Цьогорічна виборча кампанія до місцевих органів влади не подібна на жодну із попередніх кількістю коштів, витрачених на агітацію кандидатами, що найочевидніше виражається в кількості біг-бордів, що заполонили Івано-Франківськ.
Звичайно, що охопити все "велике і страшне", що "дивиться" з біг-бордів на "маленького івано-франківця" неможливо. Але "Фіртка" спробувала оцінити найпомітніші агіт-біг-борди, що нависли над нами в останні місяці. На основі оцінки плакатів, що попали в поле зору «Фіртки» про решту шедеврів агітаційного мистецтва читачі зможуть зробити висновок самостійно. Ми попросили Арнольда Руберштейна, відомого фахівця піар-технологій з Києва допомогти нам оцінити міцеві агітки.
Отже, почнемо.
Володимир Балагура
Арнольд Руберштейн: «Як і на більшості постерів розщепнута краватка має, напевне, символізувати демократичність і незакомплексованість кандидата. Насправді ця деталь не гармонує з напруженим невеселим обличчям. Фотографію Балагури обробили недбало, вона "топорна", не вписана у простір білл-борда, "давить" на глядача, "нависає" над ним, що не додає позитивних вражень. Гасло беззмістовне. Очевидно тут є намагання обіграти приналежність нашого героя до партії «Наша Україна». Але саме гасло нічого не говорить глядачу. Тобто воно позбавлене раціонального змісту».
Арнольд Руберштейн: «Чому слоган про Івано-Франківськ розташовано на тлі карти України? Чому Західна Україна червона, а Східна – жовта? І до чого тут Володимир Балагура? Халтурна робота, виконана за принципом «аби було». Яскравий приклад провінційної відсутності творчого мислення».
Павло Андрусяк
Арнольд Руберштейн: «Герб з левом і коронами відсилає історично освіченого глядача до символіки дивізії «СС Галичина» (права петлиця на формі, прапор). Для історично неосвіченого глядача постер малоінформативний, навіть банальний. Гасло «Єднаймося заради міста!» не несе чіткої позиціонуючої інформації: як єднатись, навколо чого? Проти кого?»
Богдан Федьків
Арнольд Руберштейн: «Непрофесійна робота. Дуже непрофесійна. Візуальна картинка розпадається на окремі фрагменти і не тримається купи.
Зображення витримане у кольорах "холодної" частини спектру, що дає "відштовхуючий" ефект. Салоган довгий і банальний за змістом. Хоча зрозуміле намагання приєднатися до салогану регіоналів «Будуймо нову країну». Таке враження, що робилось абияк випадковими людьми. Фото непрофесійне. Світла, аж занадто, лисина і знову ж занадто темна нижня частина обличчя. Щодо наляпаних фотографій незрозумілого змісту, то це взагалі якась «коломийка» ні про що».
Андрій Іващенко
Арнольд Руберштейн: «Якщо відкинути невдалу фотографію, зроблену явно недосвідченими дизайнерами у форматі «знизу-вверх», постер виконує свою місію. Гасло щодо опалення конкретне і програмне, прізвище прочитується, обличчя впізнається, хоча й виглядає дещо «зверхнім» через вказану ваду фото нашого ероя. Такі ж банери, але із салоганами «Пасічна голосує за своїх!» (ефект приєднання) та «Пасічній потрібний новий другий міст!», - це як ковток чогось креативного і разом з тим конкретного, програмного на фоні несмаку і примітиву агіток інших кандидатів».
Олег Олексюк
Арнольд Руберштейн: «Біг-борд зроблений в стилістиці "радянського календарика". Вмонтована фотографія самого пана Олексюка стилізована під архетип "Кобзаря, що тяжку думу думає". Враження депресивне, слоган відсилає реципієнта до чогось неконкретного і абстрактного. А логотип розміщений, напевне, з міркувань доброго сільського галицького прагматизму – «аби площа не пропадала, бо ж гроші заплачено». Шрифти з обводкою також шкодять естетиці, яка загалом і відсутня».
Ігор Прокопів
Арнольд Руберштейн: «Один із найбільш професійно зроблених бордів. Зауваження незначні. На деяких біг-бордах Прокопіва є надто довгогі "напружуючі" меседжі, які можна було б скоротити не втрачаючи змістової навантаженості. Краватки кандидата в мери також сумнівної колористики, від якої на кілометр гонить "колгоспною естетикою. Але це зауваження «смакове». Взагалі штаб Прокопіва можна виділити як один з найпрофесійніших, а кампанію однією із найвдаліших».
Зіновій Шктутяк
Арнольд Руберштейн: «Та сама «халтурка», що й на постері Балагури з картою. Фонетично салоган дуже важкий для проговорення подумки. «бай-май» у словах «небайдужість» і «майбутнє» так і закріплюється у свідомості: «бай-бай, май-май, бай-бай Шкутяк» - «улєтаєт наш ласковий Міша». Питання до авторів цього «шедевру»: це про що і для чого?»
Юрій Соловей
Арнольд Руберштейн: «Фотографія оброблена якісно, Солов’я так відретушували, що навіть важко впізнати, такий красень. Шрифти теж підібрані непогано – чіткі, читабельні. Що стосується самого гасла, то воно невиразне і беззмістовне. Слоган «Зміни на краще» технологи Солов’я позичили у Анушкевичуса-2006. Самооцінка «лідер» і «професіонал» може викликати у глядача не лише довіру але й роздратування».
Арнольд Руберштейн: «На цьому постері найбільше розчулює апостроф після «2010». Соловей – людина року? Чи то дві тисячі десятий клон пана кандидата в мери?»
"Група Регіоналів"
Арнольд Руберштейн: «Слоган "Будуємо писанкове Прикарпаття" сам собою є "прокольним". Слово "писанкове" легко пародіюється, перетворюється у "пісянкове", або й на зліші пародії. Зображення і меседжеві підписи дрібні і нечитабельні. Хоча і змістовні, програмні. Це позитив. А в цілому візуально це все перетворюється на розсип "візуального зерна". Синє тло ще більш підсилює цей подрібнюючий ефект. Шрифти підібрані добре (крім найвищої строчки), але велика кількість написів створює додаткове "змістове перевантаження"».
Далі буде!