Все частіше громадяни України використовують для верифікації на різних сервісах та цифрових платформах BankID. Тобто фактично людина вводить для входу на сайт дані для автентифікації через онлайн-банкінг. Метод зручний та швидкий.
Далі ми розберемо переваги банк id для банків та різних установ, які вже надали таку можливість верифікації своїм клієнтам, а також спробуємо спрогнозувати майбутнє цієї системи. Допомогли нам розібратися у питанні експерти компанії UNITY-BARS, що надає послуги з підключення до системи віддаленої ідентифікації BankID НБУ через спеціально розроблений коннектор.
Як відбувається ідентифікація через BankID: переваги способу
Процес ідентифікації особи зрозумілий – це так, наче ви особисто звертаєтесь до банку з документами й менеджер перевіряє їх.
Відомо, що українські банки фіксують та зберігають клієнтські дані, коли людина звертається до установи для відкриття банківського рахунку чи видачі кредитної картки. Такі дані, як ПІБ, ІПН, місце реєстрації та скановані копії паспорта, зберігаються у базі даних банку. Звісно доступ до них захищений не менш надійно, ніж доступ до грошей, оскільки держава в особі НБУ контролює дотримання стандартів зі збереження таких даних.
Віддалена верифікація має чимало плюсів, а саме:
- особі не потрібно ще раз вводити особисті дані, бо вони вже збережені в банку;
- банки використовують новітні технології захисту клієнтської інформації;
- відсутність ризику обдруківки під час написання логіну і паролю.
Де застосовують вхід через BankID
Такий метод використовують для авторизації на сайтах під час отримання адміністративних послуг, зокрема для оформлення соціальних виплат, субсидій, замовлення різних довідок та витягів.
Також фінтех-інновації активно впроваджуються у фінансовому секторі, де BankID стає альтернативою авторизації на різних сайтах замість входу через Google-акаунт або Facebook. Також за допомогою BankID можна верифікувати персональні дані клієнта, які вже були перевірені та збереженні банком, а саме дату народження, місце реєстрації, контактний номер телефону тощо.
Тобто, надаючи свої персональні дані до банку під час оформлення рахунку чи картки, особа отримує зручну можливість використовувати BankID для авторизації на різних сервісах, подавати запити на отримання інформації онлайн, замість того, щоб особисто відвідувати установу, як це вимагалося раніше.
Яке майбутнє BankID в Україні
Сьогодні до системи BankID НБУ вже підключені 39 банків-ідентифікаторів та 88 абонентів, в тому числі небанківські фінустанови, страхові компанії, мобільні оператори, комунальні підприємства, державні установи тощо.
За даними пресслужби НБУ, спостерігається бум на використання BankID, щоб авторизуватися на різних сайтах. Так, за 2 квартал 2023 року користувачі користувалися “банк айді” на 29% частіше, ніж протягом того ж періоду минулого року та на 5% частіше, ніж у першому кварталі цього року. Бачимо тенденцію збільшення запитів з використанням системи BankID НБУ, тому очевидно, що сфера його використання буде розширюватись і надалі.
Партнерський матеріал