Банки знижуватимуть ставки за депозитами: як отримати більше

16 березня 2023 року комітет з монетарної політики Національного банку України повідомив про суттєву зміну дизайну монетарної політики. В результаті цих змін вже незабаром українські банки почнуть знижувати відсоткові ставки за депозитними вкладами в гривні на короткі строки – до 3-х місяців.

У той же час, зазначають експерти, вклади строком 3 та більше місяців, навпаки, мають стати більш вигідними для вкладників. Тож якщо ти хочеш отримати пристойну ставку за депозитом, краще вже зараз подумати над тим, щоб відкрити депозит https://unexbank.ua/privatnim-osobam/depoziti на більший термін.

Що трапилося

Насправді, загальна стратегія НБУ не змінилася. Ще влітку минулого року регулятор підвищив облікову ставку з 10% річних одразу до 25% річних, очікуючи, що банки в свою чергу почнуть нарощувати дохідність депозитних вкладів у гривні, а українці понесуть більші суми заощаджень до банків. Причому, розміщуючи їх не на карткових рахунках, а на строкових депозитах.

З одного боку, НБУ таким чином хотів популяризувати депозити серед українців, щоб бодай частково відволікти їх від купівлі іноземної валюти - найулюбленішого інструменту зберігання грошей в українців. З іншого, регулятора непокоїла значна динаміка зростання частки коштів на вимогу у загальному портфелі депозитів у банках, що сягнула 68% восени минулого року. Така ситуація потенційно несла ризики для банківської системи, тому в НБУ просто не було іншого виходу, як почати вигадувати нові стимули для банків.

Так восени минулого року почалася триетапна хвиля підвищення норм резервування за коштами на вимогу фізичних та юридичних осіб, яка зробила вкрай невигідним для банків зберігати залишки клієнтів на поточних рахунках та платити за ними відсотки та бонуси. Вона завершилася лише 11 березня.

Але, вочевидь, цей захід не переконав українців нести кошти на строкові депозити. Та й великі банки не поспішали підвищувати ставки по ним. Саме тому Національний банк вирішив, що слід зробити наступний крок та розповсюдив підвищенні норми резервування ще й на короткі вклади терміном до 3-х місяців. Остання зміна буде запроваджена 11 травня.

Що далі?

Разом з іншим рішенням – знизити ставку за депозитними сертифікатами овернайт з 23% річних до 20% річних – це робить короткі вклади вкрай невигідним для банків. А отже вже найближчим часом на банківський сектор очікує цунамі зниження відсоткових ставок та бонусів за депозитами на термін до трьох місяців. Водночас відсотки за депозитами в гривні на більші строки зростуть.

Причому цілком ймовірно навіть вище максимальних на сьогоднішній день 18% річних. Оскільки починаючи з 7 квітня Національний банк додатково запустить у продаж для банків тримісячні депозитні сертифікати з підвищеною дохідністю 25% річних.

З цього випливає й ключовий висновок для всіх вкладників, що прагнуть отримати максимум прибутків від розміщення суми коштів на депозиті. По-перше, якщо ви ще не визначилися із строком депозиту та банком, варто трохи почекати та обрати найкращі умови на ринку. По-друге, обирати варто саме вклади з терміном від 3-х місяців. Це забезпечить отримання максимально можливих відсотків за депозитом, а за умови подальшого уповільнення інфляції може навіть захистити гроші від знецінення через зростання цін.

Партнерський матеріал


22.03.2023 858
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2017
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1882
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1881
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5589 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2174 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

774

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

845

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1050

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1024
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1797
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3703
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10294
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26184
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10214 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7742
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

267
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

291
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

407
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1307
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

909