Анатолій Гриценко в Івано-Франківську: Теперішня економічна політика вбиває державу

 

 

Сьогодні в Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Головними темами розмови були політика України під час військової агресії з боку Росії, ключові реформи, які дійсно потрібні країні, взаємовідносини України і МВФ та багато іншого.

 

Під час зустрічі із журналістами політик наголосив, що бюджет 2018 року, який пропонує уряд прийняти депутатам, розроблений не для покращення життя людей, а для збагачення та утримання влади.

 

Тому, «Громадянська позиція» не буде його підтримувати.

 

«В цьому бюджеті закладено збільшення фінансування органів влади, як силового блоку, так і адміністрації президента, кабінету міністрів, Верховної ради на десятки відсотків. Натомість, фінансування важливих для людей статей пов’язаних з наукою , освітою, медициною та передовими технологіями тільки на відсотки. Знову дисбаланс не на користь народу. Тому ми не будемо голосувати за такий бюджет», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

Лідер «Громадянської позиції» наголошує, що борг України перед Міжнародним валютним фондом продовжує зростати і сьогодні на плечі кожної простої української людини вже лягло майже 200 тисяч держборгу.

 

«Попри всі розмови про зростання ВВП, ви повинні розуміти, що це досягається через підвищення цін та набирання нових боргів і нічого більше. Вже межа державного боргу перейшла за два трильйони гривень. Якщо поділити ці гроші навіть на номінальну чисельність населення, які дає Держкомстат і не враховувати, що мільйони людей за кордоном, то на кожну середню українську родину припадає 200 тисяч гривень боргу вже зараз. І в проект бюджету і далі закладено збільшення боргів.»

 

Лише одна з чотирьох вимог МВФ відповідає інтересам України

 

Анатолій Гриценко вважає неприпустимими умовами, за якими МВФ готовий надати наступний транш. Зокрема йдеться про впровадження з 2018 року ринку земель, швидку приватизацію залишків державної власності та знову підняття ціни на газ для населення. Що ж стосується вимог МВФ про створення Антикорупційного суду - Громадянська позиція поділяє таку умову.

 

«На таких умовах нам співпраця з МВФ не потрібна», - заявив Гриценко.

 

Сьогодні країну залишає все більша кількість людей, які шукають кращого життя за кордоном. Натомість держава не займається створенням нових робочих місць, а влада робить все можливе, щоб напхати свої власні кишені.

 

«Ви бачите, якими темпами країну покидає здорова, працездатна частина населення, освічена працьовита молодь.Українці виїжджають родинами, селами, - без шансів на повернення. Тільки у Польщу – 1 мільйон 200 тисяч громадян за рік. Ярмарки проводять відкрито і забирають геть усіх від лікарів, інженерів-айтішників до людей, які просто фізично можуть працювати чорноробочими. Ось чому, проект бюджету та всі інші реформи влада повинна прив’язувати до потреб людей, а не давати якісь відірвані від усвідомлення показники зростання ВВП.

Гройсман чи Порошенко мав прийти в парламент і сказати: «Ось ці пропозиції податкового характеру, дерегуляторного, бюджетного в пакеті дають можливість в 2018 році створити 900 тисяч нових робочих місць і представити розбивку по областях. Тоді це стає завданням для всієї системи виконавчої влади і тоді про щось можна звітувати наприкінці року. Тоді люди не поїдуть у Польщу чи ще далі. Цього не робиться і навіть не планується, натомість діють ті механізми, які працюють на олігархат. Далі стискається ярмо заборгованості, а народ їде геть з такої держави».

 

Держава не виконує ключові функції - безпеки і справедливості

 

На його думку, несправедливість особливо гостро відчувається в українських судах.

 

«Підніміть руки  хто в цій залі вірить, що після всіх судових реформ, які були проведені, можна піти в наш суд і захистити без хабара своє право, свою власність? Немає! На цьому можна поставили крапку. Тобто функцію справедливості держава не забезпечує», - наголосив лідер «Громадянської позиції».

 

«Безпека в широкому сенсі – це захист миру та цілісності держави, захист урожаю фермера від рейдерів та захист бізнесу від свавілля чиновників, захист банківських заощадження від знецінення, збереження спокою і життя людей на вулицях від злодіїв і злочинців, безпека на дорогах, якісні продукти харчування, вчасна медична допомога тощо. Однак ця функція також не виконується і відповідальність за це лежить на Президентові. Люди незахищені - будуть вчитися захищатися самі. Особливо зараз, коли в країні повно зброї. Якщо влада не схаменеться, буде дуже спекотно. На всіх рівнях – від Києва до областей.

Зараз багато створено організацій: і НАЗК, і НАБУ, тепер хочуть створити антикорупційні суди. Це правильно. Рано чи пізно вони спрацюють. Проте, щоб викорінити корупцію, потрібна воля. Це може зробити лише одна людина - сильний президент», - зауважує Анатолій Гриценко.


16.11.2017 1924 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

365
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

495
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2320
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1715
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2008
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5615 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1121

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1134

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1649

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1120
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

880
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

733
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14554
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

535
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10395
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6068
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

618
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7529
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2765
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

522
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

618
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

455