Австрійський приціл на Швецію

 

Національна збірна України завершує підготовку до фінального турніру чемпіонату Європи з футболу. Тренувальний збір синьо-жовтих, який проходить у затишному австрійському містечку Вальхзеє, триватиме ще чотири дні й завершиться поєдинком проти збірної Туреччини, який відбудеться 5 червня в німецькому Інгольштадті.

 

Вочевидь, саме відштовхуючись від цієї гри, а також від поєдинків з австрійцями та естонцями, головний тренер команди Олег Блохін і визначиться остаточно зі стартовим складом на перший матч Євро-2012 проти шведів.  Наразі ж наставник, продовжує експериментувати, відшуковуючи оптимальний варіант складу.

 

Зокрема, проти австрійців на лівому фланзі оборони з’явився Ярослав Ракицький, котрий замінив Євгена Селіна. Для захисника ця позиція не є незвичною. На ній він діяв ще у відбірному циклі до ЧС-2010, коли збірну очолював Олексій Михайличенко. Щоправда, на відміну від Олега Гусєва, котрий займає позицію в обороні на протилежному фланзі, в атакуючих діяв він практично не був помічений.

 

Не виключено, Олег Блохін і не вимагав від Ракицького активності в нападі, а насамперед хотів додати надійності захисту. Судячи по першому тайму, особливих претензій у Блохіна як до Ракицького, так і до оборони в цілому, немає. А от після перерви австрійці знаходили шпарини в захисних редутах синьо-жовтих, насамперед  коли їм вдавався швидкий перехід в атаку. Утім, Олег Блохін помилки своїх підопічних пояснює втратою концентрації, що зумовлено грою на тлі навантажень.

 

Стосовно групи атаки, то, скоріше за все, під питанням залишається хіба що позиція, яку займає Андрій Воронін. Адже на ній можуть також зіграти і Андрій Шевченко, і Артем Мілевський. Тож саме гра з турками і повинна допомогти Олегу Блохіну розв’язати цей ребус.

 

Наступного дня після гри з Австрією збірна України провела відкрите тренування для представників ЗМІ. Щоправда, у ньому взяли участь лише 11 футболістів − три воротарі й ті, хто зіграв проти австрійців менше 45-ти хвилин або взагалі не виходив на поле. До журналістів з тренерського штабу ніхто не виходив. Щодо футболістів, то вони від спілкування не відмовлялися, однак і багатослівними не були.

 

На їхню думку, в Австрії вони не відчувають наближення Євро, і в спокійній атмосфері готуються до першого поєдинку.

 

«Мабуть, саме для цього тренери і вирішили провести тут збір», − зазначив Богдан Бутко.  До того ж, додав Євген Селезньов, у Вальхзеє, населення якого, до речі, всього 1800 жителів, ніщо не відволікає від роботи. І хоча в готелі, де розквартирувалася збірна, є інтернет, хлопці особливо не переймаються трансферними чутками. «Закінчиться Євро, тоді й можна буде зосередитися на клубній кар’єрі», − сказав нападник донецького «Шахтаря», якого деякі ЗМІ сватають у «Дніпро». 

 

Багато хто вважає, що стартова гра проти шведів буде для синьо-жовтих ключовою. На це  Олександр Алієв резонно парирував: «У Німеччині на чемпіонаті світу Україна програла перший матч, проте це не завадило їй вийти з групи. Тож для нас поєдинок зі шведами такий же важливий, як і проти Англії та Франції». Та все ж, вважають експерти, різниця між ЧС-2006 та ЄВРО-2012 у тому, що взяти шість очок у англійців та французів набагато важче, аніж у Саудівської Аравії та Тунісу. Тому до гри з «Тре Крунур» Україна прагнутиме підійти у стовідсотковій готовності − втрачати очки вкрай небажано.

 

Матчі з Естонією та Австрією свідчать про те, що Олег Блохін не має наміру втягуватися у турнір поступово, як це зазвичай роблять фаворити змагань, розраховуючи перші поєдинки пройти на класі, а на пік форми вийти вже у матчах плей-офф. Частково ця теза підтверджується словами тренера про те, що його підопічні вже готові відсотків на 80. Адже за 10 днів, що залишилися до старту українців на ЄВРО, цілком реально досягти і стовідсоткової готовності.  Наскільки ж відповідає дійсності ця версія, можна буде судити по грі з Туреччиною. Остаточну ж відповідь ми отримаємо лише 11 червня,  коли Україна на «Олімпійському» зіграє з командою Златана Ібрагимовича.


Юрій Малишев, ФФУ (із Вальхзеє, Австрія)

 


04.06.2012 658 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

317
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13705 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5917
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13569
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2