Анатолій Гриценко в Івано-Франківську: Теперішня економічна політика вбиває державу

 

 

Сьогодні в Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Головними темами розмови були політика України під час військової агресії з боку Росії, ключові реформи, які дійсно потрібні країні, взаємовідносини України і МВФ та багато іншого.

 

Під час зустрічі із журналістами політик наголосив, що бюджет 2018 року, який пропонує уряд прийняти депутатам, розроблений не для покращення життя людей, а для збагачення та утримання влади.

 

Тому, «Громадянська позиція» не буде його підтримувати.

 

«В цьому бюджеті закладено збільшення фінансування органів влади, як силового блоку, так і адміністрації президента, кабінету міністрів, Верховної ради на десятки відсотків. Натомість, фінансування важливих для людей статей пов’язаних з наукою , освітою, медициною та передовими технологіями тільки на відсотки. Знову дисбаланс не на користь народу. Тому ми не будемо голосувати за такий бюджет», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

Лідер «Громадянської позиції» наголошує, що борг України перед Міжнародним валютним фондом продовжує зростати і сьогодні на плечі кожної простої української людини вже лягло майже 200 тисяч держборгу.

 

«Попри всі розмови про зростання ВВП, ви повинні розуміти, що це досягається через підвищення цін та набирання нових боргів і нічого більше. Вже межа державного боргу перейшла за два трильйони гривень. Якщо поділити ці гроші навіть на номінальну чисельність населення, які дає Держкомстат і не враховувати, що мільйони людей за кордоном, то на кожну середню українську родину припадає 200 тисяч гривень боргу вже зараз. І в проект бюджету і далі закладено збільшення боргів.»

 

Лише одна з чотирьох вимог МВФ відповідає інтересам України

 

Анатолій Гриценко вважає неприпустимими умовами, за якими МВФ готовий надати наступний транш. Зокрема йдеться про впровадження з 2018 року ринку земель, швидку приватизацію залишків державної власності та знову підняття ціни на газ для населення. Що ж стосується вимог МВФ про створення Антикорупційного суду - Громадянська позиція поділяє таку умову.

 

«На таких умовах нам співпраця з МВФ не потрібна», - заявив Гриценко.

 

Сьогодні країну залишає все більша кількість людей, які шукають кращого життя за кордоном. Натомість держава не займається створенням нових робочих місць, а влада робить все можливе, щоб напхати свої власні кишені.

 

«Ви бачите, якими темпами країну покидає здорова, працездатна частина населення, освічена працьовита молодь.Українці виїжджають родинами, селами, - без шансів на повернення. Тільки у Польщу – 1 мільйон 200 тисяч громадян за рік. Ярмарки проводять відкрито і забирають геть усіх від лікарів, інженерів-айтішників до людей, які просто фізично можуть працювати чорноробочими. Ось чому, проект бюджету та всі інші реформи влада повинна прив’язувати до потреб людей, а не давати якісь відірвані від усвідомлення показники зростання ВВП.

Гройсман чи Порошенко мав прийти в парламент і сказати: «Ось ці пропозиції податкового характеру, дерегуляторного, бюджетного в пакеті дають можливість в 2018 році створити 900 тисяч нових робочих місць і представити розбивку по областях. Тоді це стає завданням для всієї системи виконавчої влади і тоді про щось можна звітувати наприкінці року. Тоді люди не поїдуть у Польщу чи ще далі. Цього не робиться і навіть не планується, натомість діють ті механізми, які працюють на олігархат. Далі стискається ярмо заборгованості, а народ їде геть з такої держави».

 

Держава не виконує ключові функції - безпеки і справедливості

 

На його думку, несправедливість особливо гостро відчувається в українських судах.

 

«Підніміть руки  хто в цій залі вірить, що після всіх судових реформ, які були проведені, можна піти в наш суд і захистити без хабара своє право, свою власність? Немає! На цьому можна поставили крапку. Тобто функцію справедливості держава не забезпечує», - наголосив лідер «Громадянської позиції».

 

«Безпека в широкому сенсі – це захист миру та цілісності держави, захист урожаю фермера від рейдерів та захист бізнесу від свавілля чиновників, захист банківських заощадження від знецінення, збереження спокою і життя людей на вулицях від злодіїв і злочинців, безпека на дорогах, якісні продукти харчування, вчасна медична допомога тощо. Однак ця функція також не виконується і відповідальність за це лежить на Президентові. Люди незахищені - будуть вчитися захищатися самі. Особливо зараз, коли в країні повно зброї. Якщо влада не схаменеться, буде дуже спекотно. На всіх рівнях – від Києва до областей.

Зараз багато створено організацій: і НАЗК, і НАБУ, тепер хочуть створити антикорупційні суди. Це правильно. Рано чи пізно вони спрацюють. Проте, щоб викорінити корупцію, потрібна воля. Це може зробити лише одна людина - сильний президент», - зауважує Анатолій Гриценко.


16.11.2017 2000 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7464 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1115
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

618
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5637
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

463

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1282

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1013
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

349
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

407
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1349
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

693
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5732
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

441
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

307
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

645 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1090
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

946