Тридцятеро замість передбачених планом 12-ти дітей займаються у класі хореографії, та й ті різного віку.
Такого за 33 роки роботи у школі мистецтв викладачка хореографії Надія Мушій непригадує. Тепер одночасно на одному занятті доводиться викладати 3 навчальні програми.
Скаржаться діти, особливо танцюристи, якщо теоретичні заняття можна пересидіти у переповнених класах, то під час хореографії доводиться штовхати сусідів.
Як інформує ОТБ "Галичина", невдоволені і батьки, окремі готові більше платити за навчання, головне кажуть, щоб діти вчилися.
А з січня навчальні години яремчанські чиновники вкоротили ще на третину. Тепер замість законного мінімуму, 18-ти годин, викладачі мають вкладатися у 12-ть.
Це суттєво відбилося і на навчанні, і на зарплатні. У відділі культури якому підпорядкована школа мистецтв пояснюють — кошти виділені мінфіном на культуру цього року поділили порівну на усю галузь, на бібліотеки, клуби, школи мистецтв.
У 2013 році на школу виділили трохи більше 1 мільйона гривень. При потребі 1 мільйон 800 тисяч. У місцевій скарбниці грошей поки що не передбачили. У мерії говорять — додаткових 200 тисяч гривень на цей рік, за умови якщо підтримають депутати.
Василь Онутчак, міський голова Яремче: «Дійсно мало цих коштів і ми як завжди переглядаємо бюджет, була відповідна домовленість під час зустрічі із працівниками школи мистецтв, про те що ще 200 тисяч, якщо депутати підтримають, дофінансувати школу мистецтв».
Володимир Федорак, начальник відділу культури ОДА: «Яремче це винятковий випадок в цьому контексті. Я сподіваюсь таких прецендентів в попередні роки в нас не було. Ви чудово розумієте, що бюджети є районного і місцевого рівня, тому тут вже депутатський корпус має зрозуміти і подумати про дітей».
Відстояти дитячу школу мистецтв мають намір і викладачі, і батьки які хочуть щоб їхні діти і надалі відвідували повноцінні заняття з мистецтв. Якщо з місцевими чиновниками не вдасться домовитись, педагоги збираються це питання вирішувати у суді.