Барак – Міт

 

 

Завершилися вибори і в Сполучених Штатах Америки. Переможець, як і переможений, відомий. Світ з полегшенням зітхнув, світ з болем зітхнув, світ індиферентно дихає.  Якщо порівнювати на загал американську гонку за електоратом з українською, то перше, що разюче впадає у вічі – уміння політиків, на перекір усім емоціям, визнавати свою поразку і не зловтішатися з переможених. А друге,головніше за перше, – результати виборів сто років не підраховують. Це, звичайно, у них.

 

Наявні й деякі спільні риси між нашою і їхньою моделями де-фактної  виборчої системи: коли голосуєш за Ромні, трапляється, опосередковані об’єкти виборів, як то електронні термінали,  голосують за Обаму і діаметрально навпаки(хоч до своїх терміналів нам ще далеко поки, у нас, як відомо, на дільницях у попиті термінатори).  Друге, що поєднує нас, і це думка не тільки так би мовити  автора-дилетанта, а компетентних експертів, так це відсутність у передвиборчих програмах основних кандидатів реальних ідей виходу із локальної і глобальної кризи. Здебільшого риторика протиборствуючих сторін зводилася до напівпопулістських і затяжних гасел «Америка  і надалі номер один», «ми подолаємо разом кризу», «у нас місія завжди одна – помогти собі, своїм дітям і світові». 

 

Щодо останньої тези, то тут, як відомо, ідеологічні шляхи республіканця Ромні з демократом Обамою кардинально розійшлися. Перший вбачав вихід у зменшенні податкового навантаження на великий бізнес, державного втручання в приватні справи корпорацій і  середній курс імпортноорієнтованої економіки з підсиленням доларової валюти. Другий у своїй риториці відстоював м’яку експортну економіку, зі здешевленням долара, подальші широкомасштабні державні субсидії та вливання в ті корпоративні сегменти, що серйозно потребують фінансової підтримки.

 

 Зовнішньополітичні бачення також не знаходили стовідсоткового спільного знаменника у кандидатів на посаду президента, що в історичному дискурсі доволі резонно, зважаючи  на жорстку, войовничу лінію Республіканської партії і підкорення простору у стилі «софт» демократами.

 

Обама серед мас позиціонував себе, як другий Рузвельт, а Міт Ромні, як другий Рейган.  Барак Обама, як стверджує, християнин, що боронить права гомосексуалістів, права жінок на аборти, посилене дослідження стовбурових клітин; Міт –християнин, що вірить, що людина здатна стати Богом, оскільки  Бог теж колись був людиною.

 

І що нам, українцям, з того ? На жаль, небагато. Бо над нами завис ризик, незалежно, за великим рахунком, переміг би Барак чи Міт, зниження з боку американців щодо нас геополітичних  цілей – нізащо не дати знову абсорбувати Росії Україну. Шкода, але бжезіністів в таборі демократа значно поменшало у зв’язку з перекиданням геостратегій на Близький Схід та Іран. Шкода, якщо, десь, колись, велика кривава війна таки почнеться. Будь-де. За будь-кого.

 

Одним словом, тріумф Колоба і його дванадцяти колоній відкладається на невизначений час, а Барак продовжує шукати екзопланету під назвою «Демос». Будуйте, майбутні емігранти, хто з чого може, зорельоти )(

 

 


13.11.2012 Яв Назар 1572 0
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

227
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

385
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2268
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1681
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1972
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5585 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1080

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1092

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1608

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1087
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

839
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

701
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14513
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

486
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10359
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6027
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

583
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7319
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2623
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

478
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

588
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

421