Бандерівці все програли. Справжній лідер галичан - Шептицький

 

Справжнім лідером українців Галичини 30-х років минулого століття був не Степан Бандера, а митрополит Андрей Шептицький. Бандерівці зазнали повної поразки. Сьогодні ж будь-які радикальні дії тільки руйнують країну.

 

Таке переконання висловив журналіст Віталій Портников під час засідання свого політичного клубу у Львові на тему "Чи готові українські інтелектуали брати відповідальність за події у країні?", повідомляє Zaxid.net.

Щодо радикальних націоналістів Віталій Портников зазначив: "Ці люди все програли. Вони зробили низку політичних рішень, які були помилковими".

Водночас журналіст наголосив, що політична діяльність Бандери, Стецька і інших має вивчатися істориками, але не має бути питанням інтелектуальних розмов. "Політиків, навіть таких, які зазнали повної поразки, треба залишати історикам, а моральні приклади, такі - як Шептицький, треба залишати людям", - зазначив він.

 

Професор Шимон Редліх: "Шептицький заперечував расистське мислення"

Також Портников вказав на те, що політична репутація політика створюється тоді, коли він захищає інтереси свого народу навіть шляхом компромісів, а не тоді, коли він використовує свій народ в якості гарматного м'яса для реалізації своєї місії.

Окрім того, журналіст наголосив на потребі рішуче виступати проти крайнього радикалізму, оскільки радикали насправді руйнують державу.

Портников навів приклад президента Ізраїлю Шимона Переса, який свого часу затопив корабель "Альталена", на якому до берегів Ізраїлю рушили радикальні сіоністи, які вважали, що арабів необхідно виганяти з країни.

 

Радикалізм шкодить. Краще творити культуру, ніж героїчно вмирати

 

"Якби ці люди висадилися, то на цьому історія Ізраїлю б закінчилася", - наголосив журналіст, вказуючи при цьому на те, що в даній ситуації загинули люди, які теж вважали себе патріотами свого народу.

Щодо нинішніх радикальних настроїв Портников зазначив: "Ідея, що можна діяти проти влади терористичними методами, це - освячення терористичних дій самої влади".

Своєю чергою історик Ярослав Грицак сказав: "Є поняття компромісу. Я є критиком бандерівства як такого не тому, що я не вважаю, що вони герої. Вони герої. Вони мають мати місце в історії і в сучасній політиці, тому що навіть тут вони відіграють певну позитивну роль. Але вони відкидають поняття компромісу, як зраду".

 

Греко-католики проти ОУН: боротьба за душі молоді у 1930-их

Присутній на засіданні політичного клубу депутат Львівської обласної ради від НРУ Святослав Шеремета натомість обурився словами журналіста. "В день смерті Бандери чути такі речі... Ви мали б вибачитися перед галичанами", - звернувся він до Портникова.

 

Cтепан Бандера - український політичний діяч, ідеолог націоналістичного руху XX сторіччя, член Організації Українських Націоналістів з початку 1930-их, лідер її радикального крила  ОУН(б) в 1940-59 рр.


Митрополит Андрей (в миру граф Роман Марія Александр Шептицький) - предстоятель Української греко-католицької церкви в 1900-1944 роках, митрополит Галицький. 

 

УП


Коментарі (10)

Упир 2011.10.17, 19:49
Від Портнікова нічого іншого і не можна очікувати адже він представник світового тіньового уряду, представник їх, тих що прийдуть
Віктор 2011.10.18, 04:20
А все-таки Митрополит мудріший і добріший за Провідника ! Тому,що перший наставляв людей до Віри у Творця, а другий наставляв до терору і ненависті !
Кук 2011.10.18, 09:20
Згоден з Віталієм на всі 200%. І сам так завжди вважав.
тьфу 2011.10.18, 12:26
вікторе, якщо пишете такі дурниці що Бандера наставляв на терор та ненависть, тоді ви нічогісінько про Бандеру не знаєте!
Михайло 2011.10.18, 13:56
НЕ правий "тьфу" бо Віталій має рацію. Більшість, яка прославляє Банедур і справді не знає про нього правди, а може і не хоче знати. Факти, які нині є засекреченими і знаходяться в архівах далеко за кордоном підтверджують, що Бандера був створений фашистами і бровся не за Україну... Але мине багтао часу допоки ці документи дозволять оприлюднити. Точніше лише тоді, коли помре останній представник секретної розвідки... Багато хто розчарується, багато хто вкотре стане перешиванцем і лише одиниці, хто знає правду, промовчать. Головне дочекатися.
Труба 2011.10.18, 17:23
Бандера мав метою здобути державу. Держава - це політико-територіальна організація влади, що робить свої правила загальнообов'язковими. Шептицький в державі очолював лише одну сферу суспільного життя - духовну. У Бандери і Шептицького різна мета, отже різні й засоби. А тому порівнювати їх не можна. Портников пробує маніпулювати - це його хліб і він дуже голодний. І згадайте Аль Капоне: "добрим словом і пістолетом можна досягнути більшого, ніж одним лише добрим словом".
пенсіонер 2011.10.18, 20:05
Бандера-холуй німецький,який сидів в Мюнхені і рахував рейхсмарки.А чому він не кинувся з гранатою на москальський чи німецький танк???Отож бо шановні!!!
Jozef 2011.10.19, 10:42
Що ви трете чуваки.Пенсіонєр напевно зі "звйоздочкой во лбу".Недавно зустрів такого в ліфті.Проповідував перед малими школярами "как било хорошо прі совєтах".Поки не дав по макітрі(їхали до 8 поверху)- не заспокоївся. Так і тут. Які секрети у Бандери.Жив,боровся,застосував терор,впровадив заліхну дисципліну в організації,але я б не сказав,що в Західній Україні 30-х він був авторитетом.До 34 року про Організацію мало хто чув. А Шептицький це Духовний Проводир нації.Хоча також,на погляд "товаріщей" мав грішки бо благословив у 1941 ДУН "Соловейко" та "Ролянд". Але від цих недоліків ні один ні другий не тратять у вазі і немає сенсу слухати Портнікових і іже з ними.Щоб зрозуміти постаті цих Людей для України треба народитись,вирости і жити саме на Заході України
пенсіонер 2011.10.19, 14:04
Байстрюк комсомольський ти хіба то і можеш що стару людину образити.А коли приходилось до справи,відстояти свою ідею і край,то такі як ти бігли в комендатуру і ГБ з повними чоботами гівна.
LM 2011.10.21, 18:35
Шептицький, Мазепа, Бандера, Князь Володимир,Шухевич.... Всв вони вкладали своє життя в майбутнє нашої держави. Хто більше, хто менше??? Оціни себе, що ти зробив? Дурна полеміка...
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

521
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

4897
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1291
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5477
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1485
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1833

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

796

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1106

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1105

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1372
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

191
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

474
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

814
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

204
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

521
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

951
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1690
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

138
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

183
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

389
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

578
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

825