Бандерівці все програли. Справжній лідер галичан - Шептицький

 

Справжнім лідером українців Галичини 30-х років минулого століття був не Степан Бандера, а митрополит Андрей Шептицький. Бандерівці зазнали повної поразки. Сьогодні ж будь-які радикальні дії тільки руйнують країну.

 

Таке переконання висловив журналіст Віталій Портников під час засідання свого політичного клубу у Львові на тему "Чи готові українські інтелектуали брати відповідальність за події у країні?", повідомляє Zaxid.net.

Щодо радикальних націоналістів Віталій Портников зазначив: "Ці люди все програли. Вони зробили низку політичних рішень, які були помилковими".

Водночас журналіст наголосив, що політична діяльність Бандери, Стецька і інших має вивчатися істориками, але не має бути питанням інтелектуальних розмов. "Політиків, навіть таких, які зазнали повної поразки, треба залишати історикам, а моральні приклади, такі - як Шептицький, треба залишати людям", - зазначив він.

 

Професор Шимон Редліх: "Шептицький заперечував расистське мислення"

Також Портников вказав на те, що політична репутація політика створюється тоді, коли він захищає інтереси свого народу навіть шляхом компромісів, а не тоді, коли він використовує свій народ в якості гарматного м'яса для реалізації своєї місії.

Окрім того, журналіст наголосив на потребі рішуче виступати проти крайнього радикалізму, оскільки радикали насправді руйнують державу.

Портников навів приклад президента Ізраїлю Шимона Переса, який свого часу затопив корабель "Альталена", на якому до берегів Ізраїлю рушили радикальні сіоністи, які вважали, що арабів необхідно виганяти з країни.

 

Радикалізм шкодить. Краще творити культуру, ніж героїчно вмирати

 

"Якби ці люди висадилися, то на цьому історія Ізраїлю б закінчилася", - наголосив журналіст, вказуючи при цьому на те, що в даній ситуації загинули люди, які теж вважали себе патріотами свого народу.

Щодо нинішніх радикальних настроїв Портников зазначив: "Ідея, що можна діяти проти влади терористичними методами, це - освячення терористичних дій самої влади".

Своєю чергою історик Ярослав Грицак сказав: "Є поняття компромісу. Я є критиком бандерівства як такого не тому, що я не вважаю, що вони герої. Вони герої. Вони мають мати місце в історії і в сучасній політиці, тому що навіть тут вони відіграють певну позитивну роль. Але вони відкидають поняття компромісу, як зраду".

 

Греко-католики проти ОУН: боротьба за душі молоді у 1930-их

Присутній на засіданні політичного клубу депутат Львівської обласної ради від НРУ Святослав Шеремета натомість обурився словами журналіста. "В день смерті Бандери чути такі речі... Ви мали б вибачитися перед галичанами", - звернувся він до Портникова.

 

Cтепан Бандера - український політичний діяч, ідеолог націоналістичного руху XX сторіччя, член Організації Українських Націоналістів з початку 1930-их, лідер її радикального крила  ОУН(б) в 1940-59 рр.


Митрополит Андрей (в миру граф Роман Марія Александр Шептицький) - предстоятель Української греко-католицької церкви в 1900-1944 роках, митрополит Галицький. 

 

УП


Коментарі (10)

Упир 2011.10.17, 19:49
Від Портнікова нічого іншого і не можна очікувати адже він представник світового тіньового уряду, представник їх, тих що прийдуть
Віктор 2011.10.18, 04:20
А все-таки Митрополит мудріший і добріший за Провідника ! Тому,що перший наставляв людей до Віри у Творця, а другий наставляв до терору і ненависті !
Кук 2011.10.18, 09:20
Згоден з Віталієм на всі 200%. І сам так завжди вважав.
тьфу 2011.10.18, 12:26
вікторе, якщо пишете такі дурниці що Бандера наставляв на терор та ненависть, тоді ви нічогісінько про Бандеру не знаєте!
Михайло 2011.10.18, 13:56
НЕ правий "тьфу" бо Віталій має рацію. Більшість, яка прославляє Банедур і справді не знає про нього правди, а може і не хоче знати. Факти, які нині є засекреченими і знаходяться в архівах далеко за кордоном підтверджують, що Бандера був створений фашистами і бровся не за Україну... Але мине багтао часу допоки ці документи дозволять оприлюднити. Точніше лише тоді, коли помре останній представник секретної розвідки... Багато хто розчарується, багато хто вкотре стане перешиванцем і лише одиниці, хто знає правду, промовчать. Головне дочекатися.
Труба 2011.10.18, 17:23
Бандера мав метою здобути державу. Держава - це політико-територіальна організація влади, що робить свої правила загальнообов'язковими. Шептицький в державі очолював лише одну сферу суспільного життя - духовну. У Бандери і Шептицького різна мета, отже різні й засоби. А тому порівнювати їх не можна. Портников пробує маніпулювати - це його хліб і він дуже голодний. І згадайте Аль Капоне: "добрим словом і пістолетом можна досягнути більшого, ніж одним лише добрим словом".
пенсіонер 2011.10.18, 20:05
Бандера-холуй німецький,який сидів в Мюнхені і рахував рейхсмарки.А чому він не кинувся з гранатою на москальський чи німецький танк???Отож бо шановні!!!
Jozef 2011.10.19, 10:42
Що ви трете чуваки.Пенсіонєр напевно зі "звйоздочкой во лбу".Недавно зустрів такого в ліфті.Проповідував перед малими школярами "как било хорошо прі совєтах".Поки не дав по макітрі(їхали до 8 поверху)- не заспокоївся. Так і тут. Які секрети у Бандери.Жив,боровся,застосував терор,впровадив заліхну дисципліну в організації,але я б не сказав,що в Західній Україні 30-х він був авторитетом.До 34 року про Організацію мало хто чув. А Шептицький це Духовний Проводир нації.Хоча також,на погляд "товаріщей" мав грішки бо благословив у 1941 ДУН "Соловейко" та "Ролянд". Але від цих недоліків ні один ні другий не тратять у вазі і немає сенсу слухати Портнікових і іже з ними.Щоб зрозуміти постаті цих Людей для України треба народитись,вирости і жити саме на Заході України
пенсіонер 2011.10.19, 14:04
Байстрюк комсомольський ти хіба то і можеш що стару людину образити.А коли приходилось до справи,відстояти свою ідею і край,то такі як ти бігли в комендатуру і ГБ з повними чоботами гівна.
LM 2011.10.21, 18:35
Шептицький, Мазепа, Бандера, Князь Володимир,Шухевич.... Всв вони вкладали своє життя в майбутнє нашої держави. Хто більше, хто менше??? Оціни себе, що ти зробив? Дурна полеміка...
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1631
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1710
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1698
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5020 40
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2008 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1395

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

367

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

589

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

767

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

879
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3516
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10086
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

723
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25976
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7588
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

780
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

945
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

235
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1113
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

721
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

957