Бандерівці все програли. Справжній лідер галичан - Шептицький

 

Справжнім лідером українців Галичини 30-х років минулого століття був не Степан Бандера, а митрополит Андрей Шептицький. Бандерівці зазнали повної поразки. Сьогодні ж будь-які радикальні дії тільки руйнують країну.

 

Таке переконання висловив журналіст Віталій Портников під час засідання свого політичного клубу у Львові на тему "Чи готові українські інтелектуали брати відповідальність за події у країні?", повідомляє Zaxid.net.

Щодо радикальних націоналістів Віталій Портников зазначив: "Ці люди все програли. Вони зробили низку політичних рішень, які були помилковими".

Водночас журналіст наголосив, що політична діяльність Бандери, Стецька і інших має вивчатися істориками, але не має бути питанням інтелектуальних розмов. "Політиків, навіть таких, які зазнали повної поразки, треба залишати історикам, а моральні приклади, такі - як Шептицький, треба залишати людям", - зазначив він.

 

Професор Шимон Редліх: "Шептицький заперечував расистське мислення"

Також Портников вказав на те, що політична репутація політика створюється тоді, коли він захищає інтереси свого народу навіть шляхом компромісів, а не тоді, коли він використовує свій народ в якості гарматного м'яса для реалізації своєї місії.

Окрім того, журналіст наголосив на потребі рішуче виступати проти крайнього радикалізму, оскільки радикали насправді руйнують державу.

Портников навів приклад президента Ізраїлю Шимона Переса, який свого часу затопив корабель "Альталена", на якому до берегів Ізраїлю рушили радикальні сіоністи, які вважали, що арабів необхідно виганяти з країни.

 

Радикалізм шкодить. Краще творити культуру, ніж героїчно вмирати

 

"Якби ці люди висадилися, то на цьому історія Ізраїлю б закінчилася", - наголосив журналіст, вказуючи при цьому на те, що в даній ситуації загинули люди, які теж вважали себе патріотами свого народу.

Щодо нинішніх радикальних настроїв Портников зазначив: "Ідея, що можна діяти проти влади терористичними методами, це - освячення терористичних дій самої влади".

Своєю чергою історик Ярослав Грицак сказав: "Є поняття компромісу. Я є критиком бандерівства як такого не тому, що я не вважаю, що вони герої. Вони герої. Вони мають мати місце в історії і в сучасній політиці, тому що навіть тут вони відіграють певну позитивну роль. Але вони відкидають поняття компромісу, як зраду".

 

Греко-католики проти ОУН: боротьба за душі молоді у 1930-их

Присутній на засіданні політичного клубу депутат Львівської обласної ради від НРУ Святослав Шеремета натомість обурився словами журналіста. "В день смерті Бандери чути такі речі... Ви мали б вибачитися перед галичанами", - звернувся він до Портникова.

 

Cтепан Бандера - український політичний діяч, ідеолог націоналістичного руху XX сторіччя, член Організації Українських Націоналістів з початку 1930-их, лідер її радикального крила  ОУН(б) в 1940-59 рр.


Митрополит Андрей (в миру граф Роман Марія Александр Шептицький) - предстоятель Української греко-католицької церкви в 1900-1944 роках, митрополит Галицький. 

 

УП


Коментарі (10)

Упир 2011.10.17, 19:49
Від Портнікова нічого іншого і не можна очікувати адже він представник світового тіньового уряду, представник їх, тих що прийдуть
Віктор 2011.10.18, 04:20
А все-таки Митрополит мудріший і добріший за Провідника ! Тому,що перший наставляв людей до Віри у Творця, а другий наставляв до терору і ненависті !
Кук 2011.10.18, 09:20
Згоден з Віталієм на всі 200%. І сам так завжди вважав.
тьфу 2011.10.18, 12:26
вікторе, якщо пишете такі дурниці що Бандера наставляв на терор та ненависть, тоді ви нічогісінько про Бандеру не знаєте!
Михайло 2011.10.18, 13:56
НЕ правий "тьфу" бо Віталій має рацію. Більшість, яка прославляє Банедур і справді не знає про нього правди, а може і не хоче знати. Факти, які нині є засекреченими і знаходяться в архівах далеко за кордоном підтверджують, що Бандера був створений фашистами і бровся не за Україну... Але мине багтао часу допоки ці документи дозволять оприлюднити. Точніше лише тоді, коли помре останній представник секретної розвідки... Багато хто розчарується, багато хто вкотре стане перешиванцем і лише одиниці, хто знає правду, промовчать. Головне дочекатися.
Труба 2011.10.18, 17:23
Бандера мав метою здобути державу. Держава - це політико-територіальна організація влади, що робить свої правила загальнообов'язковими. Шептицький в державі очолював лише одну сферу суспільного життя - духовну. У Бандери і Шептицького різна мета, отже різні й засоби. А тому порівнювати їх не можна. Портников пробує маніпулювати - це його хліб і він дуже голодний. І згадайте Аль Капоне: "добрим словом і пістолетом можна досягнути більшого, ніж одним лише добрим словом".
пенсіонер 2011.10.18, 20:05
Бандера-холуй німецький,який сидів в Мюнхені і рахував рейхсмарки.А чому він не кинувся з гранатою на москальський чи німецький танк???Отож бо шановні!!!
Jozef 2011.10.19, 10:42
Що ви трете чуваки.Пенсіонєр напевно зі "звйоздочкой во лбу".Недавно зустрів такого в ліфті.Проповідував перед малими школярами "как било хорошо прі совєтах".Поки не дав по макітрі(їхали до 8 поверху)- не заспокоївся. Так і тут. Які секрети у Бандери.Жив,боровся,застосував терор,впровадив заліхну дисципліну в організації,але я б не сказав,що в Західній Україні 30-х він був авторитетом.До 34 року про Організацію мало хто чув. А Шептицький це Духовний Проводир нації.Хоча також,на погляд "товаріщей" мав грішки бо благословив у 1941 ДУН "Соловейко" та "Ролянд". Але від цих недоліків ні один ні другий не тратять у вазі і немає сенсу слухати Портнікових і іже з ними.Щоб зрозуміти постаті цих Людей для України треба народитись,вирости і жити саме на Заході України
пенсіонер 2011.10.19, 14:04
Байстрюк комсомольський ти хіба то і можеш що стару людину образити.А коли приходилось до справи,відстояти свою ідею і край,то такі як ти бігли в комендатуру і ГБ з повними чоботами гівна.
LM 2011.10.21, 18:35
Шептицький, Мазепа, Бандера, Князь Володимир,Шухевич.... Всв вони вкладали своє життя в майбутнє нашої держави. Хто більше, хто менше??? Оціни себе, що ти зробив? Дурна полеміка...
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4937
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1713 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3896 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3051 1
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7813 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20101 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

134

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

705

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1771

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2272
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

569
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

370
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14317
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

864
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1108 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5991 1
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4664 1
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23275 1
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

850 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

845 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

374
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

853 1