Барак – Міт

 

 

Завершилися вибори і в Сполучених Штатах Америки. Переможець, як і переможений, відомий. Світ з полегшенням зітхнув, світ з болем зітхнув, світ індиферентно дихає.  Якщо порівнювати на загал американську гонку за електоратом з українською, то перше, що разюче впадає у вічі – уміння політиків, на перекір усім емоціям, визнавати свою поразку і не зловтішатися з переможених. А друге,головніше за перше, – результати виборів сто років не підраховують. Це, звичайно, у них.

 

Наявні й деякі спільні риси між нашою і їхньою моделями де-фактної  виборчої системи: коли голосуєш за Ромні, трапляється, опосередковані об’єкти виборів, як то електронні термінали,  голосують за Обаму і діаметрально навпаки(хоч до своїх терміналів нам ще далеко поки, у нас, як відомо, на дільницях у попиті термінатори).  Друге, що поєднує нас, і це думка не тільки так би мовити  автора-дилетанта, а компетентних експертів, так це відсутність у передвиборчих програмах основних кандидатів реальних ідей виходу із локальної і глобальної кризи. Здебільшого риторика протиборствуючих сторін зводилася до напівпопулістських і затяжних гасел «Америка  і надалі номер один», «ми подолаємо разом кризу», «у нас місія завжди одна – помогти собі, своїм дітям і світові». 

 

Щодо останньої тези, то тут, як відомо, ідеологічні шляхи республіканця Ромні з демократом Обамою кардинально розійшлися. Перший вбачав вихід у зменшенні податкового навантаження на великий бізнес, державного втручання в приватні справи корпорацій і  середній курс імпортноорієнтованої економіки з підсиленням доларової валюти. Другий у своїй риториці відстоював м’яку експортну економіку, зі здешевленням долара, подальші широкомасштабні державні субсидії та вливання в ті корпоративні сегменти, що серйозно потребують фінансової підтримки.

 

 Зовнішньополітичні бачення також не знаходили стовідсоткового спільного знаменника у кандидатів на посаду президента, що в історичному дискурсі доволі резонно, зважаючи  на жорстку, войовничу лінію Республіканської партії і підкорення простору у стилі «софт» демократами.

 

Обама серед мас позиціонував себе, як другий Рузвельт, а Міт Ромні, як другий Рейган.  Барак Обама, як стверджує, християнин, що боронить права гомосексуалістів, права жінок на аборти, посилене дослідження стовбурових клітин; Міт –християнин, що вірить, що людина здатна стати Богом, оскільки  Бог теж колись був людиною.

 

І що нам, українцям, з того ? На жаль, небагато. Бо над нами завис ризик, незалежно, за великим рахунком, переміг би Барак чи Міт, зниження з боку американців щодо нас геополітичних  цілей – нізащо не дати знову абсорбувати Росії Україну. Шкода, але бжезіністів в таборі демократа значно поменшало у зв’язку з перекиданням геостратегій на Близький Схід та Іран. Шкода, якщо, десь, колись, велика кривава війна таки почнеться. Будь-де. За будь-кого.

 

Одним словом, тріумф Колоба і його дванадцяти колоній відкладається на невизначений час, а Барак продовжує шукати екзопланету під назвою «Демос». Будуйте, майбутні емігранти, хто з чого може, зорельоти )(

 

 


13.11.2012 Яв Назар 1663 0
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2393
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1269

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764