Архівні дані, живі свідчення та цікаві світлини: священник з Прикарпаття презентує свою книгу «Велич Камʼянки»

У народному домі села Камʼянка, поруч з містом Сколе, 17 листопада, відбудеться презентація нової книги «Велич Камʼянки» отця Миколая Микосовського, ЧСВВ із Гошівського монастиря.

Це, зі слів священника, перша книга про це мальовниче поселення.

Про це журналістці Фіртки розповів отець Миколай Микосовський.

У програмі презентації книги — розповідь автора про книгу, виступ місцевого церковного хору, дітей із місцевої школи та талановитої Анастасії Димид із села Гошів, переможниці національного відбору «Дитяче Євробачення 2023».

Книга має десять розділів.

Зі слів монаха, книга на 296 сторінок нещодавно з'явилася у гуцульському видавництві «Discursus».

"На сторінках видання можна знайти як архівні дані, так і живі свідчення різних старожилів, а також цікаві світлини.

Книга буде корисною для краєзнавців, істориків, географів, дослідників Бойківщини, туристів, молоді тощо, щоб краще пізнати це карпатське село та її жителів, зокрема в минулому.

Особливо вражають трагічні сторінки поселення, коли йому не давали спокою зайшлі окупанти", — каже священник.

Священник виділив ключові аспекти книги:

  • З нього ви довідаєтеся, як виникло село і хто були перші його мешканці. До речі, перша документальна згадка про поселення 12 червня 1578 року. Особливо будуть цікавими різні записані легенди.
  • Читачам стане відомо, як появилася перша церква і школа.
  • Можливо, не всі чули: на місці Камʼянки раніше було величезне солене озеро як частина древнього океану Тетіс.
  • У книзі є перелік священників (від 1832 року), які там служили.
  • Сумний мартиролог: інформація про 70-х загиблих камʼянчан (членів ОУН/УПА, воїнів Другої Світової війни і теперішньої з російським агресором).
  • Там є розповідь і про січових стрільців, які певний час у селі жили й господарювали і теж облаштували у травні 1915 року пам’ятну наскельну таблицю біля річки Камʼянка неподалік відомого Камʼянського водоспаду. Біля неї, до речі, зупинявся влітку 1923 року Степан Бандера разом із товаришами-гімназистами після відвідин «Скель Довбуша» та гори Ключ.
  • У Карпатах немало містики: ви почуєте про місцевих колишніх відьом, нечисту силу.
  • З розповідей про околиці села дізнаєтеся також про глибокі підземні печери і про малознаний водоспад «Під Дирином» (висотою 10 м).
  • Вельми вражають кілька вивозів камʼянчан за підтримку УПА до Сибіру й на Донбас. «Совєти» хотіли стерти патріотичне село з лиця землі.
  • У цікавому творі побачите так само старовинні фотографії, зокрема зі селянами у принадних вишиванках, і світлину найстарішої збереженої хати, якій близько 160 років.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Різдвяний піст: священник з Івано-Франківщини про значення та хто може не дотримуватись

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)

«Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни 


Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1856
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1299
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1613
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5231 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3736
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7957 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

502

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

740

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1203

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

793
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

437
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14145
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

785
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

290
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

4489 6
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1451
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9215 4
12.11.2024

  У категорії "Кіномистецтво" за режисерську роботу та співавторство сценарію повнометражного ігрового фільму "Снайпер. Білий ворон" нагороду отримав член Національної спілки кінематографістів України Мар'ян Бушан.    

498
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

97
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

312
08.11.2024

З моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС) відбулася значна ескалація війни з боку Росії – залучення північнокорейських військ.  

412 1
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

544