"Батьки" Незалежності про 20-річчя України та її майбутнє

 

Завтра Україна святкує двадцяту річницю своєї незалежності. У переддень свята "Фіртка" поцікавилася у "батьків нашої державності" Богдана Ребрика, Степана Пушика, Степана Волковецького та Зіновія Думи - депутатів Верховної Ради україни першого скликання, яка і проголосувала за Акт про Незалежність України, - чи зуміла Україна реалізуватися так, як вони хотіли того далекого 1991 та що чекає на країну у майбутньому?

 

 

 

БОГДАН РЕБРИК: багатолітній політв’язень і дисидент з Івано-Франківська . Він відсидів 16 років в радянських таборах, був депутатом Верховної ради України першого демократичного скликання 1990-1994 років, зараз працює викладачем київської філії Університету Соломона по темі ГУЛАГ.

 

 

Отримавши державність ми її з кожним кроком втрачаємо. І може дійти до того що крім битого шляху із європи в росію нам не залишиться. Ми маємо будувати Україну тут у себе українську. Господь бог поставив нас на межі двох світі, двох цивілізацій, між Сходом і Заходом, між Азією і Європою. Це велике щастя для нас, 30% світового чорнозему, майже 50 мільйонів народу, здібного, трудолюбивого, красивого, доброго, аж занадто доброго. І ось цей компас: Захід-Схід ми не можемо нікуди від цього відійти. Це вигідно Україні. Схід має бути зі Сходом, Захід має бути із Заходом. Ми не можемо це відкинути. Ми мусимо це використовувати своїх національних інтересах.

 

Ми не можемо проводити ту політику, яку сьогодні проводимо по відношенню до Росії. Сюди в 39-му не прийшли москалі. Сюди прийшли Ленін, Сталін, грузини, українці, білоруси – це були совіти. Це були совіти. Я так кажу вам, тому що донедавна я так само казав шо то були москалі. Прийли і до проголошення Української Незалежності я сам казав що це була Українська Радянська Соціалістична Республіка - це була колонія. Так, це була колонія, я казав. І підтверджую ці слова зараз – це була советська колонія. Але після 24 серпня 91 року наступив кінець розкидати каміння. Наступив кінець руйнації. Мав наступити процес будівництва держави. І кожен з нас причетний до цього. Народ і його обранці були єдині. Ніхто не бачив розмаїття прапорів, те що ми бачимо сьогодні. Сьогодні є те, що Симоненко давно ще 60 роки пророкував. Море прапорів і забута Україна. Є Донецьк і є Львів, є Станіслав і є Суми – ми є один народ. Любов і прація. Правда і тільки правда вона є джерелом сили духу. Сила не дає духу. Дає правда. Ми маємо жити заради України.

 

Ми маємо пам’ятати що ніхто ні з Заходу, ні з Сходу не поможе нам нічого… Нас бояться, бояться тому що ми можемо за рік-два стати наймогутнішою країною в Європі. Нам треба просто це зрозуміти. Я особисто це розумів, і тому 2004-й рік не сприйняв. Я вважаю що це була авантюра чужа, вважаю зараз і готовий за ці слова нести відповідальність. Ми можемо це підвердити на результатах діяльності. Ми зараз виходимо на той рівень на якому почалася революція так звана Помаранчева. Мати 12,7 росту ВВП, 13 рік незалежності і починати революції – це був злочин проти українського народу.

 

Ми маємо працювати кожен на своєму місці. Ні в яку Європу нам не треба йти, бо нас там не чекають. Я був там, ми в Європі не порібні. Ми ніде не потрібні. Ми в себе тільки потрібні. Що для цього треба? Для цього треба зробити все максимально від нас залежне. Доскалсти зусилля щоб навести у нас порядок. Тоді будуть нас просити у Євросоюзи і не тільки у Євросоюзи.

 

 

 

ЗІНОВІЙ ДУМА: народний депутат Верховної Ради I скликання.

 

 

 

 

Я б найменше б хотів щоб десь так років через двадцять мої колеги депутати отак зібралися і хвалили себе. Звичано, тоді б вони не повторювали наші помилки. Не говориться про помилки… А помилки депутата, чи помилки лідера приводять до страждань людей, страждань народу. Ми чомусь зациклюємось на собі, ми все сприймаємо через призму власної, часту густо гіпертрофованої, суспільної значимості. Свобода, і ставлення до свободи – це основний тест на право називатися людиною.

 

Я хочу сказати, що перспектива наша чітко окреслена. Україна незабаром може ввіійти до орди на правах префектури, територіального округу. І повірте, це не є просто балаканина. Це є чітка програма дій. І ця програма виконується.
Я би хотів щоб ми всі це пам’ятали, щоб нам не забракло віри і наснаги і вірності в нашу національну ідею.

 

Наша проблема не в тому що ми націоналісти, але ми крадемо не менше ніж комуністи чи неокомуністи, і брешемо не менше ніж брехали комуністи. Не можна любити Україну і не любити українців. Будьмо терпимі до людей які в інших політичних партіях і давайте об’єднуватися. Давайте пам’ятати, що всі держави є тому що вони мали національну ідею і націоналізм. Не буде третього риму, буде другий карфаген. І не буду руського міра… це маразм. Станьмо антифашистами, станьмо людьми, станьмо українцями.  

 

 

СТЕПАН ПУШИК: народний депутат України I скликання, депутат обласної ради, письменник та поет.

 

 

 

Я написав багато книжок. Мабуть, набереться їх шість десятків, сім томів вибраних творів. Але у моєму житті сталася така подія, що всі вони, мабуть, нічого не варті, порівнюючи з тим, що ми зробили 24 серпня 1991 року. Я вважаю, що якби не письменники, суспільство ще б довго спало. Оглядаючись на історію нашої незалежності, ми, знаю, відзначаємо те, що все було мирно.

 

Понад 60 найкращих українців пішло за ці роки... Я збирався книжку написати про ці махінації з гривнею разом з Гетьманом. А це був би прекрасний президент Вадим Гетьман. Про нього вже й не згадують. А Ємець? А Кирпа? Він не належав до Народної Ради. Але це був газда український, який міг би бути президентом. Ми бачили вбивство редактора газети Дерев’янка в Одесі. А який у нас Чорновіл був?! Але всім варто пам’ятати: перебування при владі тимчасове, а народ — вічний.

 

 

 

СТЕПАН ВОЛКОВЕЦЬКИЙ: народний депутат України I і II скликань, голова обласної ради частини каденції I та II демократичного скликань, депутат обласної ради.

 

 

Нещодавно журналісти попросили мене назвати три найбільші досягнення за 20 років незалежності. Переконаний, що найбільшим досягненням є сам факт проголошення незалежності... На моє переконання, ми лише проголосили, а не здобули незалежність.

 

Вже в умовах незалежності виросло ціле покоління, яке думає по-новому й асоціює себе з незалежною державою. і, що важливо, з’явилося усвідомлення народу, що він може щось змінити. Яскравим прикладом є Майдан 2004 року. Хоча цієї якості нам якраз ще дуже бракує. Бо ж саме народ дозволяє владі робити те, що вона нині робить. Все ж урок 2004 року, переконаний, не канув у небуття...

 

Я цілком поділяю думку першого президента України Леоніда Кравчука про те, що за 20 років незалежності побудовано кланово-олігархічну систему, яка обслуговує інтереси невеликої групи найбагатших людей. Вони є, як правило, людьми не української культури, а розглядають Україну як джерело збагачення. Антиукраїнська спрямованість, українофобство Табачника, засилля московської Церкви та ідеології «русского міра», окупація інформаційного простору, політичні репресії, зниження життєвого рівня народу — такі реалії сьогодення. Хіба цього не достатньо для розгортання широкого протестного руху по всій Україні? Хіба це не привід для консолідації національно-патріотичних сил задля майбутнього?


23.08.2011 856 1
Коментарі (1)

Гуцул 2011.08.24, 01:12
Волковецький, Кравців і та вся камерилья скомпрометували поняття української влади у краї. Краще би тихо мовчав
26.11.2021
Ігор Марковський

Окрім партійних тем Фіртка також обговорила скандал навколо зриву операції по захопленню вагнерівців, як впливає ситуація на білорусько-польському кордоні на Україну та чого очікувати місцевим громадам від бюджету 2022 року.

296
22.11.2021
Уляна Мокринчук

Фіртка підготувала ТОП-10 місць, де можна не лише поплавати в басейні, чи спуститись на лижах, а ще й помилувати водоспадом, напитись справжньої мінеральної води, а також створити керамічний виріб своїми руками.  

1033
19.11.2021
Сергій Білий

Україна – яка вона? Таке питання поставив собі Іван Марк – хлопець з нині окупованого українського селища Чорнухине, що на Луганщині.  Для того, щоб дізнатися відповідь, чоловік пройшов пішки всю нашу країну від крайньої точки на сході до її кордонів на заході. Заходив і до Івано-Франківська, де з ним вдалося поспілкуватись кореспонденту Фіртки.

2543
18.11.2021
Дмитро Сінченко

Руслану Марцінківу не випадає нарікати на попередників чи скидати відповідальність на «парламент», адже рік тому він вдруге здобув посаду міського голови Івано-Франківська, а заразом і монобільшість у міській раді. То ж немає й об’єктивних перешкод для виконання передвиборчих обіцянок. «Фіртка» спробувала з’ясувати, якою мірою очільник міста втілює у життя передвиборчі обіцянки.

2533
17.11.2021
Мар'яна Цимбалюк

Фіртка розпиталася Ігоря Бабинюка, директора Івано-Франківського міжнародного аеропорту, які нові компанії здійснюватимуть авіарейси в Івано-Франківськ, чи будуть літати іноземні лоукости, що сталося з МАУ, яким чином влада та концесіонери перезавантажать роботу летовища.

2493
16.11.2021
Тіна Любчик

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів. Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

1813

Доля фільму «Дім Gucci» така ж карколомна, як його сюжет. Він відображає життя своїх головних героїв, які не завжди знали, чи вони у даний момент на верхів’ї ними ж майстерно створеної хвилі, чи їх випадково винесло на гребіть цунамі? Яс

305

Як показує жорстока реальність, жодна будівля не гарантована від знесення під новітню забудову чи руйнівної радикальної «реконструкції». Тому як тільки почув, що будівля за адресою Чорновола, 122 загрожена потенційною новобудовою, одразу ж вирішив описати її «поки не пізно».

14102 2

Каденюка я тоді ще не знав і не міг припустити, що колись з ним познайомлюся. Але мене пройняла немислима гордість, коли на екрані телевізора човник набирав висоту. Зараз навіть не можу повісти, що мене так розпирало. Мабуть, відчуття, що українці теж сучасні та серед них є люди, які готові заради своєї держави на звитягу. Політ у космос на ту пору ще нагадував лотерею.    

1409

Добрий шматок нашого життя минув у системі переконань, що посуду має бути два види. Перший, то звичайні горнята і банячки, якими ми послуговувалися у щоденному побуті. А в паралельній радянській реальності ще існував посуд з серванта у вітальні.

2458
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

639
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

6326
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

15296
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

4970
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

6424 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

6771
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

15949
10.11.2021

Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові, як і район, у якому він розташований, переживає період змін і оновлення. З 2018 року тут почалась ревіталізація та пошук нової концепції культурного центру.  Палац, що побудували спільнокоштом майже 100

2278
16.11.2021

Відповідне рішення ухвалив 15 листопада з’їзд політсили.

1516
11.11.2021

Кабінет Міністрів України затвердив склад Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.  

2159
08.11.2021

Зі слів речниці, чинний голова партії Олександр Корнієнко прагне цілковито зосередитись на роботі першого заступника голови Верховної Ради України, а відтак вирішив скласти повноваження голови партії.

2486
03.11.2021

Відповідні постанови народні депутати України ухвалили сьогодні на пленарному засіданні парламенту.

3135