Анатолій Середюк: 18 років Івано-Франківського КВН - це, як половина мого життя

 

http://firtka.if.ua/web/useruploads/images/chat/DSC_0958.jpg

Що таке КВН, знають усі. КВН — це масовий молодіжний рух. КВН — це модно. В КВН грають по всьому світу. Всім відомі і конкурсні завдання: "Візитка-привітання", "Розминка", "Музичний конкурс", "Домашнє завдання". Гру команд оцінює журі - люди, у яких з почуттям гумору все гаразд, а багато з яких раніше самі грали в КВН. ..

 

Офіційна історія КВН-руху на Прикарпатті бере свій початок у 1995 році. Саме тоді була зіграна перша гра обласного чемпіонату “Кавалєрка”. Тобто, цьогорічний сезон був ювілейним. Повнолітнім.

 

Літо пролетіло, закінчились канікули. Незабаром стартує новий, 19-й сезон “Кавалєрки”...

 

А про те, з чого все починалось, про КВН і КВК, про те, звідки з'явилась назва “Кавалєрка” та про плани на майбутнє розповів президент Івано-Франківського клубу КВН Анатолій Середюк.

 

- 18 років КВН в Івано-Франківську. Згадайте, з чого все починалося?

Можна сказати, що 18 років Івано-Франківського КВН - це, як половина основного життя. Практично 20 років свідомого життя — це моє життя в КВН. Все починалось дуже просто. Ми навіть не знали, як воно буде і що це буде... Починалося все так — четверо людей — це Тарас Пушик, Костянтин Тхостов, Любомир Пірус, Анатолій Середюк зустріли ще одного громадського активіста Олега Войтичука, на той час виконавчого директора одного із фондів міста.  Ми запропонували йому очолити наш Івано-Франківський клуб КВН. Він погодився. Перший КВН в нас відбувся 19 грудня, на Миколая, 1995 року. Це була перша “Кавалєрка”. Цей день ми рахуємо днем, з якого все почалося.

 

- Чому саме “Кавалєрка”? Звідки узялася така назва для ліги КВН?

Саме слово “Кавалєрка” придумав наш друг Володимир Калин. Чому саме “Кавалєрка”? В ті часи вже КВН був, але ще воно так не “устаканилось”. Називали хто КВН, а хто КВК. У “Кавалєрці” якраз і є ці три букви “к” “в” “к “. Зараз в іванофранківців вони асоціюється тільки з КВН-ом. Слово дуже класне. Куди ти йдеш? Та йду, на “Кавалєрку”. Дуже просто і зрозуміло.

 

- Перші сезони “Кавалєрки”. Шнурові мікрофони, аудіокасети. Чи багато команд брало участь в іграх КВН?

Цікавий був час. В перших сезонах в нас виступали всі бажаючі. Це були технікуми, коледжі, університети. Узагалі, за весь час на сцені “Кавалєрки” виступали команди калуських, надвірнянських, коломийських коледжів. Цікаво, що грала у Франківську і команда КВН з підмосковного міста Сєрпухова. Пізніше до нас стали приїжджати команди з Луцька, Рівного, Тернополя, Ужгорода, Львова. Було цікаво і тоді — в еру шнурових мікрофонів, і зараз — в еру нових технологій.

 

- Яких найбільших висот в КВН досягали прикарпатські команди за ці 18 років?

Найбільших висот досягла команда КВН “Тандем”, яка представляла Чернівці та Івано-Франківськ. У 1996-1997 році вона стала віце-чемпіоном телевізійного чемпіонату в Києві, який транслювався на каналі УТ-1. Тоді, традиційно, чемпіоном була команда Аграрного університету. Ми — нетрадиційно другі. Третіми були “Ковбої політеху”.

Команда КВН “Наф і ГА”, Технічного університету нафти й газу ставала, віце-чемпіоном Асоціації КВН України в 1998 році та чемпіоном у 1999 році.

Команда КВН “Дикий Захід”, котра була створена шляхом об'єднання “Наф і Га “ і “Тандему” брала участь в першому українській лізі команд КВН від АМІКу в 1999 році. Ми, а я також був учасником тієї команди після “Тандему”, дійшли до чвертьфіналу. Того ж року ми взяли участь у Зимовому кубку. Один з конкурсів на якому ми виграли.

За цей час, кращими капітанами Асоціації КВН України визнавалися наші Ростислав Заремба та Микола Куцик.

Багато наших команд стаали призерами та переможцями різних регіональних та обласних ліг КВН по Україні.

 

- Давайте повернемось в наш час. Кажуть, що 18-й сезон “Кавалєрки” був одним із найкращих за всю історію.

І я з цим погоджуся. Для клубу загалом це був найкращий, найпотужніший сезон, оскільки ми зіграли 21 гру. Ми створили, те про що  так довго мріяли — це учнівський чемпіонат команд “Лінійка+”, в якому взяли участь 26 команд. Учні на дуже високому рівні зіграли. Допомагали їм в цьому наші редактори, ну і звичайно шкільні педагоги-організатори.

У 18-му сезоні до нас також приєдналися три університетські кубки — це “Кубок ректора Прикарпатського університету”, “Весняний кубок Прикарпатського університету” та “Кубок Одеської юридичної академії”.

Ми, спільно з управлінням у справах молоді і спорту міста Калуша,  організували студентську лігу для училищ, коледжів і технікумів.

Ну і звичайно сам Чемпіонат і Кубок “Кавалєрки” були дуже сильним цього сезону. Команди надзвичайно виросли в якісному написанні жартів та акторській грі.

Враховуючи те, що на фінальній грі Чемпіонату під гімн “Кавалєрки” зал аплодував стоячи, а таке було перший раз, можна судити, що публіка оцінила рівень 18-го чемпіонату, як достойний.

 

- Якийсь сюрприз для глядачів та команд на 19-й сезон “Кавалєрки” підготували?

Плануємо, звичайно, провести другий учнівський чемпіонат. Плануємо потужніше зробити саму “Кавалєрку”, звичайно, завдяки нашим партнерам, таким, як ректорат Прикарпатського університету, з яким надзвичайно приємно працювати...

Ми будемо більш якісно знімати ігри, змінимо декорації, постелимо сценічний ламінат, залучимо телевізійний кран. Але ще раз наголошу — це все, якщо залучимо партнерів.

Плануємо участь наших команд в іграх Асоціації КВН України, офіційними представниками якої ми є.

 

- Хліба та видовищ. Чи не плануєте збільшити кількість ігор в “Кавалєрці” адже глядачі говорять, що “мало”?

Зараз у нас кожна команда грає три гри: чвертьфінал, пів фінал та фінал. Ми переживаємо, щоб команди змогли написати матеріал, якісний матеріал до кожної з ігор. Якщо їх буде чотири в сезоні, то їм буде дуже важко. Такий темп витримають лише кілька команд. Тому робиться три гри. Ми беремо якістю, а не кількістю.

 

- На “Кавалєрці” жюрі чесне та непідкупне?

У нас жюрі формувалося роками. Зараз туди входять люди, які дуже чітко розуміють КВН. Фінал цього сезону показав, що воно не тільки оцінює, а й грає. Конкурс “СТЕМ з жюрі” цьому підтвердження. Потягом останніх 10 років склад жюрі не змінювався. У нас компетентне, не заангажоване жюрі, яке може показати клас акторської гри квнщикам.

 

- На останок кілька порад молодим командам від Анатолія Середюка

Побажання тільки одне — писати і грати. Грати якнайбільше в чемпіонатах різних рівнів, писати жарти, спілкуватися зі старшими командами і редакторами.

 

Варто додати, що новий, дев'ятнадцятий сезон, відкритого, всеукраїнського, телевізійного чемпіонату студентських команд КВН “Кавалєрка” стартує уже за місяць.

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


09.10.2013 3010 1
Коментарі (1)

nelya 2013.10.10, 22:21
Пане Анатолію! Чому така потужна "Кавалєрка" не може підготувати команду для вищих ліг? Невже нецікаво мати свою команду на інших рівнях? Пограли і розійшлися??? У нас багато талановитих гравців і спонсори, думаю, знайшлися б.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7305
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1104
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

616
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5632
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1520
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1383

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

459

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1278

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1102

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1006
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

345
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

398
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1343
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

420
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

690
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5728
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

436
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

302
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

642 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1087
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

943