекрасний президент Вадим Гетьман. Про нього вже й не згадують. А Ємець? А Кирпа? Він не належав до Народної Ради. Але це був газда український, який міг би бути президентом. Ми бачили вбивство редактора газети Дерев’янка в Одесі. А який у нас Чорновіл був?! Але всім варто пам’ятати: перебування при владі тимчасове, а народ — вічний.

 

 

 

СТЕПАН ВОЛКОВЕЦЬКИЙ: народний депутат України I і II скликань, голова обласної ради частини каденції I та II демократичного скликань, депутат обласної ради.

 

 

Нещодавно журналісти попросили мене назвати три найбільші досягнення за 20 років незалежності. Переконаний, що найбільшим досягненням є сам факт проголошення незалежності... На моє переконання, ми лише проголосили, а не здобули незалежність.

 

Вже в умовах незалежності виросло ціле покоління, яке думає по-новому й асоціює себе з незалежною державою. і, що важливо, з’явилося усвідомлення народу, що він може щось змінити. Яскравим прикладом є Майдан 2004 року. Хоча цієї якості нам якраз ще дуже бракує. Бо ж саме народ дозволяє владі робити те, що вона нині робить. Все ж урок 2004 року, переконаний, не канув у небуття...

 

Я цілком поділяю думку першого президента України Леоніда Кравчука про те, що за 20 років незалежності побудовано кланово-олігархічну систему, яка обслуговує інтереси невеликої групи найбагатших людей. Вони є, як правило, людьми не української культури, а розглядають Україну як джерело збагачення. Антиукраїнська спрямованість, українофобство Табачника, засилля московської Церкви та ідеології «русского міра», окупація інформаційного простору, політичні репресії, зниження життєвого рівня народу — такі реалії сьогодення. Хіба цього не достатньо для розгортання широкого протестного руху по всій Україні? Хіба це не привід для консолідації національно-патріотичних сил задля майбутнього?


23.08.2011 1159 1
Коментарі (1)

Гуцул 2011.08.24, 01:12
Волковецький, Кравців і та вся камерилья скомпрометували поняття української влади у краї. Краще би тихо мовчав
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

572
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

443
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7729 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1893
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2374

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

535

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

532

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

156
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

389
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5642
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

487