Банки знижуватимуть ставки за депозитами: як отримати більше

16 березня 2023 року комітет з монетарної політики Національного банку України повідомив про суттєву зміну дизайну монетарної політики. В результаті цих змін вже незабаром українські банки почнуть знижувати відсоткові ставки за депозитними вкладами в гривні на короткі строки – до 3-х місяців.

У той же час, зазначають експерти, вклади строком 3 та більше місяців, навпаки, мають стати більш вигідними для вкладників. Тож якщо ти хочеш отримати пристойну ставку за депозитом, краще вже зараз подумати над тим, щоб відкрити депозит https://unexbank.ua/privatnim-osobam/depoziti на більший термін.

Що трапилося

Насправді, загальна стратегія НБУ не змінилася. Ще влітку минулого року регулятор підвищив облікову ставку з 10% річних одразу до 25% річних, очікуючи, що банки в свою чергу почнуть нарощувати дохідність депозитних вкладів у гривні, а українці понесуть більші суми заощаджень до банків. Причому, розміщуючи їх не на карткових рахунках, а на строкових депозитах.

З одного боку, НБУ таким чином хотів популяризувати депозити серед українців, щоб бодай частково відволікти їх від купівлі іноземної валюти - найулюбленішого інструменту зберігання грошей в українців. З іншого, регулятора непокоїла значна динаміка зростання частки коштів на вимогу у загальному портфелі депозитів у банках, що сягнула 68% восени минулого року. Така ситуація потенційно несла ризики для банківської системи, тому в НБУ просто не було іншого виходу, як почати вигадувати нові стимули для банків.

Так восени минулого року почалася триетапна хвиля підвищення норм резервування за коштами на вимогу фізичних та юридичних осіб, яка зробила вкрай невигідним для банків зберігати залишки клієнтів на поточних рахунках та платити за ними відсотки та бонуси. Вона завершилася лише 11 березня.

Але, вочевидь, цей захід не переконав українців нести кошти на строкові депозити. Та й великі банки не поспішали підвищувати ставки по ним. Саме тому Національний банк вирішив, що слід зробити наступний крок та розповсюдив підвищенні норми резервування ще й на короткі вклади терміном до 3-х місяців. Остання зміна буде запроваджена 11 травня.

Що далі?

Разом з іншим рішенням – знизити ставку за депозитними сертифікатами овернайт з 23% річних до 20% річних – це робить короткі вклади вкрай невигідним для банків. А отже вже найближчим часом на банківський сектор очікує цунамі зниження відсоткових ставок та бонусів за депозитами на термін до трьох місяців. Водночас відсотки за депозитами в гривні на більші строки зростуть.

Причому цілком ймовірно навіть вище максимальних на сьогоднішній день 18% річних. Оскільки починаючи з 7 квітня Національний банк додатково запустить у продаж для банків тримісячні депозитні сертифікати з підвищеною дохідністю 25% річних.

З цього випливає й ключовий висновок для всіх вкладників, що прагнуть отримати максимум прибутків від розміщення суми коштів на депозиті. По-перше, якщо ви ще не визначилися із строком депозиту та банком, варто трохи почекати та обрати найкращі умови на ринку. По-друге, обирати варто саме вклади з терміном від 3-х місяців. Це забезпечить отримання максимально можливих відсотків за депозитом, а за умови подальшого уповільнення інфляції може навіть захистити гроші від знецінення через зростання цін.

Партнерський матеріал


22.03.2023 795
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

121
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

786
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3463 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3850
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4220
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5365

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

119

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

577

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1135

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1631
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

214
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56810
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

539
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10354
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

777
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

744
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5366
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13247
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

340
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

355
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1186