Анатолій Ревуцький про перспективи «Професійного футбольного клубу Прикарпаття»

Напередодні старту другого кола чемпіонату України з футболу Анатолій Ревуцький порушив мовчанку і погодився дати нтерв’ю про стан справ у ФК «Прикарпаття».

 

- Пане Анатолію, якщо в регламенті проведення чемпіонату не відбудеться жодних змін, то вам буде несолодко. Спробуй з таким турнірним очковим багажем когось обігнати, бо всі запекло боротимуться, намагаючись залишити небезпечну зону. Але говорімо нині не про це, а про «Скорзонеру», яка повинна була розв’язати фінансові проблеми команди. Здається, торік у липні-серпні питання врегулювали, залишалося тільки вдосконалити існуючий статут чи виписати новий і укласти певні угоди. Відтак усе затихло. Що сталося? Як розвивалися події відтоді?

— Спочатку в оптимістичному напрямі, а потім — виникли непорозуміння й розбіжності між міською радою як цілісним власником майнового комплексу стадіону «Рух» і стратегічним інвестором — ТОВ «Скорзонера». Як бачите, так тривало досить довго. І лише 17 березня 47 депутатів міської ради підтримали внесення змін до рішення сесії від 29 липня 2010 року про створення ТОВ «Професійний футбольний клуб Прикарпаття». Його засновниками виступили івано-Франківська міська рада і ТОВ «Скорзонера». З приходом депутатів нового скликання на VIII сесії міської ради було внесено останні зміни в початкове рішення, обговорено нову редакцію статуту і засновницького договору. Представник фірми «Скорзонера», яка є інвестором проекту, запевнив міських обранців, що після цього протягом найближчого місяця спільне товариство нарешті розпочне свою діяльність. Нове рішення передбачає, що ТОВ «Скорзонера» зобов’язане за рахунок свого першого внеску при створенні товариства витратити не менше 81,5 млн. грн. І на добудову стадіону — 50% загальної суми інвестиції, і на клуб, і на будівництво нових спортивних об’єктів та поточні витрати. Власне, до статутного фонду об’єднання місто вносить недобудований стадіон «Рух» і прилеглу земельну ділянку загальною вартістю майже 104,5 млн. грн. Загальний внесок «Скорзонери» становитимуть кошти в розмірі понад 163 млн. грн.

Повірте, все йде до кращого. Головне — у перехідний період вистояти, дочекатися реєстрації нового клубу і вагомого стабільного фінансування. Втім, ніхто нам тепер не змістить матчі календаря на інші терміни, не скаже нам почекати місяць-два, щоб ми все відрегулювали, а потім на повну силу заграли.

 

- Недавно «Галичина» опублікувала інформацію про те, що депутатська комісія з питань планування і фінансів, цін і бюджету міської ради вирішила виділити 250 тис. грн. для участі ФК «Прикарпаття» в другому колі чемпіонату країни. Безумовно, ці гроші не вирішать багатьох фінансових питань. А як щодо тих щорічних 12 млн. гривень, котрі зобов’язувалася «Скорзонера» виділяти на утримання команди?

— Згідно з рішенням, ухваленим на сесії міської ради, і домовленостей між двома засновницькими сторонами клубу ця цифра набула офіційної чинності. Це реальний бюджет першої ліги, щоб ставити реальні завдання перед командою і бути їй конкурентоспроможною серед інших. Ясна річ, на призове місце таких коштів замало, потрібно мати бюджет у межах 30 млн. гривень.


Ви згадали про 250 тисяч гривень. Дійсно, це реальна допомога міста, зокрема його голови Віктора Анушкевичуса й депутатів. Ми з названої суми заплатити 180-тисячний внесок для участі в другій половині чемпіонату. Якщо б їх не заплатили у відведений термін, у нас би відібрали якісь турнірні очки, яких і так дуже мало. На 70 тисяч гривень, що залишилися, на Закарпатті організували єдиний підготовчий навчально-тренувальний збір. Правда, на проживання, харчування, оренду полів і транспорту витратили 140 тис. грн. Другу частину грошей я позичив у своїх друзів, сподіваючись на їх повернення з боку «Скорзонери», коли вона вступить у повноцінні права одного із засновників. Наразі деякі команди першої ліги їздили на збори до Криму, а сім-вісім — до Туреччини, де нормальні погодні умови, поля і т. п.

 

- То підготовка «Прикарпаття» до другого кола тривала тільки десять днів?..

— Набагато більше — 40 днів. Тридцять ми проводили в спортивних залах, на вулиці, на засніжених полях. За домовленостями з керівництвом «Прикарпаттрансгазу» для проживання і харчування використали готель «Дружба», що в мікрорайоні «Пасічна». Я розумію, це рівень підготовки команд першості області, зрештою, як могли, так і забезпечували її. Причому навіть не вдалося провести жодного товариського матчу хоча б з одним колективом рівного з нами статусу. Більше того, ми вступили в турнірні бої, не знаючи, на якому підготовчому рівні насправді сьогодні перебуваємо. Однак попри наявні негаразди не втрачаємо надії на краще.

 

- Щоб здійснилася надія, треба серйозно доукомплектуватися...

— При цьому зіткнулися з великими труднощами. Словом, у нашій непростій ситуації навіть футболісти чемпіонату області, наприклад, Веприк, Кавінський, яких ми хотіли бачити в складі команди, відмовилися поповнити її ряди. Мовляв, уже роками в клубі стабільного нічого немає, тому «краще в руках тримати синицю на обласному рівні, аніж вашого журавля в небі». На жаль, аргументів, щоб довести протилежне, у нас не знайшлося.


- Під чиїм керівництвом команда готувалася до другого кола?

— Відповідно до нинішніх кадрових узгоджень і перестановок роботу виконували віце-президент «Прикарпаття» зі спортивних питань Петро Кушлик, головний тренер Микола Пристай і тренер команди Ігор Дирів.

 

- Нині фінансів наразі немає, але все ж є перспектива. Як при цьому проходило формування по суті нового колективу? Хто його покинув, а хто до нього влився?

— З різних причин ми відпустили багато футболістів. Проте це не значить, що клуб перед ними не має жодних зобов’язань: розриваючи контракт, уклали з хлопцями угоди і надали гарантійні листи про ліквідацію заборгованості з зарплати. Команду покинули Боровков, Федорів, Деркач, Бровченко, Онисько, дехто з молодих гравців опинився в бурштинському «Енергетику». Звичайно, це неповний список вибулих. Колектив поповнили футболісти, які свого часу виїхали за кордон, і ті, які вже виступали за «Прикарпаття». Орендували і трьох гравців з київського «Динамо-2»: захисника Логінова і двох нападників — Сокола і Шевчука. А от, скажімо, Омельянов прибув із Грузії, Козленко — з Азербайджану, Ковальчук — з Польщі, Антонюк — з «Кримтеплиці», Луцик — із львівських «Карпат», Грибінський повернувся з «Енергетика». Допускаю, що ще доберемо двох-трьох досвідчених футболістів як вільних агентів.


04.04.2011 2395 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

472
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

828
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1155 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2610
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1944
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2195

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

262

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

391

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1339

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1319
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1054
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

866
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14729
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

753
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10531
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6244
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

770
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

860
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3012
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

723
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

785
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

688