Барак – Міт

 

 

Завершилися вибори і в Сполучених Штатах Америки. Переможець, як і переможений, відомий. Світ з полегшенням зітхнув, світ з болем зітхнув, світ індиферентно дихає.  Якщо порівнювати на загал американську гонку за електоратом з українською, то перше, що разюче впадає у вічі – уміння політиків, на перекір усім емоціям, визнавати свою поразку і не зловтішатися з переможених. А друге,головніше за перше, – результати виборів сто років не підраховують. Це, звичайно, у них.

 

Наявні й деякі спільні риси між нашою і їхньою моделями де-фактної  виборчої системи: коли голосуєш за Ромні, трапляється, опосередковані об’єкти виборів, як то електронні термінали,  голосують за Обаму і діаметрально навпаки(хоч до своїх терміналів нам ще далеко поки, у нас, як відомо, на дільницях у попиті термінатори).  Друге, що поєднує нас, і це думка не тільки так би мовити  автора-дилетанта, а компетентних експертів, так це відсутність у передвиборчих програмах основних кандидатів реальних ідей виходу із локальної і глобальної кризи. Здебільшого риторика протиборствуючих сторін зводилася до напівпопулістських і затяжних гасел «Америка  і надалі номер один», «ми подолаємо разом кризу», «у нас місія завжди одна – помогти собі, своїм дітям і світові». 

 

Щодо останньої тези, то тут, як відомо, ідеологічні шляхи республіканця Ромні з демократом Обамою кардинально розійшлися. Перший вбачав вихід у зменшенні податкового навантаження на великий бізнес, державного втручання в приватні справи корпорацій і  середній курс імпортноорієнтованої економіки з підсиленням доларової валюти. Другий у своїй риториці відстоював м’яку експортну економіку, зі здешевленням долара, подальші широкомасштабні державні субсидії та вливання в ті корпоративні сегменти, що серйозно потребують фінансової підтримки.

 

 Зовнішньополітичні бачення також не знаходили стовідсоткового спільного знаменника у кандидатів на посаду президента, що в історичному дискурсі доволі резонно, зважаючи  на жорстку, войовничу лінію Республіканської партії і підкорення простору у стилі «софт» демократами.

 

Обама серед мас позиціонував себе, як другий Рузвельт, а Міт Ромні, як другий Рейган.  Барак Обама, як стверджує, християнин, що боронить права гомосексуалістів, права жінок на аборти, посилене дослідження стовбурових клітин; Міт –християнин, що вірить, що людина здатна стати Богом, оскільки  Бог теж колись був людиною.

 

І що нам, українцям, з того ? На жаль, небагато. Бо над нами завис ризик, незалежно, за великим рахунком, переміг би Барак чи Міт, зниження з боку американців щодо нас геополітичних  цілей – нізащо не дати знову абсорбувати Росії Україну. Шкода, але бжезіністів в таборі демократа значно поменшало у зв’язку з перекиданням геостратегій на Близький Схід та Іран. Шкода, якщо, десь, колись, велика кривава війна таки почнеться. Будь-де. За будь-кого.

 

Одним словом, тріумф Колоба і його дванадцяти колоній відкладається на невизначений час, а Барак продовжує шукати екзопланету під назвою «Демос». Будуйте, майбутні емігранти, хто з чого може, зорельоти )(

 

 


13.11.2012 Яв Назар 1626 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727