Американські лікарі навчали івано-франківських медиків

Працювати з пацієнтами у критичних станах українських колег навчали лікарі зі США. Такий курс від американських інструкторів із Товариства критичної медицини цими днями пройшли фахівці нашої лікарні.

Про це повідомили на сторінці Івано-Франківської ОКЛ, передає Фіртка.

Загалом учасниками тренінгу були понад 400 українських лікарів. Зокрема їх вчили давати раду із тими, хто отримав мінно-вибухові травми.

«Дуже цінне – догляд за реанімаційними пацієнтами, особливо рання реабілітація, – ділиться реаніматологиня відділення анестезіології та інтенсивної терапії Марія Качур.

Це рання вертикалізація, коли, наприклад, пацієнт знаходиться на штучній вентиляції легень, але з інтубаційною трубкою ходить по реанімаційному відділенню, якщо немає протипоказань; пришвидшення виходу з реанімації.

Особливо нове – це спілкування з родичами, які у них беруть участь і в обходах, і в обговореннях, щоб краще розуміти стан пацієнта. Все робиться в комплексі для того, щоб пацієнт швидше вийшов з відділення інтенсивної терапії».

Щойно повернувшись із конференції, наші лікарі спробували застосувати ранню реабілітацію. Як розповіла Марія Качур, пацієнтів, що лежали два тижні після масивної травми, ставили на ноги – і до кінця дня вони вже ходили.

«Один пацієнт після двох тижнів був знятий з ШВЛ, деканюльований – і до вечора він вставав, пробував ходити, при тому, що у нього був важкий сепсис», – розповіла лікарка. Обидвох пацієнтів, що були в реанімації, наступного ж дня перевели в інше відділення.

Для проведення ранньої реабілітації пацієнт має бути стабільний, контактувати з лікарями. Треба враховувати деякі протипоказання: десатурація, нестабільна гемодинаміка, важка черепно-мозкова травма з підвищеним внутрішньочерепно тиском, перелом кісток тазу.

«Люди, коли ми їх водили, казали, що не можуть, що не хочуть. 20 хвилин-пів години вони сиділи, тоді ставали на ноги – і оживали. Вони відчували силу: силу в руках, силу в ногах, у них з’являвся стимул жити», – каже Марія Качур.

Зі слів медиків, з повномасштабним вторгненням кількість пацієнтів, які потребують такої допомоги, зросла майже вдвічі, є багато військових з масивними травмами: «хлопці переважно важкі, переважно лежать. І їм потрібна ця підтримка».

"Маємо вміти ефективно рятувати людей в складних станах. Тому цей досвід і нові знання для нас були дуже цінними. Будемо впроваджувати й у себе швидку вертикалізацію", — зазначив ще один учасник навчань, анестезіолог відділення екстренної медичної допомоги Дмитро Коржовський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Прикарпатті понад дві тисячі пацієнтів з онкологією отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій з початку року

Пандемія не зникла. Де прикарпатцям та переселенцям вакцинуватись проти COVID-19 на Івано-Франківщині

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни


10.09.2023 Іван Муканик 1902
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2424
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19530
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

488
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

780
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738