Банки знижуватимуть ставки за депозитами: як отримати більше

16 березня 2023 року комітет з монетарної політики Національного банку України повідомив про суттєву зміну дизайну монетарної політики. В результаті цих змін вже незабаром українські банки почнуть знижувати відсоткові ставки за депозитними вкладами в гривні на короткі строки – до 3-х місяців.

У той же час, зазначають експерти, вклади строком 3 та більше місяців, навпаки, мають стати більш вигідними для вкладників. Тож якщо ти хочеш отримати пристойну ставку за депозитом, краще вже зараз подумати над тим, щоб відкрити депозит https://unexbank.ua/privatnim-osobam/depoziti на більший термін.

Що трапилося

Насправді, загальна стратегія НБУ не змінилася. Ще влітку минулого року регулятор підвищив облікову ставку з 10% річних одразу до 25% річних, очікуючи, що банки в свою чергу почнуть нарощувати дохідність депозитних вкладів у гривні, а українці понесуть більші суми заощаджень до банків. Причому, розміщуючи їх не на карткових рахунках, а на строкових депозитах.

З одного боку, НБУ таким чином хотів популяризувати депозити серед українців, щоб бодай частково відволікти їх від купівлі іноземної валюти - найулюбленішого інструменту зберігання грошей в українців. З іншого, регулятора непокоїла значна динаміка зростання частки коштів на вимогу у загальному портфелі депозитів у банках, що сягнула 68% восени минулого року. Така ситуація потенційно несла ризики для банківської системи, тому в НБУ просто не було іншого виходу, як почати вигадувати нові стимули для банків.

Так восени минулого року почалася триетапна хвиля підвищення норм резервування за коштами на вимогу фізичних та юридичних осіб, яка зробила вкрай невигідним для банків зберігати залишки клієнтів на поточних рахунках та платити за ними відсотки та бонуси. Вона завершилася лише 11 березня.

Але, вочевидь, цей захід не переконав українців нести кошти на строкові депозити. Та й великі банки не поспішали підвищувати ставки по ним. Саме тому Національний банк вирішив, що слід зробити наступний крок та розповсюдив підвищенні норми резервування ще й на короткі вклади терміном до 3-х місяців. Остання зміна буде запроваджена 11 травня.

Що далі?

Разом з іншим рішенням – знизити ставку за депозитними сертифікатами овернайт з 23% річних до 20% річних – це робить короткі вклади вкрай невигідним для банків. А отже вже найближчим часом на банківський сектор очікує цунамі зниження відсоткових ставок та бонусів за депозитами на термін до трьох місяців. Водночас відсотки за депозитами в гривні на більші строки зростуть.

Причому цілком ймовірно навіть вище максимальних на сьогоднішній день 18% річних. Оскільки починаючи з 7 квітня Національний банк додатково запустить у продаж для банків тримісячні депозитні сертифікати з підвищеною дохідністю 25% річних.

З цього випливає й ключовий висновок для всіх вкладників, що прагнуть отримати максимум прибутків від розміщення суми коштів на депозиті. По-перше, якщо ви ще не визначилися із строком депозиту та банком, варто трохи почекати та обрати найкращі умови на ринку. По-друге, обирати варто саме вклади з терміном від 3-х місяців. Це забезпечить отримання максимально можливих відсотків за депозитом, а за умови подальшого уповільнення інфляції може навіть захистити гроші від знецінення через зростання цін.

Партнерський матеріал


22.03.2023 674
09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3177
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

895
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

694
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10475 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2802 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2065

Як московити крали історію наших предків.

486

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

267

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

809

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

837
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

243
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

344
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

564
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

263
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

246
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

506
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

573
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5856
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

168
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

304
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

464
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

542