Азаров на Прикарпатті: офіціоз з елементами курйозу

 

/data/blog/40667/dc698ce8f38e9ce556e41d59b2e97d6a.jpg

 

У Івано-Франківську «на честь» візиту прем’єра влаштували пікет, а у Калуші – дали ляпаса охоронцю.

 

Про те, що у вівторок, 10 вересня, в Івано-Франківську має відбутися подія, явно з розряду непересічних, неозброєним оком можна було побачити ще з раннього ранку. Аби не вдарити обличчям в пил і бруд міських доріг, до робочих відвідин Прем’єр-міністра України Миколи Азарова місто почали «марафетити» мало не з першими променями сонця.

 

Не забули й про безпеку: по усіх можливих маршрутах пересування прем’єрського кортежу городяни спостерігали справжній наплив синіх кітелів і кашкетів. Вервиця правоохоронців тягнулася від Івано-Франківська до самого Калуша – основної точки візиту Миколи Яновича. Стурбовані безпекою віп-гостя, міліцейські пости чигали на кожному кілометрі траси та на всіх під'їздах із другорядних доріг. Але навіть така скрупульозна підготовка не вберегла візит високого гостя від колізій.  



Прикарпатська гостинність… з пікетом
Програма робочої поїздки прем’єра не виходила за рамки усталеного ритуалу — спочатку хліб-сіль на урочистостях з нагоди введення в експлуатацію житла для інвалідів, потім візит на Івано-Франківський цементно-шиферний комбінат і «на десерт» — відвідини нововідкритого «Карпатнафтохіму».
На першому пункті одноденного вояжу прем’єр-міністра усе пройшло, як по маслу: Миколу Азарова церемонійно привітали хлібом-сіллю дівчата у національних строях. Опісля прем’єр вручив ключі від квартир у новобудові на вулиці Коновальця, 205 інвалідам – працівникам Івано-Франківського учбово-виробничого підприємства обласної організації Українського товариства глухих та  подарував кожному сімейству новоселів по мікрохвильовій печі.
Далі в рамках візиту прем’єр навідався до Івано-Франківського цементно-шиферного комбінату – оцінити, як просувається будівництво нового цеху.
А тим часом, поки Микола Янович, як і належить, приймав почесті, на іншому кінці міста на нього готували «засідку» у вигляді акції протесту івано-франківські «свободівці». Озброївшись плакатами, націоналісти вишикувалися в шеренгу на вулиці Набережній, перекривши там рух. Як повідомили у прес-службі «Свободи», таким чином активісти апелювали до Миколи Азарова щодо поганого стану місцевих доріг. Командував парадом, як завжди, народний депутат і знаний пікетчик Руслан Марцінків.  
Проте прем’єр-міністр старання «свободівців» залишив поза увагою і по дорозі до наступної «станції» на мапі своєї робочої поїздки – Калуша оминув протестувальників.

Охоронець дістав  по писку

На «Карпатнафтохімі» в очікуванні прем’єра також з самого ранку вирували підготовчі процеси. Посилені заходи безпеки мали місце і тут – усіх журналістів, телеоператорів і навіть працівників ТОВ «Карпатнафтохім» обшукали металодетекторами та «обнюхали» собаками. Вишколені охоронці снували по всій території підприємства, пильнуючи, аби через ворота, бува, не прослизнув якийсь непроханий гість.   
Проте без халеп усе одно не обійшлося. Казуси почалися з того, що організатори ніяк не могли визначитись, як саме зустріти Миколу Яновича. За початковим сценарієм на підприємстві його знову мали частувати хлібом-сіллю. Але в останній момент чомусь передумали: дівчатам у національних одяганках «дали відбій».
Ну а далі калуське повітря наповнилося запахом справжнього скандалу – на горизонті ЗМІ  з гнівним обличчям постала народний депутат-мажоритарник від Калущини Ольга Сікора. «Батьківщинівка» притьмом повідомила пресі: щойно зацідила ляпаса одному із азарівських «секюріті». Мовляв, зухвалець не пускав її на територію заводу через те, що її прізвище не фігурувало у списках.  
«Мені намагалися заламати руки та вивести за територію. Я вважаю такі дії неправомірними. Це вияв неповаги до народного депутата», – лютувала Сікора і пообіцяла скаржитися в Генпрокуратуру.
Врешті, одіозна парламентарка таки «пробилася» на територію «Карпатнафтохіму» і навіть приєдналася до делегації, що супроводжувала прем’єр-міністра на території об’єкта.  

«Хорошої зарплати, хорошої роботи  та впевненості у майбутньому!»

В очікуванні Миколи Азарова час тягнувся повільно. Кілька разів журналістам оголошували «бойову готовність». Мовляв, кортеж вже на підході. Але, як і годиться владним мужам, головний «винуватець дійства», в компанії губернатора Михайла Вишиванюка та юрби дебелих охоронців, прибув до Калуша із запізненням на годину.  
На підприємстві Миколі Азарову провели коротку екскурсію та показали головні  тамтешні  виробничі «принади», повели на оглядини до цеху з фасування поліетилену. Також з легкої руки Миколи Яновича на «Карпатнафтохімі» була запущена нова установка.   
«Я хочу поділитися з вами враженнями від поїдки по Івано-Франківщині і скажу, що вони позитивні, – звернувся до ЗМІ прем’єр-міністр, щоправда, російською. – Область розвивається, а відкриття і запуск нових підприємств є свідченням того, що державна програма активізації і розвитку економіки працює та активно набирає обертів. Звичайно, проблем у області багато, – вів далі прем’єр. – Власне кажучи, моя робоча поїздка  полягає зовсім не в тому, аби натиснути кнопку і запустити якесь виробництво, а насамперед, щоб подивитися, в якій мірі центральна влада може надати допомогу і сприяння в розвитку власних можливостей кожного регіону. Ті проблеми, які ми сьогодні обговорювали з керівником обласної адміністрації, найближчим часом будуть розглянуті Урядом і по них будуть прийняті рішення», – багатообіцяюче потішив прикарпатців Микола Азаров.
Наостанок, прем’єр-міністр побажав всім працівникам «Карпатнафтохіму» «хорошої зарплати, хорошої роботи та впевненості у майбутньому», підвівши таким чином риску під своїм робочим візитом. Після заключного звернення він, у супроводі охорони, сів у броньований мікроавтобус та зник з поля зору журналістів. Відразу по обіді Микола Азаров покинув Прикарпаття та літаком вирушив назад до столиці.
 

 

Оксана ГЛУШКЕВИЧ,     ЗК


Коментарі (2)

ИИП 2013.09.14, 19:34
Цікаво чи знає він, що 2 роки тому уряд виділив 53млн гривень..Калушу, на подалання надзв.ситуації. Де грощі ? мер Насалик , чому мовчиш.? ще хочуть 200млн..хто дає, той в долі .
Я 2013.09.15, 11:37
Для тих, хто сприймає всю державу, владу і політику лише через власний гаманець, настійливо рекомендую ознайомитись з останньою "цікавою" аналітикою: http://www.3republic.org.ua/ua/analytics/11607
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

787
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

756
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1256
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2626
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1425
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2136 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

753

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

805

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1696
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

414
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1093
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10815
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

474
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

360
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

540
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

724