Анатолій Середюк: 18 років Івано-Франківського КВН - це, як половина мого життя

 

http://firtka.if.ua/web/useruploads/images/chat/DSC_0958.jpg

Що таке КВН, знають усі. КВН — це масовий молодіжний рух. КВН — це модно. В КВН грають по всьому світу. Всім відомі і конкурсні завдання: "Візитка-привітання", "Розминка", "Музичний конкурс", "Домашнє завдання". Гру команд оцінює журі - люди, у яких з почуттям гумору все гаразд, а багато з яких раніше самі грали в КВН. ..

 

Офіційна історія КВН-руху на Прикарпатті бере свій початок у 1995 році. Саме тоді була зіграна перша гра обласного чемпіонату “Кавалєрка”. Тобто, цьогорічний сезон був ювілейним. Повнолітнім.

 

Літо пролетіло, закінчились канікули. Незабаром стартує новий, 19-й сезон “Кавалєрки”...

 

А про те, з чого все починалось, про КВН і КВК, про те, звідки з'явилась назва “Кавалєрка” та про плани на майбутнє розповів президент Івано-Франківського клубу КВН Анатолій Середюк.

 

- 18 років КВН в Івано-Франківську. Згадайте, з чого все починалося?

Можна сказати, що 18 років Івано-Франківського КВН - це, як половина основного життя. Практично 20 років свідомого життя — це моє життя в КВН. Все починалось дуже просто. Ми навіть не знали, як воно буде і що це буде... Починалося все так — четверо людей — це Тарас Пушик, Костянтин Тхостов, Любомир Пірус, Анатолій Середюк зустріли ще одного громадського активіста Олега Войтичука, на той час виконавчого директора одного із фондів міста.  Ми запропонували йому очолити наш Івано-Франківський клуб КВН. Він погодився. Перший КВН в нас відбувся 19 грудня, на Миколая, 1995 року. Це була перша “Кавалєрка”. Цей день ми рахуємо днем, з якого все почалося.

 

- Чому саме “Кавалєрка”? Звідки узялася така назва для ліги КВН?

Саме слово “Кавалєрка” придумав наш друг Володимир Калин. Чому саме “Кавалєрка”? В ті часи вже КВН був, але ще воно так не “устаканилось”. Називали хто КВН, а хто КВК. У “Кавалєрці” якраз і є ці три букви “к” “в” “к “. Зараз в іванофранківців вони асоціюється тільки з КВН-ом. Слово дуже класне. Куди ти йдеш? Та йду, на “Кавалєрку”. Дуже просто і зрозуміло.

 

- Перші сезони “Кавалєрки”. Шнурові мікрофони, аудіокасети. Чи багато команд брало участь в іграх КВН?

Цікавий був час. В перших сезонах в нас виступали всі бажаючі. Це були технікуми, коледжі, університети. Узагалі, за весь час на сцені “Кавалєрки” виступали команди калуських, надвірнянських, коломийських коледжів. Цікаво, що грала у Франківську і команда КВН з підмосковного міста Сєрпухова. Пізніше до нас стали приїжджати команди з Луцька, Рівного, Тернополя, Ужгорода, Львова. Було цікаво і тоді — в еру шнурових мікрофонів, і зараз — в еру нових технологій.

 

- Яких найбільших висот в КВН досягали прикарпатські команди за ці 18 років?

Найбільших висот досягла команда КВН “Тандем”, яка представляла Чернівці та Івано-Франківськ. У 1996-1997 році вона стала віце-чемпіоном телевізійного чемпіонату в Києві, який транслювався на каналі УТ-1. Тоді, традиційно, чемпіоном була команда Аграрного університету. Ми — нетрадиційно другі. Третіми були “Ковбої політеху”.

Команда КВН “Наф і ГА”, Технічного університету нафти й газу ставала, віце-чемпіоном Асоціації КВН України в 1998 році та чемпіоном у 1999 році.

Команда КВН “Дикий Захід”, котра була створена шляхом об'єднання “Наф і Га “ і “Тандему” брала участь в першому українській лізі команд КВН від АМІКу в 1999 році. Ми, а я також був учасником тієї команди після “Тандему”, дійшли до чвертьфіналу. Того ж року ми взяли участь у Зимовому кубку. Один з конкурсів на якому ми виграли.

За цей час, кращими капітанами Асоціації КВН України визнавалися наші Ростислав Заремба та Микола Куцик.

Багато наших команд стаали призерами та переможцями різних регіональних та обласних ліг КВН по Україні.

 

- Давайте повернемось в наш час. Кажуть, що 18-й сезон “Кавалєрки” був одним із найкращих за всю історію.

І я з цим погоджуся. Для клубу загалом це був найкращий, найпотужніший сезон, оскільки ми зіграли 21 гру. Ми створили, те про що  так довго мріяли — це учнівський чемпіонат команд “Лінійка+”, в якому взяли участь 26 команд. Учні на дуже високому рівні зіграли. Допомагали їм в цьому наші редактори, ну і звичайно шкільні педагоги-організатори.

У 18-му сезоні до нас також приєдналися три університетські кубки — це “Кубок ректора Прикарпатського університету”, “Весняний кубок Прикарпатського університету” та “Кубок Одеської юридичної академії”.

Ми, спільно з управлінням у справах молоді і спорту міста Калуша,  організували студентську лігу для училищ, коледжів і технікумів.

Ну і звичайно сам Чемпіонат і Кубок “Кавалєрки” були дуже сильним цього сезону. Команди надзвичайно виросли в якісному написанні жартів та акторській грі.

Враховуючи те, що на фінальній грі Чемпіонату під гімн “Кавалєрки” зал аплодував стоячи, а таке було перший раз, можна судити, що публіка оцінила рівень 18-го чемпіонату, як достойний.

 

- Якийсь сюрприз для глядачів та команд на 19-й сезон “Кавалєрки” підготували?

Плануємо, звичайно, провести другий учнівський чемпіонат. Плануємо потужніше зробити саму “Кавалєрку”, звичайно, завдяки нашим партнерам, таким, як ректорат Прикарпатського університету, з яким надзвичайно приємно працювати...

Ми будемо більш якісно знімати ігри, змінимо декорації, постелимо сценічний ламінат, залучимо телевізійний кран. Але ще раз наголошу — це все, якщо залучимо партнерів.

Плануємо участь наших команд в іграх Асоціації КВН України, офіційними представниками якої ми є.

 

- Хліба та видовищ. Чи не плануєте збільшити кількість ігор в “Кавалєрці” адже глядачі говорять, що “мало”?

Зараз у нас кожна команда грає три гри: чвертьфінал, пів фінал та фінал. Ми переживаємо, щоб команди змогли написати матеріал, якісний матеріал до кожної з ігор. Якщо їх буде чотири в сезоні, то їм буде дуже важко. Такий темп витримають лише кілька команд. Тому робиться три гри. Ми беремо якістю, а не кількістю.

 

- На “Кавалєрці” жюрі чесне та непідкупне?

У нас жюрі формувалося роками. Зараз туди входять люди, які дуже чітко розуміють КВН. Фінал цього сезону показав, що воно не тільки оцінює, а й грає. Конкурс “СТЕМ з жюрі” цьому підтвердження. Потягом останніх 10 років склад жюрі не змінювався. У нас компетентне, не заангажоване жюрі, яке може показати клас акторської гри квнщикам.

 

- На останок кілька порад молодим командам від Анатолія Середюка

Побажання тільки одне — писати і грати. Грати якнайбільше в чемпіонатах різних рівнів, писати жарти, спілкуватися зі старшими командами і редакторами.

 

Варто додати, що новий, дев'ятнадцятий сезон, відкритого, всеукраїнського, телевізійного чемпіонату студентських команд КВН “Кавалєрка” стартує уже за місяць.

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


09.10.2013 2812 1
Коментарі (1)

nelya 2013.10.10, 22:21
Пане Анатолію! Чому така потужна "Кавалєрка" не може підготувати команду для вищих ліг? Невже нецікаво мати свою команду на інших рівнях? Пограли і розійшлися??? У нас багато талановитих гравців і спонсори, думаю, знайшлися б.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

882
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

811
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1287
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2670
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1461
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2221 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

783

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

831

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1727

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1724
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

443
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

519
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18430
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7551
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3724
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1121
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10838
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

499
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

394
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

569
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

508
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

748