Анатолій Гриценко в Івано-Франківську: Теперішня економічна політика вбиває державу

 

 

Сьогодні в Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Головними темами розмови були політика України під час військової агресії з боку Росії, ключові реформи, які дійсно потрібні країні, взаємовідносини України і МВФ та багато іншого.

 

Під час зустрічі із журналістами політик наголосив, що бюджет 2018 року, який пропонує уряд прийняти депутатам, розроблений не для покращення життя людей, а для збагачення та утримання влади.

 

Тому, «Громадянська позиція» не буде його підтримувати.

 

«В цьому бюджеті закладено збільшення фінансування органів влади, як силового блоку, так і адміністрації президента, кабінету міністрів, Верховної ради на десятки відсотків. Натомість, фінансування важливих для людей статей пов’язаних з наукою , освітою, медициною та передовими технологіями тільки на відсотки. Знову дисбаланс не на користь народу. Тому ми не будемо голосувати за такий бюджет», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

Лідер «Громадянської позиції» наголошує, що борг України перед Міжнародним валютним фондом продовжує зростати і сьогодні на плечі кожної простої української людини вже лягло майже 200 тисяч держборгу.

 

«Попри всі розмови про зростання ВВП, ви повинні розуміти, що це досягається через підвищення цін та набирання нових боргів і нічого більше. Вже межа державного боргу перейшла за два трильйони гривень. Якщо поділити ці гроші навіть на номінальну чисельність населення, які дає Держкомстат і не враховувати, що мільйони людей за кордоном, то на кожну середню українську родину припадає 200 тисяч гривень боргу вже зараз. І в проект бюджету і далі закладено збільшення боргів.»

 

Лише одна з чотирьох вимог МВФ відповідає інтересам України

 

Анатолій Гриценко вважає неприпустимими умовами, за якими МВФ готовий надати наступний транш. Зокрема йдеться про впровадження з 2018 року ринку земель, швидку приватизацію залишків державної власності та знову підняття ціни на газ для населення. Що ж стосується вимог МВФ про створення Антикорупційного суду - Громадянська позиція поділяє таку умову.

 

«На таких умовах нам співпраця з МВФ не потрібна», - заявив Гриценко.

 

Сьогодні країну залишає все більша кількість людей, які шукають кращого життя за кордоном. Натомість держава не займається створенням нових робочих місць, а влада робить все можливе, щоб напхати свої власні кишені.

 

«Ви бачите, якими темпами країну покидає здорова, працездатна частина населення, освічена працьовита молодь.Українці виїжджають родинами, селами, - без шансів на повернення. Тільки у Польщу – 1 мільйон 200 тисяч громадян за рік. Ярмарки проводять відкрито і забирають геть усіх від лікарів, інженерів-айтішників до людей, які просто фізично можуть працювати чорноробочими. Ось чому, проект бюджету та всі інші реформи влада повинна прив’язувати до потреб людей, а не давати якісь відірвані від усвідомлення показники зростання ВВП.

Гройсман чи Порошенко мав прийти в парламент і сказати: «Ось ці пропозиції податкового характеру, дерегуляторного, бюджетного в пакеті дають можливість в 2018 році створити 900 тисяч нових робочих місць і представити розбивку по областях. Тоді це стає завданням для всієї системи виконавчої влади і тоді про щось можна звітувати наприкінці року. Тоді люди не поїдуть у Польщу чи ще далі. Цього не робиться і навіть не планується, натомість діють ті механізми, які працюють на олігархат. Далі стискається ярмо заборгованості, а народ їде геть з такої держави».

 

Держава не виконує ключові функції - безпеки і справедливості

 

На його думку, несправедливість особливо гостро відчувається в українських судах.

 

«Підніміть руки  хто в цій залі вірить, що після всіх судових реформ, які були проведені, можна піти в наш суд і захистити без хабара своє право, свою власність? Немає! На цьому можна поставили крапку. Тобто функцію справедливості держава не забезпечує», - наголосив лідер «Громадянської позиції».

 

«Безпека в широкому сенсі – це захист миру та цілісності держави, захист урожаю фермера від рейдерів та захист бізнесу від свавілля чиновників, захист банківських заощадження від знецінення, збереження спокою і життя людей на вулицях від злодіїв і злочинців, безпека на дорогах, якісні продукти харчування, вчасна медична допомога тощо. Однак ця функція також не виконується і відповідальність за це лежить на Президентові. Люди незахищені - будуть вчитися захищатися самі. Особливо зараз, коли в країні повно зброї. Якщо влада не схаменеться, буде дуже спекотно. На всіх рівнях – від Києва до областей.

Зараз багато створено організацій: і НАЗК, і НАБУ, тепер хочуть створити антикорупційні суди. Це правильно. Рано чи пізно вони спрацюють. Проте, щоб викорінити корупцію, потрібна воля. Це може зробити лише одна людина - сильний президент», - зауважує Анатолій Гриценко.


16.11.2017 1991 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2484
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1579 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3659
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5428
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1680
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2079

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

168

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

192

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

400

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

884
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

476
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

772
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2469 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

506
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

870
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4919
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

737
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

655
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

586
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

402
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

728
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

887 2