Ярослав Ленів: Реально наповнити бюджет може тільки великий бізнес

 

/data/blog/71493/a8e75764f0059c43cc2eb9b7c50d140a.jpg

 

Тему промислового розвитку Івано-Франківська протягом тривалого часу не обговорювали на рівні ні міста, ні ОДА.

 

Обласний центр Прикарпаття успадкував від радянської економіки чимало промислових об’єктів. Багато з них потребували технологічного переобладнання, а інколи й цілковитого перепрофілювання діяльності, пише Фіртка з посиланням на газету "Галичина".

 

На жаль, через чверть століття після розвалу СРСР відбулася значна деіндустріалізація міста. Якщо 1990 року в промисловості працювало 36 відсотків працездатних його жителів, 1998 — трохи більше 23, то 2013-го — лише близько дев’яти відсотків.

 

Десятки тисяч іванофранківців залишились без роботи, місцевий бюджет — без податків, споживчий ринок заполонили товари іноземного виробництва.

 

А тенденції щодо забудови промислових зон торгово-розважальними комплексами або житловими кварталами тривають. Якщо влада не втрутиться у ситуацію, то через десятиліття про індустріальний потенціал обласного центру можна буде дізнатися переважно з підручників історії.

 

Отож зібралися було науковці, представники виконавчої влади та бізнес-середовища за круглим столом «Промисловість Івано-Франківська: проблеми і перспективи», організатором якого виступила громадська організація «Поступовий гурт франківців», щоб оцінити сучасний стан економіки та виробити бачення місця й ролі виробничих галузей у його життєвих стратегіях.

 

Експерт Асоціації міст України, розробник стратегії міст України Галина Васильченко вважає, що Івано-Франківськ не розвивається, а товчеться на одному місці.

 

«Маючи дуже серйозний потенціал наукових розробок у місцевих ВНЗ та на підприємствах, місто їх не використовує. Ані в стратегії розвитку міста, ані в стратегії розвитку області», — сказала Галина Васильченко.

 

За її словами, наше місто затиснуте, обмежене в території. Тому потрібні інноваційні технології розвитку — як в архітектурно-будівельному ландшафті, так і в економічному розвитку.

 

Голова правління Івано-Франківського локомотиво-ремонтного заводу Ярослав Ленів зазначив, що тепер чимало йдеться про малий та середній бізнес, але ніхто не каже про проблеми великого бізнесу.

 

«Реально наповнити бюджет може тільки великий бізнес. У нас є дуже багато проблем, до яких нікому немає діла. Це податок на землю, трактування податку на нерухомість, нічого не змінилось у роботі фіскальних органів, які йдуть з певними завданнями на підприємства. Ми б дуже хотіли, щоб працювала економіка, але немає внутрішнього ринку, немає збуту продукції», — зазначив Я. Ленів.

 

Промисловці від імені Дорадчої ради підприємців при міському голові Івано-Франківська просять голову міста розглянути можливість надання знижки по сплаті земельного податку, за оренду землі та податку на нерухомість.

 

«Великі виробники сьогодні, умовно кажучи, стоять на колінах», — заявив директор ПАТ «Індуктор» Ігор Волошинюк.

 

«Здорожчання продукції закриває для нас і так не надто активний внутрішній ринок. Тому теперішнім завданням є втримати ціни та зберегти ті робочі місця, які маємо», — зазначив Ярослав Ленів.

 

За словами промисловця, івано-Франківський арматурний завод має замовлення лише до березня.

 

«Після березня замовлень нема, чотириста чоловік треба відправляти, скажімо, у відпустку за свій рахунок чи на біржу», — розповів Ярослав Ленів.

 

Як сказав голова ГО «Поступовий гурт франківців», депутат обласної ради Сергій Адамович, всі проблеми і пропозиції, виголошені під час круглого столу спробують зібрати в одну резолюцію та донести до влади, щоб у такій співпраці долати проблеми.

 

«Сьогодні ми спробуємо окреслити пропозиції до міської влади і будемо «стукати» у двері щодо кожного проблемного питання. Бо зараз все списують на війну, та рано чи пізно вона закінчиться, а місто повинно розвиватись. І не може бути в місті тільки сфера послуг і торгівлі, а має бути й промисловість», — підсумував Сергій Адамович.


10.03.2015 482 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

638
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1706
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1701
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1686
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5645
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8234 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

923

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1622

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2405

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2395
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

577
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2606
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3970
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2228
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

532
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2459
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3464
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26000 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

854
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1064 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

777
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2484 7