Актори зруйнованого театру з Чернігова візьмуть участь у фестивалі “Мельпомена Таврії”

Актори обласного театру драми ім. Тараса Шевченка з міста Чернігів візьмуть участь у майбутньому фестивалі “Мельпомена Таврії”останні новини про це з’явилися на сайті Meta.ua. До останнього моменту їхня участь у заході була під питанням.

Колектив театру ухвалив рішення про участь у фестивалі

Тривалий час участь акторів у фестивалі залишалася під питанням. Рішення відкладалося через трагічні наслідки подій, пов’язаних із ракетною атакою, що здійснив російський агресор 19 серпня, що поставили під сумнів можливість участі акторів зруйнованого Чернігівського театру у фестивалі “Мельпомена Таврії”. Однак, як нещодавно повідомили новини шоу-бізнесу України на порталі МЕТА, актори з Чернігова все-таки стануть учасниками майбутнього заходу. Повідомлення супроводжено відеороликом, записаним на даху зруйнованої будівлі. Відео в YouTube анонсує збір на допомогу постраждалому театру.

Про запланований захід

Відкриття “Мельпомени Таврії” цьогоріч заплановано на 8 вересня. Фестиваль триватиме протягом 8 днів і завершиться 16 вересня. У рамках цього заходу відбудеться 70 показів вистав. Загалом у фестивалі братиме участь 68 театрів. Театральні покази відбуватимуться в таких містах України, як Херсон, Одеса, Львів та інших, а також у Туреччині, Німеччині, Португалії та Словаччині.

Історія фестивалю “Мельпомена Таврії”

Нагадаємо, фестиваль “Мельпомена Таврії” вперше стартував у Херсоні 1999 року. Його метою стало об’єднання жителів міста, країни та інших держав, які люблять театр і цінують талант акторів. Після 1999 року захід став проводиться щорічно. Завдяки цьому суттєво збільшилася привабливість Південного регіону України. За роки проведення фестивалю було відкрито безліч нових локацій і створено сприятливі умови для того, щоб здійснювався культурний обмін. “Мельпомена Таврії” дала змогу популяризувати сучасну театральну творчість, а також продемонструвати найкращі класичні образи театрального мистецтва.

Останніми роками в рамках фестивалю часто створювалися успішні творчі проєкти, а також започатковані різні традиції. Коли в Україні проходить “Мельпомена Таврії”, на міських вулицях організовуються костюмовані карнавали. Також відбуваються міжнародні конференції режисерів, творчі зустрічі та цікаві літературні симпозіуми, театральні капусники та гала-концерти, присвячені відкриттю та закриттю фестивалю. Театральні колективи показують свої найвдаліші вистави, а також проводять різноманітні виставки та зустрічі з глядачами.

Оцінкою театральних колективів, які виявляють бажання брати участь у фестивалі, займається експертна рада, до якої входять українські та зарубіжні режисери, театральні критики та заслужені діячі мистецтва. Коли проводиться фестивальний перегляд, журі звертають увагу на гру акторів, сценографію, режисерське та музичне рішення тощо. Учасникам, які стали переможцями, за підсумками оцінки журі присуджуються дипломи.

2022 року фестиваль “Мельпомена Таврії” проходив у середині червня. Тоді відкриття відбулося у Львівській Національній опері імені С. Крушельницької.


07.09.2023 478
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2436
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19550
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1225 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

142

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8056
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740