Яку пропозицію щодо України Путін зробив Заходу, - Піонтковський

 

 

Кремль хочет за счет Украины найти новую схему сосуществования с Западом.
 
Об этом в блоге на сайте Новое Время пишет российский публицист и политолог Андрей Пионтковский.
 
Недавние переговоры Путина с госсекретарем США Джоном Керри в Сочи – попытка Москвы найти «новую форму мирного сосуществования с Западом». 
 
Это, кстати, кремлевская формулировка.
 
16 апреля в англоязычной газете Moscow Times появилась статья приближенного к Кремлю пропагандиста господина Лукьянова, которая называлась «О новом мирном существовании». 
 
Эта статья была настолько сенсационной, что появившийся через два дня русский перевод был откорректирован: из текста убрали ключевые параграфы.
 
В своей статье Лукьянов признает, что дальнейшее повышение градуса конфронтации с Западом для Кремля будет чрезвычайно опасно и слишком затратно. 
 
Дальше он предлагает свою концепцию мирного сосуществования с Западом: «Давайте прекратим эскалацию на следующих условиях: Крым наш, Лугандония тоже в основном наша. 
 
Санкции, разумеется, вы сразу снять не можете, но мы согласны на постепенное смягчение».
 
 
 
 
Все, что произошло после этого, показывает, что Запад серьезно отнесся к содержанию этой статьи. 
 
Состоялся сперва визит Меркель в Москву, а затем и визит Керри в Сочи. 
Идет торговля относительно условий нового мирного сосуществования.
 
Например, что обращает на себя внимание во всех заявлениях Керри: он, по сути, сказал, что привез условия снятия санкций: если Москва выполнит Минские соглашения, санкции могут быть отменены. Слово «Крым» при этом вообще не звучало. 
 
Таким образом, как минимум одну часть предложения Лукьянова, а, по сути, Путина и всего российского политического класса, Запад или, по крайней мере, Керри, приняли. Относительно остального идет упорная торговля: обсуждается вопрос, сохранит ли Путин Лугандонию.
 
В этом есть и позитивный момент: Путин понял, что цена наступления будет слишком большой, и именно поэтому Лукьянов написал свою статью – она должна была дать понять Западу, что Кремль настроен серьезно.
 
Понятно, что Путин не хочет забирать Донбасс. 
 
Он нужен ему в составе Украины, в качестве такой себе раковой опухоли, которая будет распространять хаос и нестабильность. 
Он хочет, чтобы Моторола и Гиви были членами украинской политической элиты и влияли на внешнюю политику государства. 
Они ведь уже прислали пару дней назад свои поправки к Конституции Украины.
 
Ответ Запада таков: «Предложение интересное, мы его услышали и в принципе согласны на новое мирное сосуществование, но давайте поговорим более конкретно. 
 
Что конкретно вы хотите сохранить в Лугандонии?».
 
И вот тут наступает очень опасный момент для Украины, потому что Запад будет оказывать на нее давлении. 
 
В принципе, он уже и так его оказывает: вспомните так называемый саммит ЕС-Украина, который фактически провалился, так как Запад хотел, чтобы Украина пошла как можно дальше по пути уступок Москве. 
 
А это означает, что в Донбассе хозяйничать будут по-прежнему Моторола и Захарченко, но кормить всю эту ораву придется Украине. Пока Путин настаивает на этом.
 
Думаю, украинское руководство на это не пойдет. 
 
Кстати, весьма правильным решением, которое и я в меру своих скромных сил лоббировал в течение многих месяцев, стало признание части Донбасса временно оккупированными территориями.
 
Иными словами, большой войны не будет – Путин признал, что цена для него окажется слишком высокой; но максимально сохранить позиции Лугандонии, чтобы через нее контролировать Украину и препятствовать ей в выборе европейского вектора развития, он будет стараться до последнего.


16.05.2015 851 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

317
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13703 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6119
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5917
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13568
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2